האם ההכרעה נעשתה עבורי ?

האם ההכרעה נעשתה עבורי ?

בעברי 7 הריונות, מתוכם אחד הצליח בנס והניב את הילדון המתוק שלי. הנס האישי שלי.

כבר 4 שנים שאני מנסה שוב, בקונסטלציה כזו או אחרת.
היה לי ברור שגם הפעם הדרך תהיה קשה וארוכה, אבל אפילו כשדמיינתי לפעמים סוף שאינו הסוף הרצוי והמשמח, כזה שבו אני אמא לשניים, לא כך דמיינתי את זה.

נראה שאקורד הסיום יהיה צורם במיוחד:
משה"ב אישר חזרה לטיפולי הפרייה מעל גיל 39 והחריג את מי שבעודף משקל גבוה, מי שסובלת מיתר ל.ד., או מסכרת או טרום סכרת.
למרות שמרבית הנשים הללו היו בטיפולים לפני הקורונה.
הינה מצאו עכשיו דרך לחסוך על חשבונן.
פתאום ההרדמה מסוכנת להן מידי (לא, לא הקורונה, ההרדמה - זו שחלקנו כבר עוברות כל חודש מזה שנים).

מתקשה להשלים עם העובדה, שככה אולי יהיה הסיום לסיפור שלי.

שירהד1

Member
מנהל
כבר בראשית משבר הקורונה-

ממש מההתחלה, בכלל לא פחדתי מהקורונה. הפחד הכי גדול שלי היה קשור לנושא הכלכלי, להשלכות של המשבר עליי באופן אישי כעצמאית, ולהשלכות הכלכליות שיהיו על כולנו- המשבר הכלכלי הוא אדיר למדינה כולה. אדיר. אנחנו רק בתחילת המשבר הכלכלי. אנשים עוד לא מבינים שיקח שנים רבות להתאושש מהשבתת המשק הנוראית הזו שהיתה פה בחודש וחצי האחרונים, ושיש ענפים שלמים שעוד ימשיכו להיפגע ולא לעבוד ולא להתפרנס בחודשים הקרובים.
היה ברור לי שלצערי הרב, יאלצו לעשות קיצוצים רבים, בכל מיני שירותים למיניהם. וזה מעבר לפגיעה בפרנסה של המוני אנשים, ואני בתוכם.

והינה- את באה ומספרת על הקיצוץ הכואב הזה.

אני רק רוצה להבין יותר טוב ממך- האם הקיצוץ הזה מוגדר בזמן מסויים?
וגם- סליחה על השאלה- אבל- האם יש לך אפשרות לעשות טיפולים באופן פרטי? או שאין דבר כזה או שזה עניין של חוסר תקציב שלכם כמשפחה, כי כבר גמרתם כל מה שניתן בטיפולים קודמים.
תרגישי בנוח לענות רק על מה שמתאים לך.

וכמובן- מצטערת לקרוא על ההשלכות הכלכליות גם בנושא הטיפולים.

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז.
ליווי ותמיכה בנשים לאחר אובדן הריון.
09-7749028

רב הנסתר על הגלוי... כרגיל

לכאורה מדובר על הגבלות זמניות, כך הגדיר משה"ב, אבל זה בהתייחס לזה שרק נשים מעל גיל 39 יכולות כרגע לחזור לטיפולים, כלומר הגבלת הגיל רק למי שממש דחוף מבחינת שעון ביולוגי. ההגבלות הנוספות על הגבלת הגיל, הופיעו משום מקום ולכן גם אין לדעת אם זו תהיה המגמה מעכשיו או שזה גם זמני.

בתור סובלת מיתר ל.ד. כרוני, בזכותו אני בשמירת הריון והריונות מאד מאד קשים כל פעם וגם הפלתי מס' פעמים (לא ברור אם בגלל זה, אבל לא ניתן לשלול וזה בודאות לא תורם), נוסף על גילי המתקדם (42), הזמן שלי מאד מאד מאד דוחק.

מבינה את הצורך לחסוך איפשהו. אולי זה אפילו לא כזה הזוי (אם כי מרגיש מאד קר ואכזרי לשלול מאישה את זכותה לנסות להרות כי היא שמנה, עם סכרת, או עם ל.ד. באופן אוטומטי), אבל לא היתה שום הכנה וזה בעיקר מרגיש כמו התחלה של הגבלות קשות להמשך, למי כן ולמי לא.

גם הטיפולים במימון, עם רופא של הקופה, עולים עדיין אלפי שקלים על התרופות וההשתתפויות של המטופלת.
אנחנו מטופלים אצל רופא פרטי שבהסדר עם הקופה, אז הקופה מממנת את הפרוצדורות בבית החולים ולא אותו - כך נוספו כמה אלפים נוספים מידי חודש.

פרטי מלא זה עשרות אלפים בחודש וזה לא ישים לנו.

שירהד1

Member
מנהל
נכון, זה באמת אכזרי...

אין לי מה לומר. אנחנו כולנו נסבול מהמשבר הכלכלי הקשה הזה. בעיניי, מקבלי ההחלטות לא שמו לב שהם מקריבים פה את מרבית התושבים על מזבח הקורונה. אבל זה כבר דיון אחר (אני ממצדדי פרופ' לס, לצורך העניין).
אין לי הצעות פרקטיות, כי מדיניות זה דבר נוקשה ואי אפשר לכופף את החוקים (אני לפחות לא יודעת איך לעשות את זה...). אני רק מאוד מאוד מקווה שהגזירות הן זמניות, למרות שברור לי לחלוטין שכל חודש אצל מטופלות פוריות הוא קריטי, ובוודאי שהן בגיל לא צעיר.
מצטערת. באמת. המצב חרא (סליחה על הביטוי).

מחבקת

שירה.

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז.
ליווי ותמיכה בנשים לאחר אובדן הריון.
09-7749028

למעלה