האם גרושים צריכים לחגוג ביחד ימי הולדת?

YoYo יויו

New member
האם גרושים צריכים לחגוג ביחד ימי הולדת?

בוקר טוב,

אני רווקה, גרה עם בן זוג גרוש שיש לו 2 ילדים מנישואים קודמים. אני מקבלת ואוהבת מאוד את ילדיו.
בשבוע האחרון התעוררה בעיה. בקרוב בנו הבכור יחגוג יום הולדת 4, ובן זוגי מעוניין לחגוג לו את יום ההולדת יחד עם גרושתו, חברים מהגן ושתי המשפחות שלהם משני הצדדים, כמובן שגם אני מוזמנת.
הדבר הזה קצת מטריד אותי ועולות לי הרבה שאלות: האם יש צורך לחגוג לילד יום הולדת ביחד? הדבר באמת יועיל לו או שלא ישנה כלל? יכול להיות שיזיק ויגרום לילד לפתח תקוות? איך אני אמורה לקבל את זה?
חשוב לי לציין שבן זוגי מאוד מעורב בגידול ילדיו, שני ההורים נמצאים ביחסים טובים, הם תמיד ידאגו שלילדים לא יחסר כלום, והילדים תמיד ירגישו בטוחים שההורים שלהם שם בשבילם.
אני חושבת שהורים גרושים כן צריכים להיות שותפים בגידול ילדיהם אבל אני לא רואה סיבה לחגוג יחד כאילו מדובר במשפחות מאוחדות, הם הרי בחרו להיפרד ולבנות זוגיות חדשה.

אשמח לתגובות...

אגב, אני בת להורים גרושים, והגירושים לא השפיעו עלי לרעה כלל...

ornme

New member
אם היחסים מאפשרים אז מדוע לא?

אנחנו חוגגים שמחות לילדיו ונכדיו של האיש שלי עם אשתו לשעבר ובעלה.

לעומת זאת לילדי אנחנו חוגגים לחוד, פשוט לא מתאפשר אחרת.

בדד1

New member
השאלה שלך

דווקא מראה שהגירושין של הורייך השפיעו עלייך

ועכשיו אחרי שהתייחסתי לשורה האחרונה שלך
מה את חושבת על שאר הפוסט?

XמXלה

New member
מאוד תלוי ביחסים בין כולם

ובכמה את בטוחה בקשר ובמקום שלך במשפחה המורכבת והמורחבת.
לי באופן אישי אין בעיה עם זה

אני חושבת שהמילה צריכים לא מתאימה כאן

לא צריכים שום דבר.
עושים מה שנעים וטוב. ההורות שלהם משותפת גם אם הם כבר לא חולקים זוגיות.
הדברים גם משתנים בגילאים שונים.
תשחמי שהאיש שלך הוא אבא טוב לילדיו. אם את לא מרגישה בוח להצטרף - אל תצטרפי.

כל עוד

גם ההורים וגם הילדים רוצים בחגיגה משותפת, באמת שלא רואה שום בעיה בענין, להפך ...
אם לך קשה עם זה, את לא באמת חייבת להיות שם.
שיהיה מזל טוב לכולם
ורק בשמחות :))

כדי למנוע

מצב (בעצם לנסות לצמצם כי למנוע אי אפשר) שגם הגירושין הללו "לא משפיעים על הילדים" -
עדיף בעיני שלא לחגוג ביחד
ובאופן כללי לא לצייר לילדים תמונה (=חווית ילדות מעצבת), שגם אם היא לכאורה אידילית באספקט היחסים בין ההורים הגרושים, היא תמונה שתייצר בוגרים עם תפיסת עולם שבה הגירושים לא השפיעו עליהם לרעה בכלל :) [או - אותו דבר רק בנפרד]

שטויות ברסק עגבניות

חגגנו לפני שבועיים בר מצוה משותפת כולנווווו ביחד,
היה נפלא ונהדר,
הבן שלי היה מאושר, גם כשההורים שלו עמדו לידו ביחד בעליה לתורה (בית כנסת רפורמי).
שבוע לאחר מכן אבא שלו עמד מתחת לחופה דרך אגב (ולא לא הייתי שם :)))
לא חושבת לרגע שזה משפיע על תפיסת העולם שלו כהוא זה

למעלה