ד"א, רונאל, האם לדעתך הגרין קארד

אריק ל

New member
ד"א, רונאל, האם לדעתך הגרין קארד

האמריקני הוא גזעני? האם מעמד של תושב קבע כמו בגרמניה (7 מיליון) וכווית, שהם זהים למעמד של בעל גרין קארד, גזעני? הרי כל בנאדם עם מעמד של תושב קבע בכל מדינה שהיא, ילדיו אינם הופכים לאזרחי המדינה, אלא גם הם בעלי מעמד של תושב קבע. לי לא מפריע למשל, שבעזה או בירדן תיהיה להם מדינה, ושיש"ע תישאר שלנו לחלוטין. כלומר, שהפלסטינים ביש"ע, 2.5 מיליון, יגורו שם בתור תושבי קבע. ככה הם לא ישפיעו על הבחירות, אלא רק אצלם בערים שממילא יש שם רוב ערבי. ככה ה-5.4 מיליון יהודים הם אזרחי מדינת ישראל ימשיכו לגור כאן עם אזרחות ישראלית, וגם ה-1.2 מיליון ערבים ישראלים ימשיכו לגור כאן בתור אזרחי ישראל. ככה לא תיהיה בעיה של רוב ערבי - כי זה לא משנה. במילא אין להם כוח במדינה דמוקרטית כי הם אינם יכולים להצביע. שיגורו איפה שהם, שיחיו את חיים שלהם, אבל אני לא צריך לתת את יש"ע בשביל זה. יש פתרונות אחרים.

ראליסט

New member
הערה...

"לך לא מפריע"...זה באמת הענין.... גם לי לא מפריע לו פתאום במין הוקוס פוקוס כל ערביי א"י היו נעלמים מפה,ומסתדרים על הצד הטוב ביותר,בכל מקום בעולם.(באמת שאיני מאחל גם לערבים שום גורל רע). אבל אנחנו חיים במציאות!!! מדינה בעזה+ירדן??? .מה עם המיעוט הלא קטן האשמי,שירדן היא מדינתו??? הרי כשאתה מציע להקים בירדן מדינה פלסטינית,אתה מחויב גם לפתור את הבעיה הזאת,שהרי תווצר.מצחיק שאתה מנסה,אפילו באופן תאורטי,ליצור עימות עם הירדנים,שלהם היו הכי פחות קונפליקטים עם מדינת ישראל. ואיך זה יתגשם בפועל?? מהפכה בירדן,שתגרום לשפיכות דמים,שלבטח תגיע גם לכאן,ותחזיר את כל האזור,חלילה,לכאוס מלחמתי...ולך תדע מה יהיו התוצאות.הצבא הירדני הוא החזק והמאומן בצבאות ערב.איך בדיוק "בראליזם" שלך יתרחש מה "שאתה בכלל לא מתנגד לו?".חשבת על זה,או שמומחיותך מסתיימת בהצעת הצעות שאין להן קשר לשום מציאות עכשוית לפחות???

למעלה