האיחוד - מהו בעצם?

kikona126

New member
האיחוד - מהו בעצם?

אתמול הייתי בארוע השקה של סרט, שלווה בהרצאות. היו הרבה בקרב הקהל שלא התחברו להרצאות, אולם בינהם היו כאלו שראו בהן תורמות. באחת ההרצאות אחת המשתתפות טענה כי לדעתה הדברים של המרצה יצאו מהקשר הסרט, או מהמשמעות הנכונה שלהם, ונתנה דיעה שלה, עוד תגובות ודעות עלו בקרע. היום קיבלתי אי מייל מאחת המשתתפות שאמרה שהיא הגיעה להקרנה הספציפית הזו על מנת לקבל ערך מוסף מההרצאות וכי אינה מרגישה שקיבלה זאת. כתגובה אמרתי לה "בקשר לערך המוסף, מבחינתי הערך המוסף היה ההבנה והלמידה שאין לקחת דברים פשוטם כמשמעם, אלא שיש לבדוק ולחפש, ולא כל מה שנכון לאדם אחר נכון לי. אל מול אותה אישה שהעירה, היו כאלו שראו והרגישו שההרצאה מתאימה ונכונה להם. וזהו דבר שחשוב לזכור - כל אחד מאיתנו מתפתח באופן שונה ומתחבר לדברים שונים, ריבוי הדיעות שנשמעו אתמול רק מראים שאין דרך אחת, ואם רוצים דרך שכזו, צריך ללמוד אחד מהשני. " ( יש לציין כי באותו הערב הוצגו שתי הרצאות המדברות על המהות שלו, כל אחת מנק' ראיה שונה) בעצם העובדה שכל אחד הביע את הדיעה שלו, ונתן קצת מהידע שלו, מראה שהיה איחוד בכנס אתמול. אני אתן הסבר קצרצר על המילה - המילה איחוד מראה על זיווג של משהו מסויים, יותר מאחד, אבל אם נסתכל על השורש של המילה א-ח-ד, נבין שיש פה ניגוד, מצד אחד איחוד (מספר דברים, פריטים) ומצד שני אחד. מה שמוביל אותי להבנה שבעצם - אני אחד אבל אני גם חלק, וגם מתי שאני חלק ממשהו אני נשארת אחת (עם ייחוד משלה). כלומר שתהליך האיחוד לא יכול להתקיים אם לא נשמור על היחוד שלנו ולא נתרום מעצמנו בו זמנית. בנוסף אני מזמינה אתכם לדיון בפורום הסוד בנושא "אהיה אשר אהיה" (ספר שמות ג' י"ג-י"ד) שיפתח היום בסביבות השעה שמונה בערב. http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/forumpage.asp?forum=1804 (הדיון נוגע לסרט צופן משה שיצא לאור בשבוע האחרון, אולם לא מצריך צפייה בסרט קודם לכן) *מיכל תודה על האישור

Seeker68

New member
לא ברור...

ממה שכתבת, לא ברור מה שם הסרט המדובר. אולי "צופן משה" שהזכרת בסוף. וגם לא מובן הקשר של המילה "איחוד" לסרט המדובר. לא ראיתי את הסרט "צופן משה". ביחס למילה "איחוד" אני יכול לומר שה"נפרדות היא אשליה" כל מה שיש זה אחדות אחת גדולה ואנו חיים את האשלייה או את החלום אפילו המודעות "שלנו", לא ממש שייכת לנו זה הכל

kikona126

New member
היי

לא הזכרתי את שם הסרט בכוונה, לא היתה מטרה לפרסם אותו כאן (יש מספיק פרסומות באתר ופורום הסוד...) ולכן גם לא נכנסתי להקשר המילה "איחוד" לסרט. כן רציתי להראות את האיחוד שהיה קיים בהרצאה, שכן כאשר מישהו מרצנה בפנינו איננו חייבים לקחת ממנו הכל, גם מי שמלמד הוא תלמיד וגם התלמיד הוא המלמד. אני חושבת שדרך הלוחמים בנוייה על "איחוד", איחוד של גישות שונות, איחוד שמגיע מהקשבה למידה ונתינה. איחוד שבסופו של דבר הוא חלק מהדרך שלנו להגיע ליעד שלנו.

למעלה