דרגות בעתודה

• פותח הנושא avnl
  • פורסם בתאריך

avnl

New member
דרגות בעתודה

רציתי לדעת אם מישהו יודע איך הולכות הדרגות בעתודה. זאת אומרת הם עושים שש שנות צבא מאיזו דרגה מתחילים ובאיזו יוצאים

זה הולך ככה

לפי מה שהבנתי: אחרי שאתה מסיים את התואר אתה מתחיל את השירות, זאת כמובן אחרי הטירונות הג´ובניקית שעשיתי בתום השנה הראשונה ללימודים. אתה מתחיל כטוראי פשוט ובעיקרון אמור להתחיל מיד קורס קצינים ולסיים אותו עם דרגת סגן (לא סגן משנה כמו בשירות הרגיל), אבל לפי מה שנציגי העתודה סיפרו למחלקה שלי בטירונות, יכול להיות שהקורס יתעכב כי יטילו עליך תפקיד אחר בינתיים, ורק אח"כ תעשה את הקורס, אם תעשה אותו. בד"כ, לפי מה שהבנתי, בסוף שירות החובה תסיים בדרגת סרן ועד סוף הקבע תסיים בדרגת רב-סרן (זה במקרה הכללי). ישנה גם אפשרות שעתודאי שיצא והוא הוגדר כלא מתאים לקצונה לא יעשה קורס קצינים אלא יוגדר כקמ"א - קצין מקצועי אקדמאי, שזה אומר תפקיד צבאי של קצין וארון אחד שטוח על הכתף,במקום שני הארונות של הסגן שסיים את הקורס. מקרה זה נכון גם עבור העתודאים שנדחה להם קורס הקצינים והוטל עליהם בינתיים תפקיד אחר - עד לקורס הם יסתובבו עם הארונות השטוחים על הכתפיים. אני חושב שזה הסבר מספק. אם טעיתי באיזשהו מקום בבקשה תקנו אותי.

אבשי ג

New member
הסבר מצויין, רק אוסיף...

שיש עוד דרגה נוספת, גבוהה יותר מקמ"א לכאלה שלא מסיימים את הקק"צ (קורס קצינים) שהיא נקראת קמ"ב (אם אינני טועה).

run away

New member
לא מדויק לגמרי

קודם כל זה קא"ב -קצין אקדמאי בכיר (שתי ארונות שטוחים מקביל לסרן) דבר שני בסוף הקבע - אתה מגיע לדרגת סרן - לא רב סרן, אתה צריך לחתום שנה נוספת לפחות כדי להיות רב סרן וסתם לידע כללי - קמ"א מקביל לקצין ברוב הדברים, רק הוא לא יכול לשפוט ולהעביר מטווח. מלבד זאת משתדלים לתת לו תפקידים פחות פיקודיים אבל בסה"כ זה די דומה בשני המקרים אגב יש סיכוי טוב שישבצו אותכם לא במקצוע ולא יורידו לכם שנייה מהקבע, זה סתם לידיעה

למעלה