האדריכל וקיסר סין

mis tigris

New member
האדריכל וקיסר סין

מספרים שקיסר סין הכריז על רצונו לבנות לעצמו את הארמון המפואר ביותר שבנמצא, בדקו המנדרינים וחזרו אליו עם שם אחד, מסתבר, כך הם אמרו, שאי שם בהרים גר לו אדריכל זקן שאין כמוהו מוכשר. מיהר הקיסר ויצא לדרך בראש תהלוכה גדולה כאשר מאחוריו ומסביבו שריו וכן גמלים וסוסים עמוסי צידה לדרך. עלו הם בשבילים עד שבין הרים תלולים, לאחר שחצו נחל קטן, בנוף ערפילי נגלתה לעיניהם ביקתה קטנה ודלה, ביתו של האדריכל. יצא האדריכל הקשיש אל הקיסר ובירך אותו ושאל אותו בפליאה לרצונו. אמר לו הקיסר: רוצה אני בארמון, אבל שיהיה המפואר והמרהיב בעולם. רצונך ייעשה, ענה לו האדריכל, אך לרוע המזל מפאת גילי איני יכול ליסוע עוד, ואוכל לבנות אותו רק כאן. קיבל הקיסר את הדברים ואמר לעצמו: אין דבר, יהיה לי ארמון קיץ כהלכה. נסע הקיסר חזרה לעיר הבירה ומקץ הזמן המבוקש חזר אל האדריכל, שוב בראש תהלוכה מפוארת. הגיע הקיסר אל בין ההרים התלולים, חצה את הנחל הקטן ומבין הערפילים לא ראה אלא את הביקתה: שום ארמון לא נראה באופק. תמה הקיסר אך החליט להמתין ולקבל תשובה והסבר. יצא האדריכל אל הקיסר לקבל את פניו והזמין אותו להיכנס פנימה, נכנס הקיסר ובתוך הביקתה ניגלה לו על אחד הקירות ציור של ארמון, הארמון מדהים ויפהפה אך הוא רק ציור. כעס הקיסר והרים קולו על האדריכל: איך אתה לא מתבייש? ביקשתי ארמון ואתה מטריח אותי עד לכאן רק בשביל ציור?! נעלב האדריכל כל כך, פתח את דלת הארמון שבציור, נכנס פנימה ולא יצא שוב לעולם.

מור ד

New member
אז אולי אני אציר את הבגרות שלי?

בעצם מורות אחרי הכל הן בני אדם... אז מה אם לא אכפת להן שהן הורסות לי את העתיד... (סיפור ארוך)

fa jing

New member
ואם בבניין עסקינן.....

משל סיני מספר: על מושל סיני עשיר וחכם ( נדיר בסין
) שביקש לבנות לעצמו בית חדש. כעבור כמה חודשים לאחר שהושלמה המלאכה ערך המושל ארוחה מהודרת לכל המשפחה ולבנאים. כך שבראש השולחן ישב המושל וקרוב אליו ישבו הבנאים , בניו של המושל ישבו בזנב השולחן(קצת
). במהלך הארוחה שאל אותו אחד מנתיניו הכיצד יושבים הבנאים שאינם מבני ביתו קרוב אליו במקום של כבוד, בעוד ובניו יושבים בקצה השולחן במקום הכי לא מכובד? ענה לו המושל: הבנאים הם אלו שבנו את הבית בליבם ובמקצועיותם, בעוד ובניי לאחר מותי יחריבו את הבית במאבק על הירושה, על כן מקום הכבוד שמור לבנאים. אני לא יודע מה בדיוק ניסיתי להעביר כאן
וכיצד זה משתייך לשרשור.....אבל אולי זה כן תורם במשהו.

מור ד

New member
אם הסינים כ-אִ-ל-ה חכמים

אז למה הם מיִצרים דברים שנשברים אחרי שעה?

fa jing

New member
ואם אנחנו יותר חכמים? למה אנחנו

קונים את אותם דברים?

בנאים סיניים ומהנדסי תמיכה ישראליים

בשעתו עברתי הכשרה בקשר לקוחות עם אנשי תרבויות שונות ברחבי העולם, אחד הדברים היותר מורכבים שלימדו אותנו היה ההתישבות לארוחה עם לקוחות סיניים. עם ישראלים, אמריקאים ואפילו אירופאים הדברים די פשוטים, בארוחה רגילה הולכים לשולחן וכל אחד תופס את מקומו באפון ספונטני, בארוחות רשמיות המצב יותר מורכב אבל עיקר ההשקעה היא בזיווג אנשים עם בני שיח מתאימים על מנת ליצור בסיס לשיחה פוריה במהלך הארוחה. מסתבר שבסין המצב שונה לגמרי, קיימות טבלאות מסודרות המראות היכן יש להושיב את כל אחד ואחד, יש משמעות למי שיושב מימין למארח או לשמאלו, מי יושב מולו... וכאן מסתימים המקומות המובחרים, כל השאר צריכים להיות מושבים במניפה הנפתחת מהמקומות שהוזכרו כאן והלאה עד השוליים. אין שיוויוניות, יש היררכיה שצריכה להיות ברורה למארח, מי שמובל מקום נכבד מדי יחוש נבוך, מי שמובל למקום נחות מדי יעלב והדברים, במקרים של שגיאה גסה, עלולים להגיע לכלל פיצוץ ואובדן לקוח.

למעלה