האם גישור לגירושין יכול להתאים גם במקרים מורכבים?

מצב
הנושא נעול.

שלום,

נפגשתי עם עורכת דין לאחר שקיבלתי החלטה להתגרש. כשניסינו להחליט איך להמשיך, עלתה השאלה על גישור. היא אמרה שבשל המצב שלנו, עצמאיים בעלי חברות שצריך לתמחר בעלי תיקי השקעות, ובעלי מספר נכסי נדל"ן, אנחנו לא מתאימים לגישור ואין כמעט סיכוי שמגשר יוכל להתמודד עם מורכבות המקרה. צריך לערב פה רואי חשבון, שמאים ואקטואר. הצעתה הייתה שנגיש בקשה ליישוב סכסוך בבית המשפט לענייני משפחה ובמקביל נפתח במו"מ מול הבעל ובא כוחו על תנאי הסכם הגירושין וחלוקת הרכוש.

ברור שהאינטרס שלה הוא שאבחר בייצוג משפטי ולא גישור ולכן אני מעט חשדנית. בסך הכל מדובר במישהי מאד חכמה ומנוסה, קיבלתי עליה המלצה מעורך דין שמלווה אותי כבר הרבה שנים, ובמקרה של ייצוג, הייתי בהחלט סומכת עליה.

אשמח לשמוע דעתכם.

תודה.

שילה1

New member
לא מסכימה עם הדעה.בהחלט מתאים

שלום,

נפגשתי עם עורכת דין לאחר שקיבלתי החלטה להתגרש. כשניסינו להחליט איך להמשיך, עלתה השאלה על גישור. היא אמרה שבשל המצב שלנו, עצמאיים בעלי חברות שצריך לתמחר בעלי תיקי השקעות, ובעלי מספר נכסי נדל"ן, אנחנו לא מתאימים לגישור ואין כמעט סיכוי שמגשר יוכל להתמודד עם מורכבות המקרה. צריך לערב פה רואי חשבון, שמאים ואקטואר. הצעתה הייתה שנגיש בקשה ליישוב סכסוך בבית המשפט לענייני משפחה ובמקביל נפתח במו"מ מול הבעל ובא כוחו על תנאי הסכם הגירושין וחלוקת הרכוש.

ברור שהאינטרס שלה הוא שאבחר בייצוג משפטי ולא גישור ולכן אני מעט חשדנית. בסך הכל מדובר במישהי מאד חכמה ומנוסה, קיבלתי עליה המלצה מעורך דין שמלווה אותי כבר הרבה שנים, ובמקרה של ייצוג, הייתי בהחלט סומכת עליה.

אשמח לשמוע דעתכם.

תודה.
לא מסכימה עם הדעה.בהחלט מתאים
לגישור. מקובל,גם בגישור,לפנות לאקטואר ,שהוא אגב,רואה חשבון ולעיתיםמגם כלכלן. הצעתה -גורמת לי אי נוחות.

גישור במקרים מורכבים

שלום,

אשמח לשמוע דעתכם.

תודה.
גישור במקרים מורכבים
שלום טלי,
אין קשר בין העובדה שצריך להיעזר במומחים כדי להעריך את שווי נכסיכם, לבין ההתלבטות שלך (האם לפנות לגישור או לנהל מו"מ בין עורכי דין).
כמו שמגשר איננו אקטואר, כך גם עורכי דין אינם אקטוארים. בכל מקרה צריך להיעזר באקטואר, אז מה היתרון של עורכי דין על פני מגשר (בהקשר הזה)? מדוע לא לפנות לגישור, ושהאקטואר יעבוד בשיתוף פעולה איתכם ועם המגשר אם יש צורך?
בנוסף גם המגשר יכול להיות עורך דין. אם זה חשוב לכם, פנו למגשר שהוא גם עורך דין.
לגישור יש יתרונות רבים, למשל שאת ובעלך מנהלים תקשורת ישירה מול המגשר. זה תהליך אחר, אווירה אחרת, שלטעמי הם חשובים ונכונים. אז אם מראש היית מעוניינת בגישור, אני לא רואה סיבה לוותר על זה.
את יכולה להמשיך לקבל ייעוץ משפטי מעורכת הדין שלך, במקביל לתהליך הגישור. היא תייעץ לך לקראת פגישות הגישור ותעבור על טיוטת ההסכם שהמגשר יכין.
בהצלחה רבה.

תודה רבה

גישור במקרים מורכבים
שלום טלי,
אין קשר בין העובדה שצריך להיעזר במומחים כדי להעריך את שווי נכסיכם, לבין ההתלבטות שלך (האם לפנות לגישור או לנהל מו"מ בין עורכי דין).
כמו שמגשר איננו אקטואר, כך גם עורכי דין אינם אקטוארים. בכל מקרה צריך להיעזר באקטואר, אז מה היתרון של עורכי דין על פני מגשר (בהקשר הזה)? מדוע לא לפנות לגישור, ושהאקטואר יעבוד בשיתוף פעולה איתכם ועם המגשר אם יש צורך?
בנוסף גם המגשר יכול להיות עורך דין. אם זה חשוב לכם, פנו למגשר שהוא גם עורך דין.
לגישור יש יתרונות רבים, למשל שאת ובעלך מנהלים תקשורת ישירה מול המגשר. זה תהליך אחר, אווירה אחרת, שלטעמי הם חשובים ונכונים. אז אם מראש היית מעוניינת בגישור, אני לא רואה סיבה לוותר על זה.
את יכולה להמשיך לקבל ייעוץ משפטי מעורכת הדין שלך, במקביל לתהליך הגישור. היא תייעץ לך לקראת פגישות הגישור ותעבור על טיוטת ההסכם שהמגשר יכין.
בהצלחה רבה.
תודה רבה

בוקר טוב ושבוע טוב,

אכן הטענה המרכזית שלה כנגד הגישור היה שחלק גדול מהעוסקים בתחום כלל אינם עורכי דין וחסרים השכלה משפטית ויכולים לגרום נזק רב (בכלל) ובמיוחד במקרים כמו שלנו. הם משתמשים בחוזים סטנדרטיים שאינם מכסים מה שאינו דירת מגורים, זמני שהות, מזונות, וגם אין להם את הידע לסגור מבחינה משפטית את האספקטים שחסרים באותם הסכמים שהם רגילים לעבוד איתם.

שילה1

New member
טענה לא ממש נכונה,

תודה רבה

בוקר טוב ושבוע טוב,

אכן הטענה המרכזית שלה כנגד הגישור היה שחלק גדול מהעוסקים בתחום כלל אינם עורכי דין וחסרים השכלה משפטית ויכולים לגרום נזק רב (בכלל) ובמיוחד במקרים כמו שלנו. הם משתמשים בחוזים סטנדרטיים שאינם מכסים מה שאינו דירת מגורים, זמני שהות, מזונות, וגם אין להם את הידע לסגור מבחינה משפטית את האספקטים שחסרים באותם הסכמים שהם רגילים לעבוד איתם.
טענה לא ממש נכונה,
שבאה לנסות לשכנע אותל להעזר בשירותיה. מנסיון.

מניסיוני, יש באמת עו"ד ומגשרים שזה גדול עליהם

תודה רבה

בוקר טוב ושבוע טוב,

מניסיוני, יש באמת עו"ד ומגשרים שזה גדול עליהם
אצלי כמו אצלכם- סיפור מורכב יותר, יש חברות משותפות, מניות, אחוזי בעלות בעסקים שונים, נכסים וירושות.....
דווקא בשלב שבו חיפשתי עו"ד לייצוג הגעתי כחלק מהסיבוב גם להתייעץ עם עו"ד של ויצ"ו או נעמת (כבר לא זוכרת) ושם אמרה לי העו"ד בפירוש שזה גדול עליהם והם לא יודעים להתעסק עם משהו שהוא מעבר לדירת 3 חדרים וקצת חובות....
אבל לפחות היא היתה פיירית מספיק כדי להגיד את זה.

בסופו של דבר אנחנו אכן מפרידים כוחות בגישור, ומשתמשים באנשי המקצוע הרלוונטים (שבהם בכל מקרה היה צריך להשתמש גם אם הולכים להליך משפטי. פשוט פעמיים ולשלם כפול. כי כל אחד ירצה להביא אקטואר משל עצמו וכו'...)

אגב, אנחנו עשינו את הגישור שלבי.
קודם התגשרנו בנוגע לכל העניינים המשותפים לנו כבני זוג- הילדים, מזונות, בית המגורים , פנסיות וכו'...
ואח"כ ניגשים לטפל בחלוקה של כל הקטע העסקי. שם אנחנו נוטים להשאיר דברים על כנם. אנחנו גם עובדים יחד בחברות שלנו ומתכננים להמשיך לעשות זאת.

מצב
הנושא נעול.
למעלה