האם ביטוח נסיעות יכול להוות תחליף לביטוח בריאות לחצי שנה ?

shol21

New member
האם ביטוח נסיעות יכול להוות תחליף לביטוח בריאות לחצי שנה ?

אני לא מדבר על בדיקות תקופתיות אלא על סתם ביקור לרופא עם חום וכדומה או שיש הבדל גדול בין ביטוח נסיעות לביטוח בריאות אמריקאי

guy56782

New member
יש הבדלים

ביטוח נסיעות יכסה ביקור רופא עם חום. אבל אם יש חלילה מחלה רצינית - הם יכסו הטסה שלכם לישראל, לא טיפולים בארהב. כנ״ל תרופות מרשם פשוטות וכו׳, חיסונים לילדים, וכו׳. אם זה מה שאתם עושים, כדאי לכם לשמור על תושבות בארץ (כדי שתהיו זכאים לטיפול רפואי בארץ אם קורה משהו). זה גם יכול להיות קצת סיוט (ביקור אצל רופא ללא ביטוח אמריקאי יכול להסתיים בחשבונות מנופחים מהרופא, בדיקות מעבדה וכו׳). לדעתי זו אפשרות סבירה רק אם אתה חושב שרוב הסיכויים שלא תראו רופא...

liviur

New member
מדויק

וכשעברתי לפה היה לי איזה שבוע ביטוח נסיעות עד שנכנס לתוקף הביטוח מהעבודה - ובמיוחד עם ילדים - שצריכים חיסונים ואת כל האישורים לפני כניסה לגן זה היה ממש כאב ראש.

JimmyGee

New member
Agreed

Travel health insurance (as suggested by its name) is for emergencies only.
It doesn't cover anything that is not an emergency or any pre-existing conditions.
I am not even sure it covers all emergencies. It usually has a pretty low limit (like $100K) that in serious medical catastrophies (like a week in the ICU) is not enough to cover the hospital bills. I am not sure what happens in such cases because the hospital would still bill you for the difference.

shol21

New member
ביטוח נסיעות

בדקתי את הנושא בביטוח נסיעות לחו"ל הם מכסים הכל עד 5,000,000 $ ללא כל השתתפות עצמית ובביטוח בריאות שהציעו לי בחו"ל ההשתתפות עצמית גבוהה מאוד כ 1500 דולר לאדם ו 20 אחוז מניתוחים וכדומה עד 3000 דולר וגם חודשי זה זה עולה כפול 6 מביטוח נסיעות כ 400 דולר לחודש וזה גם לא ביטוח כזה טוב (ישנם ביטוחים שעולים כפול ויותר)
ככה שיוצא שהם לא באמת מכסים הכל כי אתה צריך לשלם מכיסך כל שנה 5000 דולר פלוס השתתפות עצמית של עוד 1500.
כך שנראה לי שווה לספוג הוצאות חריגות כחיסונים או בדיקה פה ושם שלא דחופה זה עדיין יצא הרבה יותר זול ונראה לי שבגילי (26) לא אמור להיות בדיקות סתם

guy56782

New member
על חיסונים לילד,

הביטוח שלנו שילם אלפי דולרים, ואני מבטיח לך שאם אתה מגיע בלי ביטוח היו מחייבים אותך פי 4. בכלל, אחת הבעיות בלהיות בלי ביטוח, היא שלא רק שאתה משלם את העלות בעצמך - שוחטים אותך במחיר (לחברות ביטוח יש הנחות). אולי תביא מכתב באנגלית מרופא בארץ שמאשר איזה חיסונים קיבלו (אתה יכול להשוות לדרישות במדינה שאתה עובר אליה).

אשתי גם היתה פה כמה חודשים על ביטוח נסיעות - לאדם מבוגר שלא רואה רופא באופן קבוע, זה באמת פתרון סביר.

Kender00

New member
לא תמיד מחייבים יותר לפעמים מחייבים פחות...

בדיוק אתמול חמי שמבקר פה הלך לרופא Urgent Care באותו מקום שיצא לי ללכת כמה פעמים בעבר.
&nbsp
החשבון שהוא שילם היה 90 דולר, שאני מגיע אם ביטוח זה עולה לי 15 אבל החשבונית לביטוח שלי זה 205 דולר (כלומר בביטוח משלם 190 דולר) כלומר במקרה הזה המקום מחייב את הביטוחים המקומיים יותר מאשר ללא ביטוח...
&nbsp
אבל זה מקרה אחד, יצא לי לקבל חשבוניות עם מחיר מלא וליד בגלל שיש לי ביטוח ומה המחיר שהביטוח משלם אז לרוב ביטוח חוסך

Boston Guy

New member
הביטוח אף פעם לא משלם את המחיר שבחשבונית

הביטוח עושה משא ומתן עם כל ספק שרותים וקובע "תעריפון" מוסכם מראש בינו ובין ספק השרות, שלרוב נמוך בהרבה עשרות אחוזים מהמחיר שהספק כותב בחשבונית. אז הספק שלך כתב 205$ בחשבונית,
קיבל ממך 15 דולר ושלח לביטוח חשבון על 190$.
הביטוח יחזיר לו מכתב שבו כתוב "אתה ביקשת 190$, התעריף המוסכם ביננו על השרות הזה הוא 43 דולר - ולכן אנחנו מנכים מהחשבונית "הנחת חוזה" של 147 דולר ושולחים לך צ'ק על ה 43 דולר שמגיע לך.

הסבירות היא שאותו URGENT CARE יראה פחות כסף ממך+הביטוח מאשר מאותו לקוח WALK IN ששילם מהכיס.

Kender00

New member
ידוע ואני לא מדבר על החשבונית של הספק

אני מדבר על EOB שמופיע הסכום של בספק, ומה המחיר של הביטוח שמגיע מחברת הביטוח
&nbsp
וכן אני עדין זוכר את ה EOB שספק תקע מוזה קוצץ מעל 50 אחוז בגלל הסכמים של חברת הביטוח
&nbsp

Fellowship

New member
אני לא חושב ש 50% זה חריג

בהתחלה חשבתי שאני מבין לא נכון את הכתוב ב EOB,
אבל הבנתי נכון, הפערים בין המחיר ה"רשמי" לבין המחיר שסוכם מול חברת הביטוח הוא גדול מאוד.
&nbsp
אני לא מבין גודל בנושא, אבל המחיר ה"רשמי" נראה לי כמו חצי פיקציה,
מחיר מנופח רק כדי שהמחיר שהביטוח ישלם לאחר ההנחה יהיה הגיוני/סביר.
בדיוק כמו בשוק, המוכר מקפיץ את המחיר רק כדי לעשות מייד לאחר מכן הנחה,
אלא כמובן אם הקונה, מסיבות שונות, לא יכול לבקש הנחה.

Kender00

New member
ברור, לכן הייתי מופתע שהמחיר הסדר של חברת הביטוח שלי

יותר גבוה ממי שהיה ללא ביטוח,
&nbsp
אני עדין זוכר מקרה של מישהו שהיה צריך ללכת לחדר מיון בלוס אנגלס והוא קיבל את ה EOB, בית החולים דרש 50 אלף דולר, ההסכם של חברת ביטוח הורידה את זה לאלף דולר
והוא שילם מכיסו כ 50 דולר
בלומר המחיר של בית החולים היה מנופח פי 50 מהעלות הריאלית (היות ובית החולים לא מפסיד למחיר של ההסכם עם חברת הביטוח)

Fellowship

New member
אולי זה עניין של עלות/תועלת

היה לנו אורח מישראל שרצה לראות רופא, לא משהו דחוף, אבל רצה,
ניגשנו ל Minute Clinic ב CVS (אם אני זוכר נכון), הביקור עלה 60$ (לדעתי הוא קיבל את זה חזרה מביטוח הנסיעות שלו).
ביקור כזה אצל רופא היה מכניס לרופא יותר מ 60$ מחברת הביטוח,
אבל אולי השירות מכוון לפלח אוכלוסיה רלוונטי כדי למקסם הכנסות.

JimmyGee

New member
From what I understand

Travel Insurance is great until you need to use it.
It is meant for tourists who usually go back to their countries if something happens and not for people who live here.
It is also not regulated here in the US like regular health insurance.
If you are young and healthy and don't anticipating needing to ever see a doctor / hospital go for it.

klemiki

New member
מה שאמרו פה מדוייק :הנה מידע נוסף

לגבי רופא עם חום ודברים כאלו:
לאחרונה יצא לי לצערי להיות ב urgent care, שזה בעצם מרפאה שבאים בלי לקבוע מראש תור, ופתוחה גם בלילה.
הרבה מקומות מצעים סוג של מנוי משפחתי למי שאין ביטוח רפואי בעלות של 100$ לחודש בערך, וזה מכסה ביקורי רופא וצילמו רנטגן שהם עושים במקום ובדיקות דם, בקיצור כל מה שהם עושים במקום ולא שולחים החוצה.
&nbsp
שנית יש ביטוחי נסיעות מהארץ שבהם נותנים לך כרטיס ואם יש בעיה אתה מדבר איתם קודם, הם אומרים לך למי ללכת ומטעינים לך את הכרטיס.

למעלה