דרולי - הרעיון מדהים

דרולי - הרעיון מדהים../images/Emo45.gif../images/Emo65.gif

כבר מזמן חיפשתי - כאמא לילד ב-ה´ וילד ב-א´. כיף לדעת שלכולם יש בעיות ואפילו דומות לאלו שלנו. (כן, אני יודעת שצרת רבים היא נחמה לטיפשים) כיף לשמוע שילדים הם ילדים בכל מקום, בעיר, בישובים, מעבר לקו הירוק ובקיבוצים. כיף לשמוע שבכל מקום הם אוהבים לעניין את עצמם בחוגים + חברים + תנועת נוער + כל פעילות חברתית אחרת...... ובטח גם נשמע כאן על אלו שמכורים למחשב ו/או לטלויזיה ו/או לשניהם ומה לעשות איתם??????????? ומה לעשות אם אלו שלא מפסיקים לקרוא!!!!!!!(כן, יש עוד גם כאלו) ומה עושים אם אלו שבכלל בכלל לא!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! וכן.. אני חושבת שכולנו צריכים לאמץ את הקו שאומר שאנחנו ההורים ואנחנו אלו שקובעים(כן, ברור, צריך להקשיב להם..... להבין אותם ולהיות מאד אמפתיים) אבל להחליט שאנחנו אלו שבסוף קובעים (לפחות ביסודי!!!!!!!!!!!) אז שיהיה לכולנו כיף מעניין ופורה

droli

New member
ברוכה הבאה,

מקווה שיגיעו עוד רבים אחרייך. גם אני חיפשתי זמן רב מקום "כזה". מקווה שביחד נצליח פה. אין ספק, ילדים הם ילדים בכל מקום, ובכל זמן. ואנחנו ההורים צריכים לזכור שאנחנו דבר ראשון בני אדם! ומדי פעם אנחנו שוגים, ומדי פעם אנחנו מצליחים. ובכל זאת אנחנו בני אדם. אנחנו אוהבים אותם בחרוף נפש. אנחנו עוזבים הכל, רק בשביל להיות בזמן שהם מגיעים הביתה. לא יודעת איך אצלך - אבל רוב הפעמים כשאני מגיעה עם הלשון בחוץ, הבנות בכלל רוצות ללכת לחברות. שיהיה לנו שבוע טוב, מיכל

מיכל, זה עוד מצב טוב../images/Emo70.gif../images/Emo70.gif../images/Emo70.gif

ואצלי - זה שבכיתה א´ מכור על ערוץ FOX KIDS וכהוא רק נכנס הביתה הוא טס לחדר משחקים , סוגר את הדלת ו מ ת ח ב ר ורק שנעיז לנסות להגיד לו משהו - הצרחות עד לב השמים..... מכיוון שעם הזמן והגיל בא הנסיון - אני מקווה שכמו שעם הבן הגדול יותר הצלחנו להוציא אותו מההתמכרות - נצליח גם עם הקטן. יום נעים לכלולם

yondy

New member
בקשר להוא שלא מפסיק לקרוא....

שיבוא אלינו, להשרות קצת על ילדתי!!

יש לי אחד כזה............

כזה שלא מפסיק לקרוא....... הוא בן עשר ןחצי.... הגיע לכיתה א´ קורא שלא בידיעתנו.... וביום הראשון שם הוא "קיבל לגיטימציה" ומאז לא מפסיק.

לאה_מ

New member
גם לי יש אחד כזה, שבאופן מופלא

מצליח לשלב הכל יחד. אבל רציתי דוקא להתייחס לעניין ההורים הקובעים, משום שאצלנו זה ממש לא מתנהל כך. חלק מאד משמעותי של ההחלטות מתקבלות במסגרת משפחתית, חלקן מתקבלות בדיון, ודעתם של הילדים בהחלט שווה שמיעה והאזנה והקשבה נוספת. כשאני מקשיבה להם בשים לב (ואני שמחה וגאה לומר שזה קורה יותר ויותר) אני מגלה כמה הרבה אפשר ללמוד מהם! כמה פעמים מה שחשבנו שהוא האפשרות היחידה התגלה רק כפתרון אחד אפשרי מתוך כמה. השיתוף, ההקשבה והקבלה הם כלים חשובים בהתפתחות העצמאות והאחריות אצל ילדינו... וגם אצלנו!

לאה אני מסכימה שצריך להקשיב,

לשמוע ואפילו ללמוד מהם ולקבל את את דעתם. ההתעקשות שלי היא שאני ובעלי - שאחראים על הילדים חייבים להיות אלו שמחליטים מה מקובל ומה לא והדברים באים לעיתים לאחר דיון ענייני או לאחר עימות.... ובדרך כלל דעת הילדים נחשבת.

למעלה