האם את בעד נישואין של יהודיות לנוכרים?

Harrington

Well-known member
מנהל
המדינה הוקמה ע"י אלה שברחו מהדת .
החזון שלהם היה לחיות במדינה ישראלית ,חופשיה מכבלי הדת .
אם זה היה נכון (וזה לא) יכלו להקים מדינה באוגנדה. עצם הבחירה דווקא במקום הזה, מקום שהוא היסטורי עבורנו אך ורק על-פי הדת, מלמדת שהמחשבה שלהם לא הייתה בדיוק מה שאת מבקשת לייחס להם בדיעבד.

1ספי11

Well-known member
אם זה היה נכון (וזה לא) יכלו להקים מדינה באוגנדה. עצם הבחירה דווקא במקום הזה, מקום שהוא היסטורי עבורנו אך ורק על-פי הדת, מלמדת שהמחשבה שלהם לא הייתה בדיוק מה שאת מבקשת לייחס להם בדיעבד.
לא מדויק. הרי החלטנו אז לנתק את עצמנו מבית המקדש כדי שאפשר יהיה לקיים את היהדות.

Harrington

Well-known member
מנהל
לא מדויק. הרי החלטנו אז לנתק את עצמנו מבית המקדש כדי שאפשר יהיה לקיים את היהדות.
מי החליט מה? עובדתית הקונגרס הציוני כמו גם כל העליות לארץ ישראל טרום הקמת המדינה, דיברו על להגיע לכאן ולהקים דווקא כאן מדינה מהסיבה ההיסטורית הדתית בלבד. חלקם חשבו אולי קדימה על ביהמ"ק השלישי, חלקם חשבו אולי אחורה על השני, אבל לכולם הייתה את אותה מחשבה בראש. אחרת כאמור, היו על נקלה מקימים מדינה באוגנדה או בכל מקום אחר בעולם.

1ספי11

Well-known member
מי החליט מה? עובדתית הקונגרס הציוני כמו גם כל העליות לארץ ישראל טרום הקמת המדינה, דיברו על להגיע לכאן ולהקים דווקא כאן מדינה מהסיבה ההיסטורית הדתית בלבד. חלקם חשבו אולי קדימה על ביהמ"ק השלישי, חלקם חשבו אולי אחורה על השני, אבל לכולם הייתה את אותה מחשבה בראש. אחרת כאמור, היו על נקלה מקימים מדינה באוגנדה או בכל מקום אחר בעולם.
החליט יוחנן ביחד עם הרומאים.
עובדית הקונגרס הציוני דיבר על זיקה היסטורית ולא על הזיקה הדתית.

Harrington

Well-known member
מנהל
החליט יוחנן ביחד עם הרומאים.
קשור איכשהו למה שאנחנו מדברים עליו?
עובדית הקונגרס הציוני דיבר על זיקה היסטורית ולא על הזיקה הדתית.
זה בדיוק מה שכתבתי. אלא שהזיקה ההיסטורית לא קיימת אם מתעלמים מהדת. הרי כל שאנחנו יודעים על הזיקה ההיסטורית מגיע מהתנ"ך. בלי זה? אין שם זיקה מיוחדת בין עם ישראל לארץ ישראל במיקומו הנוכחי.
במילים פשוטות: הזיקה ההיסטורית מבוססת כמובן על הדת. זה לא משתנה גם אם מי שמדבר על "זיקה היסטורית" אינו חובש כיפה.

1ספי11

Well-known member
קשור איכשהו למה שאנחנו מדברים עליו?

זה בדיוק מה שכתבתי. אלא שהזיקה ההיסטורית לא קיימת אם מתעלמים מהדת. הרי כל שאנחנו יודעים על הזיקה ההיסטורית מגיע מהתנ"ך. בלי זה? אין שם זיקה מיוחדת בין עם ישראל לארץ ישראל במיקומו הנוכחי.
במילים פשוטות: הזיקה ההיסטורית מבוססת כמובן על הדת. זה לא משתנה גם אם מי שמדבר על "זיקה היסטורית" אינו חובש כיפה.
הזיקה ההיסטורית קיימת כעובדה.
עוד עובדה היא שלא היתה תנועה דתית משמעותית ב2000 שנה האחרונות שקראה ליהודים להגר לארץ ישראל.

Harrington

Well-known member
מנהל
הזיקה ההיסטורית קיימת כעובדה.
שוב, זאת עובדה דתית. תוציא את הדת מהתמונה ואין עוד שום זיקה היסטורית.
אם תגיב שוב, אנא נסה להתייחס לתגובותי לדבריך. בשביל סתם לחזור על אותה מנטרה שוב ושוב אתה לא צריך אותי.
עוד עובדה היא שלא היתה תנועה דתית משמעותית ב2000 שנה האחרונות שקראה ליהודים להגר לארץ ישראל.
זאת סתם טעות נפוצה. דתיים חזרו לישראל עוד לפני העליה הראשונה והיוו למעשה את העליה הראשונה האמיתית. דתיים כמובן גם היו חלק משאר העליות. אבל בתכל'ס מה שאני מנסה להגיד כאן, הוא שגם החילונים שעלו לישראל עשו זאת על סמך הדת :). כאמור, אלמלא הדת והזיקה ההיסטורית הנובעת ממנה, לא הייתה להם כל סיבה להגר (במקרה כזה לא נכון לקרוא לזה 'לעלות') דווקא לשטח הזה.

eקא זו או

Well-known member
אם תגיב שוב, אנא נסה להתייחס לתגובותי לדבריך. בשביל סתם לחזור על אותה מנטרה שוב ושוב אתה לא צריך אותי.

זאת סתם טעות נפוצה. דתיים חזרו לישראל עוד לפני העליה הראשונה והיוו למעשה את העליה הראשונה האמיתית. דתיים כמובן גם היו חלק משאר העליות. אבל בתכל'ס מה שאני מנסה להגיד כאן, הוא שגם החילונים שעלו לישראל עשו זאת על סמך הדת :). כאמור, אלמלא הדת והזיקה ההיסטורית הנובעת ממנה, לא הייתה להם כל סיבה להגר (במקרה כזה לא נכון לקרוא לזה 'לעלות') דווקא לשטח הזה.
הרינגטון צודק, סופר צודק.
ריה"ל, הוא דוגמה יחידנית, אבל הוא מייצג אלפי יהודים שעלו לארץ ללא מסגרת אידיאולוגית.
יהודים דתיים עלו לישראל כל הזמן. היתה הגירה בלתי פוסקת מאזור טורקיה או ממצרים.
העליה כאידיאולוגיה וכתנועה חברתית החלה רק במחצית השניה של המאה ה- 19, מושבות הבארון היא הצעד הראשון [ עליה 1]. ויש להדגיש
התנועה להגירה לישראל לא עמדה בשום פרופורציה להגירה לארה"ב ולדרומה של אמריקה, שלא לדבר על מערב אירופה, בעיקר לברלין [ שם הם הוכרו כ- אוסטיודן, והיהודים בני העיר סלדו מהם].

1ספי11

Well-known member
זאת לא עובדה אלא דעתך. וכמו שאמרו הגשש. אתה שואל אותן שאלות אני עונה אותן תשובות.
עלו דתיים כל הזמן אבל לא היתה תנועה המונית של הגירה גם כשזה היה אפשרי.
ולהמשיך לחבר היסטוריה עם דת לא ישנה עובדות.

Harrington

Well-known member
מנהל
זאת לא עובדה אלא דעתך. וכמו שאמרו הגשש. אתה שואל אותן שאלות אני עונה אותן תשובות.
התייאשתי. אנחנו מתווכחים פה על 1+1. קשה לי להאמין שיש ולו אדם אחד נורמטיבי שלא יזהה שמדובר בעובדה פשוטה.
עלו דתיים כל הזמן אבל לא היתה תנועה המונית של הגירה גם כשזה היה אפשרי.
דווקא הייתה גם הייתה. כאמור מעלה, זה פשוט לא מוזכר בספרי לימוד 'הליבה'. הייתה הגירה דתית ממוסדת ומסודרת זמן רב לפני מה שאתה מכיר בתור העליה הראשונה. פשוט מציאות שניתן לאתרה די בקלות. רק צריך לדעת מה לחפש (וגם זה לא מסובך במיוחד).
ולהמשיך לחבר היסטוריה עם דת לא ישנה עובדות.
זה בהחלט נכון. אבל התעקשות להתעלם מאמת פשוטה ומציאותית, גם לא :).

1ספי11

Well-known member
התייאשתי. אנחנו מתווכחים פה על 1+1. קשה לי להאמין שיש ולו אדם אחד נורמטיבי שלא יזהה שמדובר בעובדה פשוטה.

דווקא הייתה גם הייתה. כאמור מעלה, זה פשוט לא מוזכר בספרי לימוד 'הליבה'. הייתה הגירה דתית ממוסדת ומסודרת זמן רב לפני מה שאתה מכיר בתור העליה הראשונה. פשוט מציאות שניתן לאתרה די בקלות. רק צריך לדעת מה לחפש (וגם זה לא מסובך במיוחד).

זה בהחלט נכון. אבל התעקשות להתעלם מאמת פשוטה ומציאותית, גם לא :).
לצערי ,כמו כל ר"ב מצוי, לא כל מה שאתה אומר שזאת אמת היא אכן,אמת.
הדיון מיצה את עצמו.

R 1 3

Well-known member
למה היסטורי אך ורק על פי הדת? מה עם חתיכת הסטוריה? שפה? ארכיאולוגיה? שהרי עם ישראל לא נברא ע״י דת אלא מרד
בה לפי העדויות בתנ״ך. רק בגלל הדת עם ישראל הוגלה מארצו ולך אין בעיה לחזור לאותה טעות שתביא עלינו גלות?

eקא זו או

Well-known member
המדינה הוקמה ע"י אלה שברחו מהדת .
החזון שלהם היה לחיות במדינה ישראלית ,חופשיה מכבלי הדת .
החזון שלהם היה - גם הפיכת פרמידת העיסוקים/העבודה של העם - מתחתית רחבה של הולכי בטל [ ע"ע בני ברק, בית"ר עילית, מאה שערים ] לעובדי אדמה או פועלים [ ע"ע הקבוצות והקיבוצים, מושבים, מפעלי תעשייה ראשונים, סלילת כבישים ]. אחר כך עצמאות מדינית [ ראה כל המוסדות של המדינה בדרך ] ואז מקום מקלט לכל יהודי.
וזו נקודת המפתח - לכל יהודי! הניסיון הנתעב של מפא"י ואחיותיה לשלטון בשנות החמישים ליצור "כור היתוך" בו ישולבו כל היהודים לאיזה דגם מופשט של ישראלי [ נגיד - חובב תנ"ך, כמו ב"ג, דמוקרט וחילוני כמו חיילי הפלמ"ח, צה"ל, חובבי תרבות וכו' וכו' אבל חקלאים, פועלים ] פשט את הרגל. תהליכי עברות שמות אכזריים [ שהפעילו אותם על יהודים מאתיופיה ולא על עולים מרוסיה - הרבה אחרי שלמדו כבר את סכנות כור ההיתוך, דוגמה נוספת להתנשאות של הציונות החילונית-ההומניסטית עאלק, נו, עמוס עוזית כזו ] פשט את הרגל, ויהודים דתיים, חרדים המשיכו לשמור על דתם ותפללו [ מינפלו לחובבי שפת המחשב] את החילונים היהירים [דוגמת ב"ג, גולדה, אבא אבן ואחרים] כך שיוכלו לשמור על עצמם בריאים ושלמים, מחוץ להיסטוריה של העם הישראלי, אבל יונקים בתאווה את לשדו.
אשר על כן -
בין חזון למציאות, המציאות תמיד גוברת.

R 1 3

Well-known member
החזון שלהם היה - גם הפיכת פרמידת העיסוקים/העבודה של העם - מתחתית רחבה של הולכי בטל [ ע"ע בני ברק, בית"ר עילית, מאה שערים ] לעובדי אדמה או פועלים [ ע"ע הקבוצות והקיבוצים, מושבים, מפעלי תעשייה ראשונים, סלילת כבישים ]. אחר כך עצמאות מדינית [ ראה כל המוסדות של המדינה בדרך ] ואז מקום מקלט לכל יהודי.
וזו נקודת המפתח - לכל יהודי! הניסיון הנתעב של מפא"י ואחיותיה לשלטון בשנות החמישים ליצור "כור היתוך" בו ישולבו כל היהודים לאיזה דגם מופשט של ישראלי [ נגיד - חובב תנ"ך, כמו ב"ג, דמוקרט וחילוני כמו חיילי הפלמ"ח, צה"ל, חובבי תרבות וכו' וכו' אבל חקלאים, פועלים ] פשט את הרגל. תהליכי עברות שמות אכזריים [ שהפעילו אותם על יהודים מאתיופיה ולא על עולים מרוסיה - הרבה אחרי שלמדו כבר את סכנות כור ההיתוך, דוגמה נוספת להתנשאות של הציונות החילונית-ההומניסטית עאלק, נו, עמוס עוזית כזו ] פשט את הרגל, ויהודים דתיים, חרדים המשיכו לשמור על דתם ותפללו [ מינפלו לחובבי שפת המחשב] את החילונים היהירים [דוגמת ב"ג, גולדה, אבא אבן ואחרים] כך שיוכלו לשמור על עצמם בריאים ושלמים, מחוץ להיסטוריה של העם הישראלי, אבל יונקים בתאווה את לשדו.
אשר על כן -
בין חזון למציאות, המציאות תמיד גוברת.
שום כלום לא פשט רגל - מי שמקיים את המדינה הם הציבור הנאור האתאיסטי יצרני היטק וחקלאות מתקדמת
השחורים המסכנים יגיעו לנקודת אלחזור שלא יהיה להם יותר תקציב וימרדו ויצאו בשאלה כמו
שהחלוצים הציונים עזבו את הגלות.
החרדים הם מיני גלות חולנית מורסה מוגלה שיש לרפא בידע החילוני.

eקא זו או

Well-known member
שום כלום לא פשט רגל - מי שמקיים את המדינה הם הציבור הנאור האתאיסטי יצרני היטק וחקלאות מתקדמת
השחורים המסכנים יגיעו לנקודת אלחזור שלא יהיה להם יותר תקציב וימרדו ויצאו בשאלה כמו
שהחלוצים הציונים עזבו את הגלות.
החרדים הם מיני גלות חולנית מורסה מוגלה שיש לרפא בידע החילוני.
לא נעים לי, באמת. אבל לאיזה "פשט את הרגל" אתה מתייחס?
אולי כדאי לקרוא ללא חיפוש איזו "ביטוי" להתלות בו, על מנת להפריך טענה שלא נטענה בכלל.

palmony1951

Well-known member
מספרם של החרדים רק הולך וגדל ככה שהתיאוריה שלך לא נכונה
כי ביבי המושחת משלם להם קצבאות, המאפשרות להם להשריץ יותר ילדים פרזיטים, ובעוד כמה עשרות שנים לא יהיה מי שיתחזק את המדינה-כי הפרזיטים יהיו רוב.
לכן הם גם מאושרים יותר-כי הם יושבים על התחת בנחת=ולא צריכים לעבוד קשה כד להתפרנס

R 1 3

Well-known member
כסף ללא קושי זה לא סיבה לאושר ושמחה אין הרבה דוגמאות כאלה אבל יש שמועות על אנשים שזכו בלוטו וזה גרם להם רק דברים רעים.

המצב שחרדים מקבלים קצבאות קיים מאז ומתמיד הרבה לפני ביבי והרבה אחריו זה לא קשור אליו אישית ואף פעם לא יגמרו האנשים שעובדים למען לומדי התורה החרדים כיוון שזה בחוקי הטבע של העולם תשים לב שלמרות שמספרם של החרדים עולה האחוז שלהם באוכלוסייה נשאר פחות או יותר אותו דבר.
עכשיו ברור לך למה אשאר כאן לחלל את תורתך בפרהסיה? - כדי שהעונש יבוא עליך ועל הצדיקים לומדי התורה
להקריב את חייהם ראשונים - מה תעשה? תקרא לי נאצי תתקוף את הרכב שלי ? - חתיכת קרימינל - שמבזה
חיי 6 מליון מבני עמנו - עוף מהארץ הזאת כי ברגע זה אתה בסכנה בגללי. הרי אתה פחדן מוג לב שמתחבא כאן
מנסה לעורר זעם וגונב את המדינה שבנינו - חלאת אדם.

R 1 3

Well-known member
כסף ללא קושי זה לא סיבה לאושר ושמחה אין הרבה דוגמאות כאלה אבל יש שמועות על אנשים שזכו בלוטו וזה גרם להם רק דברים רעים.

המצב שחרדים מקבלים קצבאות קיים מאז ומתמיד הרבה לפני ביבי והרבה אחריו זה לא קשור אליו אישית ואף פעם לא יגמרו האנשים שעובדים למען לומדי התורה החרדים כיוון שזה בחוקי הטבע של העולם תשים לב שלמרות שמספרם של החרדים עולה האחוז שלהם באוכלוסייה נשאר פחות או יותר אותו דבר.
לא רק שאנחנו לא עובדים בשבילך - אלא נעבוד קשה למרר לך את החיים - זכור זאת מילה שלי.

R 1 3

Well-known member

אתה זכית שאני ארדוף אותך.. ממש זכיה בלוטו - לא רק אותך אלא בעיקר מי ששטף את מוחך הסתום.
חשבת שזכית בכסף כמו בלוטו? אדיוט אתה מביא למלחמת אחים ואין לך נסיון צבאי.

eקא זו או

Well-known member
לכל מי שאומר שהתנך זה המצאה וסיפורים למה שלא פשוט תעזבו את המדינה כי הרי לא תצליחו לשנות אותה ויש פה רוב יהודי מאמין
טפשוני - למה שנעזוב?
גם סיפורי המיתוסים האחרים באירופה למשל נחשבים לאגדות אז אתה רואה את היוונים עוזבים את אתונה?
שחור-לבן אולי רק בישיבע.

למעלה