דר' דורי גולד - על המבצע בעזה: תגובה לא פורפו

מתכNET

New member
לפי ההגדרה המתמטית זה דווקא כן...

In mathematics, two quantities are called proportional if they vary in such a way that one of the quantities is a constant multiple of the other, or כלומר יחס פרופורציונאלי אין הדבר מגביל את עוצמת התגובה. ולפי דעתי על מנת להלחם בטירור חייבים להשתמש בתגובות לא פרופורציונאליות שאחרת התגובה שלנו תתרום להתקדמות של ארגון הטירור וללימוד השיטות שלנו. כל פעם שארגון טירור מעלה שלב אנחנו צריכים להעלות שלב בריבוע על מנת לחסל את האפשרויות שלו ואת הידע שנצבר.

respecta1

New member
עזוב.. אני לא רואה סיבה

להתייחס אל עצמנו בפרט. כי זה בדיוק הקטע - מעמידים בפני ישראל תנאים מוסריים (שבהם היא ברוב המוחץ עומדת) שלא מעמידים בפני אף מדינה אחרת כולל מדינות המערב.. פרופורציה? על מלחמת עיראק אני לא רוצה לדבר כי היא מקבלת ביקורת רבה בארצות הברית ובאירופה.. אבל באפגניסטן. על 3000 שנהרגו לאמריקאים.. (לאירופאים לא אחד והם עדיין הרגו אפגנים רבים, איפה הפרופורציה פה?) הם כבשו מדינה ענקית ושמו עשרות מיליוני אנשים תחת כיבוש.. בנוסף להרגו יותר מ25 אלף אפגנים מתוכם לפחות 10 אלף אזרחים (לשם השוואה בכל הסיכסוך הישראלי פלסטיני בכל ה80 שנה שלו מתו כ17 אלף פלסטינים). ממש פרופורציה.. ואלה עוד מה שמדינות נאטו, מדינות המערב הדמוקרטי עושות.. על מה שמדינות ערב עושות ומה שמדינות לא מערביות אחרות עושות אני בכלל לא רוצה להתחיל לדבר.

למעלה