דלקת שלפוחית כרונית

kisslali

New member
דלקת שלפוחית כרונית

שקיימת כבר מעל שנתיים, מטופלת במקרודנטין/אובמין כמניעה. רופא המשפחה ביקש בירור והאורוגניקולוג בקופ"ח טוען שזה לא בהכרח דלקת. בעבר עשיתי הפסקות ואחרי שבוע או שבועיים התחילה שוב דלקת שטופלה במינונים גבוהים וחזרה למניעה. האורולוגית הסבירה שדלקות חוזרות מזיקות יותר מטיפול מונע לטווח ארוך. כמה שאלות: א. זה יכול להמשך כל החיים? ב. האם יש טעם לעשות בדיקת ציסטוסקופיה? ג. מה עוד יכול להיות לי מלבד דלקת שמגיב לתרופה וגורם להתקף צריבה אם אני מפסיקה? תודה ללי

דלקות חוזרות

א. אני מקווה שלא. אך לא ניתן לחזות מתי תהיה הפוגה. ב. ציסטוסקופיה מאפשרת צפיה אל תוך השלפוחית ואבחון ישיר של אבנים, גידולים וכדומה. אם בדיקת האולטרא סאונד תקינה ואם את צעירה יחסית- אזי הסבירות לממצאים אלו נמוכה. עם זאת- רופא מטפל, בהתאם לכל הממצאים, צריך להחליט על נחיצות הבדיקה. ג. האם תרביות שתן מראות על חיידק? אם כן, - זו דלקת בשתן.

kisslali

New member
תודה ואם אפשר להוסיף

בדיקת האולטרסאונד תקינה, אני בת 44 ולא מבינה בשביל מה לעשות את הבדיקה. בתחילת הדרך התרביות הראו על חיידק, בהמשך לא. נכון לעכשיו אצטרך להפסיק את השימוש באנטיביוטיקה למספר ימים ואז לחזור על הבדיקה. אני לא "ששה" לעשות את זה ורוצה לדעת אם יש בכלל מה לחפש או שסתם מחפשים לשם חיפוש. שואלת שוב, אם זו לא דלקת, מה עוד זה יכול להיות? תודה ללי

אז.......

עם כל הרצון הטוב קשה על סמך האינפורמציה שמסרת לתת אבחנות נוספות. יש לסקור לעומק את ההיסטוריה הרפואית, מתי החלו הסימפטומים, איך התבטאו, מה היו הממצאים בבדיקה גופנית ובבדיקות העזר וההדמיה, מה קרה בהמשך, מה היתה התגובה לטיפול וכו. ואת זה יכול לעשות הרופא המטפל שמרכז את כל האינפורמציה. קיימים מצבים פחות שכיחים העלולים לגרום לסימפטומים מציקים לאורך זמן, כמו דלקת כרונית אינטרסטיציאלית של השלפוחית (IC), דיברטיקולום של האורתרה ועוד. אלו באמת מצבים לא שכיחים אך קיימים. במידה ותרבית השתן תחזור שלילית- ועדיין יש סימפטומים- יש לבצע ציסטוסקופיה. בהצלחה.

למעלה