דעתי על אירוויזיונים 2013-2014 וגם תוכניות לעתיד

Volldemort

New member
דעתי על אירוויזיונים 2013-2014 וגם תוכניות לעתיד

היי לכולם! הרבה זמן לא הייתי פה

אני שמח לכתוב כאן שוב, זה ממש מחזיר לי תחושות וזכרונות שכבר שכחתי מהן
אומנם צפיתי באירוויזיון בשנים האחרונות (אני חושב שהפעם האחרונה שכתבתי כאן הייתה ב-2011) אבל ההתעניינות שלי בתחרות השתנתה למובנים אחרים, פחות ברמה של תחביב ויותר ברמה של "צופים באירוויזיון מתי שזה משודר", מכל מיני סיבות. אחת מהן היא שאני כבר לא בקשר עם 2 החברים שלי מהתיכון שהיו האנשים היחידים שדיברתי איתם על זה במציאות (חוץ מהפעמים בהם הייתי כאן במפגשי פורום), השנייה היא שמצאתי עוד תחומי עניין שגזלו לי זמן (למשל גיליתי שאני מאוד אוהב לשחק ולכתוב מערכונים) והשלישית היא שפשוט מסלול החיים שלי זימן לי דברים חדשים לחשוב עליהם חוץ מהאירוויזיון
הצצתי בפורום לעיתים רחוקות אבל לא הרגשתי צורך לכתוב יותר מדי. עכשיו התחשק לי לכתוב שוב כי אני מתכנן להגשים את החלום שלי ולנסות לשלוח שיר לאירוויזיון! אומנם אני גם שר וכותב שירים לעצמי אבל כרגע אני לא מעוניין להשתתף בתור זמר (אולי ב-2016 חח), אלא להיות מאחורי הקלעים ולצפות בכל ההמולה מתרחשת כשאני יושב רגל על רגל... חחח
אז החפירה עד עכשיו הייתה כדי לספר לכם על החלום שלי שהוא לכתוב לשלושה מדינות! אני מעריץ אירוויזיון יותר מדי זמן בשביל להלחין רק למדינה אחת (
). למען האמת, יש לי כבר שירים מוכנים, הופעות, אפילו רעיונות לקליפים ואני נותן לעצמי טפיחה על השכם שאני מתחיל את התהליך כבר מאוגוסט, אבל בגלל שאני מפחד שדברים יתפקששו (
) מנסיונות עבר, אני לא אכתוב כאן את שלושת המדינות או כל התכנונים שלי בפירוט חוץ ממדינה אחת שאני רוצה לפנות אליה- בריטניה.

אני עוד מעט עובר ללונדון באופן רשמי (90% מהתהליך שלי כבר הסתיים) אז זה יהיה סוג של מושלם עבורי (בטח יש פה כמה אנשים שזוכרים את האובססיה שלי ללונדון
). חשבתי לפנות ללהקת Little Mix (מצורף שיר אחד שלהן) שנראות כאילו הן מוכנות לקחת את הצ'אנס האכזרי ולנסות להשתתף בתחרות. השיר שאני מתכוון לשלוח להם (האמת שגיליתי שזה די קל לפנות ללהקות ולזמרים מפורסמים בתור יוצר, המיילים של חברות התקליטים והמנהלים האישיים של רוב הזמרים נמצאים באופן נגיש באינטרנט) ייקרא "The Start" וידבר על לבנות הכל מההתחלה אחרי שכל התוכניות שלך הלכו... לזבל
. זה מדבר על דברים שעברתי אבל זה לא שיר עצוב, אלא יותר בלדה מלאת תקווה עם חצוצרות
אני מקווה שזה יצליח.. אז תחזיקו לי אצבעות

ועכשיו.. דעתי על האירוויזיונים של השנתיים האחרונות. אני מאוד שמח על הניצחון של אמילי דה פורסט באירוויזיון 2013. זה היה השיר שהכי אהבתי בתחרות, ויש לי קראש על הזמרת הזאת
היא ממש יפה והמבטא הדני שלה באנגלית מהמם חח. אהבתי את ההופעה וגם את ג'ייקוב החלילן... עם כמה שזה היה פשוט זה היה מקורי למדי

מורן מזור הייתה לדעתי טובה וגם אהבתי את השיר שלה. בלי קשר, ראיתי אותה במקרה בבית מלון בלונדון לפני בערך שנה חחח. היא הייתה עם שיער קצוץ אז לקח לי כמה שניות להבין שזאת היא.. היא בטח הייתה באיזה התקף זעם אחרי הכישלון אז אמרה לספר שלה להוריד הכל כדי שלא יצביעו עליה ברחוב (אולי התקף פסיכוטי והיא בטוחה שכולם מזהים אותה מוהאהא). ההופעה הייתה קצת מאכזבת אבל אי אפשר כבר לצפות לכלום מההופעות הישראליות, נראה שמישהו שם החליט שאחד מחוקי החובה חייבים להיות "חוסר יצירתיות וקיבעון מיותר". כאילו במת האירוויזיון זה המקום המושלם בו לחכות למשיח שיהפוך את ההופעות ליצירתיות ומושכות הרבה יותר... "הגויים כבר יבינו מה אנחנו רוצים מהם! הם חכמים, אל תסתכלו עליהם ככה, אז מה אם כולם אנטישמיים
הם קולטים את כל מה שהישראלים מנסים לשדר להם ב-100%. לא צריך להתאמץ יותר מדי"

מהקדם הישראלי ב-2013 (שאהבתי את הפורמט, ובאותו זמן הייתי בחופשה באילת אז זה היה ממש מעניין לשלב הכל ביחד) העדפתי את שני זמיר וממש התאכזבתי שהיא הגיעה רק למקום השישי (או שזה היה החמישי? לא זוכר). יצרתי איתה קשר בפייסבוק כמה חודשים אחרי והצעתי לה כבר אז להלחין לה שיר לאירוויזיון 2014, היא הסכימה וכמעט שזה יצא לפועל עד שבחרו את מיי פיינגולד
. סבבה. לא נורא, עוד נשמע על שני זמיר בעתיד. אני מקווה.
מהתחרות עצמה ב-2013 אהבתי את אוקראינה (כשהענק סחב אותה היא נראתה כאילו היא עומדת להתפקע מצחוק), שוויץ (כן, מצאתי את השיר הזה קצת מרגש..), רוסיה, מולדובה (הופעה ממש יפה ויזואלית, במיוחד הרגע שהיא עולה באש (השמלה)), הונגריה ונורבגיה. צפיתי בגמר עצמו עם אח שלי ואחותי. אני ואח שלי שמחנו שדנמרק זכתה, אחותי הייתה יותר בעד אוקראינה (אמא שלי גם ראתה לשנייה, ואמרה שהאוקראינית נראית לה כמו "חביבת הקהל"
אולי היא לא קלטה איזה תחרות זאת). אירוויזיון 2014 היה בשבילי כבר בתקופה שונה לגמרי בחיים, התחלתי ממש לפתח את הקריירה המוזיקלית שלי צעד אחד קדימה (כמו שאמרתי, כמלחין וכותב) אז ראיתי את התחרות בצורה טיפה שונה, וגם התחלתי במעבר ללונדון. אני באופן אישי חושב שקונצ'יטה מעניינת (כל מה שהיא מייצגת, זה מסתורי למדי) אבל אני נגעל ממנה באופן חיצוני (לא ממש מתבייש לומר את זה ומצטער אם זה פוגע ביפי הנפש שכאן
). זה ממש לא כמו דנה אינטרנשיונל... לדעתי דנה אינטרנשיונל מייצגת מעבר מגבר לאישה בזכות ההרגשה הפנימית שלך, וקונצ'יטה מייצגת את ההרגשה הפנימית שלה בלבד במעטפת של מעבר מאישה..לגבר..לאישה? זאת אומרת שהיא יכלה להתחפש גם להיפופוטם על סמים וזה היה יוצר את אותו האפקט. אולי זה נחמד בתור יצירה או בתור מסר, אבל זה לא "אבן דרך" בחברה כמו שדנה אינטרנשיונל הייתה ולכן עצם זה שקונצ'יטה מרשה לעצמה להשוות אותה אליה (נדמה לי שהיא אמרה את זה בראיונות) ולייצג קהילה מסויימת זה טיפה מצחיק. אולי היא בעצמה לא ממש קלטה עד הסוף את מי שהיא. אם קונצ'יטה רוצה לייצג קהילה כלשהי עדיף שתחליט בעצמה קודם כל מה היא מייצגת בדיוק
בקיצור, עוד שירים שאהבתי מ-2014 היו הולנד (ממש שמחתי לראות אותם מגיעים למקום השני), איסלנד, פולין (הופעה מבדרת למדי), נורבגיה, מונטנגרו (היו יכולים להוציא מההופעה הזאת טיפה יותר, הצניעות וההסתפקות במועט לא היו במקום, הופעה בסגנון סרביה מונטנגרו 2004 הייתה יכולה להקפיץ את השיר הזה) וצרפת. האמת ש-2014 הייתה שנה מצוינת לדעתי, ובכלל, האירוויזיון עובר לגל הרבה יותר מחובר למציאות ונכון לעומת כמה דיעות שקראתי פה (לדעתי).
אז זה מה שיש לי לומר כרגע.. אולי אני אכתוב פה עוד יותר. אני אשתדל לעדכן אתכם במסלול האירוויזיון שלי ונקווה שכל החלומות שלי ייצאו לפועל, אם לא, אולי עולם הבידור זה לא הכיוון שלי בכלל ואני צריך לפנות לפוליטיקה חח

nit li

New member
בהצלחה!

אגיב בקצרה:
שוויץ 2013- אתה לא צריך להתנצל. היה הפייבוריט שלי עד שראיתי את ההופעה (אחרי ההופעה הוא ירד למקום השני שלי, מה שמראה כמה אני עדיין אוהבת את השיר הזה, למרות ההופעה המבאסת ושוברת הלב). שיר מצוין, אחד הטובים של שוויץ ושל השנה שעברה.
לגבי ליטל מיקס- וואלה, מכל השירים המצוינים שלהן דווקא את זה שמת? נו שוין. חולה עליהן, להקה מעולה. אם יצליחו לשכנע אותן להגיע לאירוויזיון בעודן פופולאריות זה יהיה אדיר. אני אהיה הראשונה שתשמח (עם שיר טוב, כמובן. יותר טוב מזה ששמת). הן לגמרי החזירו את הטרנד הזה של להקת הבנות הטובות באמת, שקצת עזב אותנו בשנים האחרונות (6-7 כזה, מאז ההתפרקות הראשונה של גירלז אלאוד).
וולקאם הום ובהצלחה בלונדון!

Volldemort

New member
תודה
חח

דווקא ההופעה של שוויץ 2013 שינתה את דעתי על השיר, הם ממש נתנו הכל שם וזה היה מרגש

אני גם מקווה שהתוכניות שלי עם ליטל מיקס יצליחו.. תודה על התגובה! ואני דווקא אוהב את Change your life חח :)

nit li

New member
לה, שוויץ לא נתנו את הכל שם

הסבא נתן את הכל, השאר לא. הלב שלי נסדק כשראיתי את ההופעה ונשבר כשהם לא עלו. זה באמת שיר יפהפה, זה השיר היחידי אי פעם לדעתי שהיה פייבוריט שלי מתחילת העונה ועד סופה.
תעדכן מה קורה עם ליטל מיקס! אם תצליח לשכנע אותן להשתתף זה יהיה אדיר. הן מדהימות.

טוב לראות אותך שוב

באמת תהיתי כמה פעמים לאן נעלמת. טוב לשמוע על הדברים שעברו עליך בשנים האחרונות.
מסכים איתך לגבי קונצ'יטה, אבל תיזהר שלא יגידו עליך שאתה הומופוב

אני גם מסכים שלא ניתן להשוות אותה לדנה שהופיעה כאישה, בעוד שקונצ'יטה היא משהו לא מוגדר.
העיקר הצביעות הגדולה של החובבים שאומרים שקונצ'יטה היא מסר לסובלנות כלפיי השונה, אך שורקים בוז לרוסיה וצועקים מוות לערבים.
בכל אופן טוב לראות אותך שוב, מקווה שתכתוב כאן יותר. ושיהיה בהצלחה בכל התוכניות שלך

nit li

New member
חחח זה בצחוק...

בזמנו אמרו כאן בפורום שאנשים שלא מקבלים את קונצ'יטה (או חושבים שזה לא בסדר שהיא זכתה בגלל הזקן) הם הומופוביים ובגלל זה קשה להם לקבל.

Volldemort

New member
תודה!

כן, העניין עם קונצ'יטה באמת לא ברור כי מצד אחד היא משתמשת בכל הקלישאות של "אני עושה מה שטוב לי", "זאת האמת שלי", "אני הולכת עם הלב" שזה מצוין, אבל מצד שני מראה אטימות מוחלטת כלפי תגובות של אנשים אחרים שאומרות "הזקן הזה דוחה אותי" ואז היא לא מגלה סובלנות כלפיהם. זה שונה מדנה אינטרנשיונל. דנה מסוגלת להבין ברמה הכי בסיסית שיש אנשים שלא מסוגלים עדיין לקבל ולעכל את זה שהיא הייתה פעם בן. זה תהליך שקורה בצורה איטית בעולם, אני מאמין שבעתיד תהיה קבלה מוחלטת כלפי טרנסג'נדרים. קונצ'יטה ממש אטמה את עצמה לתגובות שונות ממנה תחת מעטפת מבריקה ונוצצת של "אני ליברלית"... אולי היא לא מבינה שהמראה של בחורה עם זקן הוא קצת.. חריג (?) וחדש עבור שאר העולם, ובבועה הורודה שלה זה עניין שבשגרה. אני יכול להבין למה היא זכתה ולמה היא יוצרת באזז (הייתה גם כתבה עליה ב"7 ימים"), אבל אני באופן אישי יותר צוחק על זה (ואני לא הומופוב
) ומסתכל עליה בתור סיפור מאשר מתאמץ מאיזה צד לנתח את הדיעות שלה כדי לקבל את המיניות המיוחדת שלה. נדמה לי שכרגע גם היא רוצה שככה יקלטו אותה, סיפור מעניין ולאו דווקא מנהיגה

מסכים גם עם זה

אבל מה שיותר הכעיס אותי זה לא קונצ'יטה עצמה אלא הצביעות של החובבים שקוראים הומופוב לכל מי שיוצא נגד המראה או השיר שלה (שאת שניהם אני לא אוהב), כי ההשתתפות שלה מאוד חשובה בגלל שצריכים להיות סובלניים כלפיי השונה וכלפיי הקהילה הגאה, אבל מנגד הם מגלים חוסר סובלנות לנציגות הרוסיות שצועקים להם בוז צורם ומגעיל, או כאלה שקוראים להשמדת עם שלם. אמן והאירוויזיון יחזור לרוסיה ואז נראה אם כל החובבים הצבועים יחרימו את התחרות גם אז.

L e j l a

New member
צעקות הבוז מכעיסות אותי עד היום

רוסיה שלחה שיר מצוין השנה והבנות נאלצו לסבול בגלל שיש להן נשיא מטומטם

Angry Beaver

New member
שמחה שיש עוד אנשים שחושבים שהשיר הרוסי היה טוב

בהתחלה ממש לא עפתי עליו אבל ההופעה הייתה מושקעת ומפתיעה. אבל עליי להסכים עם ידידיי - יש תחושה שהקהילה הגאה "מחזירה" קצת באמצעות קונצ'יטה לפוטין ודומיו.

אני גם אהבתי את השיר

אבל גם אם לא הייתי אוהב, בעיניי זה לא מכובד לצעוק בוז לאומן שעולה על הבמה, לא משנה כמה אתנגד למשטר של המדינה שממנו הוא בא. זה הרי לא קשור לזמרים עצמם.
לדעתי צריך שיהיו פקחים וכל מי שנתפס צועק בוז יקבל קנס של 100 יורו. נראה אז אם יהיה להם אומץ

VickyRosti

New member
יופי לראות אותך כאן שוב

אני כל כך שמחה בשבילך שאתה מגשים את חלומך ועובר ללונדון (העיר הכי אהובה עליי בעולם, והיחידה שמעוררת אפילו בפטריוטית גדולה כמוני הרהורי כפירה), ומאחלת לך שתצליח לפרוץ גם בתחום המוסיקלי! אני זוכרת שלפני כמה שנים שלחת לי שיר מדהים שהלחנת, ונוכחתי לראות כמה אתה מוכשר!

לגבי חוסר היצירתיות והקיבעון של ההופעות של ישראל, אתה כל כך צודק! נראה שאנחנו פשוט לא מסוגלים להפעיל קצת דמיון ויצירתיות, והולכים על העמדות הכי פשוטות וצפויות! זה בלט במיוחד אצל מורן מזור, שההופעה שלה הייתה העמדה סטנדרטית וצפוייה של בלדה, עם מלווים ברגע ופסנתרן, אבל גם אצל מיי לא ראינו עודף יצירתיות. מעבר לבעיות הבאלאנס שלא תלויות בצוות הישראלי, גם הכוריאוגרפיה לא הייתה מי יודע מה משכנעת, ובעיקר היה ניצול לא נכון של שטח הבמה הענקית, זוויות צילום גרועות, וחוסר שימוש באביזרי במה. מעבר לעניין הפוליטי, שכנראה הפך למשמעותי יותר בשנים האחרונות (לא שונאים אותנו היום יותר מאשר לפני 5, 8 או 12 שנים, אבל אני חושבת שבשנים האחרונות יותר צעירים צופים ומצביעים באירוויזיון, והם יותר בעלי מודעות פוליטית מאשר היאכנעס בגיל העמידה שהצביעו בעבר), אנחנו פשוט לא מסוגלים או לא רוצים לעמוד בסטנדרטים של רוב המדינות האחרות! רשות השידור חייבת להקצות משאבים כספיים ראויים להופעה באירוויזיון (במקום לזרוק כסף על קדם מפוצץ או על וידיאו-קליפ מושקע), או לבחור מלכתחילה בזמר שמסוגל ומוכן להשקיע מכיסו האישי.

Volldemort

New member
היי טליה

תודה! כן, לעבור ללונדון זה באמת הגשמת חלום, אני בתקופה שאני מגשים הרבה חלומות אצלי בו זמנית
וואו, קשה לי להאמין שאת עדיין זוכרת ששלחתי לך שיר שלי.. אני מוחמא ביותר
אני הולך על הכיוון המוזיקלי וגם על המשחק בכל הכח, אני מאמין שאני אצליח גם להגשים את מה שאני רוצה

באופן אישי אני מקווה שיעבירו את האירוויזיון לערוץ 22 ואז נראה הפקה מעולם אחר, השקעה אמיתית ולא התייחסות לתחרות כאילו זה "סתם עוד מופע בידורי". יש לאירוויזיון ערך מוסף גדול יותר ממה שהרבה רואים..
&nbsp

L e j l a

New member
המסר של קונצ'יטה היה ברור לאורך כל הדרך

חבל לשמוע תגובות בסגנון "המראה שלה מגעיל אותי". היא ניסתה לאורך כל הדרך להגיד "תראו, אני שונה ואני רוצה שגם אתם תלמדו לקבל את השונה". בכל מקרה נהניתי לקרוא את שאר הדברים שכתבת ואני מאחל לך בהצלחה בדרך החדשה. אם זה החלום שלך תילחם עליו ואל תתייאש גם אם יהיה קצת קשה

Volldemort

New member
תודה.. כן, אני מרגיש שאני בדרך הנכונה עבורי

לגבי קונצ'יטה... עבורי זה חבל לראות שאין פה באמת דו-שיח אמיתי בין 2 הצדדים.. עוד לא קראתי תגובה אחת (גם כאן, וגם באתרים מחו"ל) מצד תומכי קונצ'יטה שבה הם אומרים משהו בסגנון "אני מבין שהמראה שלה דוחה אותך, אבל...".
התגובה המיידית שמקבלים זאת התנגדות מוחלטת, קריאות "אתה הומופוב" וכו' וכו'. נכון, זכותו של כל אדם לעשות מה שהוא רוצה אבל הוא חייב גם לשים לב להשפעה שזה עושה על הסביבה. קונצ'יטה ממש רוכבת על הגל של זכויות ללהטב"ים ואם מישהו לא יעצור אותה בזמן (
) היא יכולה גם לכבוש את העולם מרוב שהיא מרוכזת בעצמה ובמראה המיוחד שלה. אני ממש לא הומופוב, שוב, למען האמת אני דו-מיני (חח) אבל זכותי לא להעריץ אותה כאילו היא "דיווה".
ואם היא תיכנס איכשהוא למיינסטרים? עד כמה הגימיק הזה יחזיק מעמד? כנראה לזמן מוגבל וזה הכל. יש פה משהו לא ברור בכלל בכל היחס כלפיה...

למעלה