האם אפשר להגדיל חיבור תלת פאזי מ 3X25A ל 3X35A ללא התערבות חברת חשמל?

stas87

New member
היי,

יש לי כיום בדירה חיבור של 3X25A.
אני רוצה להוסיף אליו עוד 3X10A בשביל הטענת רכב חשמלי.

המונה הוא 3X40A. בין המונה לממת ראשי יש פיוז של 3X35A.

אני רוצה להגדיל את החיבור הביתי ל 3X35A, האם זה ניתן תיאורתית?

בגלל שאין ממת של 3X35A, חשבתי לשים אחד של 3X40A ואז לפצל אותו ל 3X25 של הדירה, ועוד 3X10A לעמדת טעינה.

האם לדעתכם אפשרי?

תודה

רשר

Well-known member
מנהל
היי,

יש לי כיום בדירה חיבור של 3X25A.
אני רוצה להוסיף אליו עוד 3X10A בשביל הטענת רכב חשמלי.

המונה הוא 3X40A. בין המונה לממת ראשי יש פיוז של 3X35A.

אני רוצה להגדיל את החיבור הביתי ל 3X35A, האם זה ניתן תיאורתית?

בגלל שאין ממת של 3X35A, חשבתי לשים אחד של 3X40A ואז לפצל אותו ל 3X25 של הדירה, ועוד 3X10A לעמדת טעינה.

האם לדעתכם אפשרי?

תודה
כנס לאתר חח"י ותראה כמה זה עולה (הרבה) ולפחות 3X40A כאשר הרמה הבאה 63A, 80A,,,ומחייב הכנה ע"י חשמלאי לקראת הבדיקה,,,
הסיבה היא שהגדרת גודל חיבור מחייבת את חח"י ליצור עבור הצרכן יכולת אספקת חשמל בכמות המבוקשת וזה מחייב "מקום בגודל החוטים ברשת שלהם", ולכן חיבור ביניים פרטיזני הנו עבירה שבמקרה הטוב ידרשו רק להקטין בחזרה בלי להגיש תביעה לבית המשפט,
בנוסף הנתיך של חברת חשמל כרגע 35A ואם תגדיל ל 32A (זו הדרגה הבאה שיש במלאי) כל צריכה מיותרת אצלך עלולה לנתק את הנתיך שלהם ואז תאלץ לקרוא לעובד החברה להחליף נתיך (לדרגה 40A הם מתקינים נתיך 63A),
מכאן לשאלה האמיתית למה אתה זקוק לתוספת? כי מאוד יתכן שכל שצריך זה לאזן את העומסים בין הפזות כך שבפועל לא תגיע לעומס יתר וכל הטרחה מיותרת,
לדוגמה:
ביתי בעל שטח 170 מ"ר:
חיבור 3X25A
6 מזגנים ישנים
כיריים קרמי
דוד (עובד תמיד)
4 דיירים המשתמשים בחשמל ללא חשבון (2500KWh 1/1/21) וזו שנה חמה במיוחד

stas87

New member
הגודל הנוכחי מספיק לי לדירה מעל ומעבר.

אני צריך להוסיף עוד עמדת טעינה לרכב של 3x10A, חושש שזה יהיה מעבר למה שהקיים יכול להחזיק.

רשר

Well-known member
מנהל
הגודל הנוכחי מספיק לי לדירה מעל ומעבר.

אני צריך להוסיף עוד עמדת טעינה לרכב של 3x10A, חושש שזה יהיה מעבר למה שהקיים יכול להחזיק.
לעמדה חכמה יש מגבלות זרם פעיל בהתאם לנתוני תכנון ורמת מתח כך שאין כל בעיה,
לשקע עבור רכב היברידי הצריכה בפועל נמוכה לכן, בצע התקנה במצב הקיים ורק אם תראה בעיה עם הזמן תגדיל חיבור כחוק,
אגב גם תוספת כזו מצריכה לרוב בדיקת חח"י ובלעדיה תהיה חשוף לתביעות במקרה של בעיה עם טעינת הרכב (שרפה שלו ושל שכניו לחניה,,,)

stas87

New member
מדובר על טסלה חשמלית מלאה שיודעת לקבל עד 11kW. בפועל אני מבין שלא אצליח תספק לה את זה ולכן מכוון לאיזור 5-7kW.
אם זה נעשה עי חשמלאי מוסמך לפי כל התקנים, תעלות מסומנות ודרך ארונות חשמל קיימים, במה זה שונה מהוספת מעגל נוסף בבית?

stas87

New member
האם אני יכול להסתכל על החשבונות חשמל הכי גבוהים ולעשות מזה אקסטרפולציה לצריכה שעתית ממוצעת?
במקרה הזה יוצא לי צריכה שעתית ממוצעת של 2.5KW בחשבון הכי גדול שלי שבחודשי הקיץ.

מדובר על דירת 4 חדרים ממוצעת רגילה, הכל נורות לד.
דוד חשמל (אין שמש) שדולק שעתיים ביממה.
מזגן מרכזי תדיראן WIND65/3P
כריים אינדוקציה תלת פאזי 7.2KW בשיא (כמעט ולא קורה)
מקרר
תמי4
תנור
מכונת כביסה
מייבש
מדיח כלים

טלויזיות/מחשבים ושאר דברים הם עם צריכה זניחה אז אני לא מחשיב את זה.

הרכב גם יטען בלילה, בזמן שרב הצרכנים הכבדים לא עובדים.
מה שעובד בלילה זה
מקרר
תמי4
מזגן בחודשי הקיץ
מדיח כלים לפעמים

רשר

Well-known member
מנהל
האם אני יכול להסתכל על החשבונות חשמל הכי גבוהים ולעשות מזה אקסטרפולציה לצריכה שעתית ממוצעת?
במקרה הזה יוצא לי צריכה שעתית ממוצעת של 2.5KW בחשבון הכי גדול שלי שבחודשי הקיץ.

מדובר על דירת 4 חדרים ממוצעת רגילה, הכל נורות לד.
דוד חשמל (אין שמש) שדולק שעתיים ביממה.
מזגן מרכזי תדיראן WIND65/3P
כריים אינדוקציה תלת פאזי 7.2KW בשיא (כמעט ולא קורה)
מקרר
תמי4
תנור
מכונת כביסה
מייבש
מדיח כלים

טלויזיות/מחשבים ושאר דברים הם עם צריכה זניחה אז אני לא מחשיב את זה.

הרכב גם יטען בלילה, בזמן שרב הצרכנים הכבדים לא עובדים.
מה שעובד בלילה זה
מקרר
תמי4
מזגן בחודשי הקיץ
מדיח כלים לפעמים
כפי שהצעתי - בצע נקודה לטעינה ואם (לא) יהיה צורך תגדיל חיבור

stas87

New member
יש תקנות מסויימות שצריך לשים אליהם לב?

מניח שצריך מפסק פאקט ליד העמדת טעינה, מכיר שצריך תעלה מסומנת ומתוייגת לאורך כל התוואי, כמובן עי חשמלאי מורשה ומוסך להתקנת עמדות טעינה ובדיקתם.

עוד משהו שצריך לדעת?

רשר

Well-known member
מנהל
יש תקנות מסויימות שצריך לשים אליהם לב?

מניח שצריך מפסק פאקט ליד העמדת טעינה, מכיר שצריך תעלה מסומנת ומתוייגת לאורך כל התוואי, כמובן עי חשמלאי מורשה ומוסך להתקנת עמדות טעינה ובדיקתם.

עוד משהו שצריך לדעת?
תשאיר לחשמלאי את הפתרון בהתאם למצב בהתיחס לתקנות והחוקים

stas87

New member
רשמת "בנוסף הנתיך של חברת חשמל כרגע 35A ואם תגדיל ל 32A (זו הדרגה הבאה שיש במלאי) כל צריכה מיותרת אצלך עלולה לנתק את הנתיך שלהם ואז תאלץ לקרוא לעובד החברה להחליף נתיך"

אם אני אשים ממת 32,אז כביכול אם זה יהיה מעל 32 הוא אמור ליפול, לא? פוטנציאלית גם אם תהיה צריכה פתאומית מעל 25 אז הפיוז יכול להשרף לא?

רשר

Well-known member
מנהל
רשמת "בנוסף הנתיך של חברת חשמל כרגע 35A ואם תגדיל ל 32A (זו הדרגה הבאה שיש במלאי) כל צריכה מיותרת אצלך עלולה לנתק את הנתיך שלהם ואז תאלץ לקרוא לעובד החברה להחליף נתיך"

אם אני אשים ממת 32,אז כביכול אם זה יהיה מעל 32 הוא אמור ליפול, לא? פוטנציאלית גם אם תהיה צריכה פתאומית מעל 25 אז הפיוז יכול להשרף לא?
לא מייד, נתיך או מא"ז בנויים להתאפק קצת לפני ניתוק בזמן יחסי לעוצמת זרם היתר למשל 20 דקות עם תוספת של 20%,
לכן תוכל לבשל במשך 10 דקות בכל הלהבות בכיריים בעוצמה מלאה בלי לסבול מניתוק ואחרי הרתיחה ממילא תוריד עוצמה,

למעלה