האם טכנאי של הוט אמור לחתוך כבלים קיימים?

Borisyo

Member
היי,

לפני 3 שנים כאשר עברתי לדירה שכבר היו בה חלקית פרוסים כבלים הגיע טכנאי שעשה כמה שינויים, התקין מפצל כבלים והעביר כבל לחדר שלי. בסלון יש לי ממיר טלוויזיה ובחדר שלי יש מודם אינטרנט.

בין חדר שלי לחדר אחר כבר היה כבל פרוס אבל משום מה הוא חתך אותו.

למה הוא עשה את זה?

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
1. האם זה היה כבל מקורי שהם משתמשים בו או שזה היה כבל זול שקונים בחנות והוא לא מעביר היטב את האות?
2. באיזו צורה הכבל היה מחובר? דרך איזה סוג של מפצל?
בעיקרון, הטכנאים אמורים לטפל בבעיה או לבצע התקנה חדשה אם לשם כך הם נקראו. בכל מקרה, לא נראה הגיוני ונכון, שטכנאי ייגע בדברים שאינם קשורים להתקנה שהוא עוסק בה.
זכותו (לדעתי) היא לכל היותר לנתק את קצה הכבל מהמפצל ואולי לקצץ ממנו את המחבר, במידה שהמחבר אינו "תקני" של הוט. פגיעה בכבל (ויהיה מאיזה סוג שלא יהיה),
דינה כפגיעה ברכוש פרטי, שאין לו שום זכות לגעת בו.
גם אם נלך על הקטע הגרוע ביותר, כשמדובר בגורם מסכן חיים, עליו להתריע על כך, אבל לא לגעת.
אבל ככל שהבנתי, לא בכך עסקינן, כי כבל של כבלים לא אמור להוליך מתח חשמלי מסוכן.

ואולי יש מקום להסתייג מדבר מה בכל זאת:
במידה שהכבל עובר ליחידה אחרת במבנה, וכשמדובר ביחידה שיש לה כניסה נפרדת ומטבח נפרד, הנוהל הוא שאתה מעביר יכולת צפייה ליחידת דיור נוספת,
דבר שהם לא מסכימים לו, כי דייר נוסף אמור לשלם מחיר דמי שימוש בנפרד. צירוף דייר נוסף לחיבור המקורי שהוא שלך, ייחשב מבחינתם בגדר גניבה והם אמורים למנוע זאת.

חכמים, הזהרו מחברת הוט!
חברת הוט הם חברה, שיודעת מצויין לרכוש לקוחות חדשים. אך -
השרות שלהם "על הפנים"!
ומי שרוצה להתנתק מהם, עובר שבעת מדורי גיהנום!
אז כמו שאמרתי קודם: איזה הוא חכם - הנמנע מלהתקשר עם הוט!!!

Borisyo

Member
@מ ש ה 53 עכשיו הסתכלתי וראיתי שאין מפצל ושהכבל מגיע מהקיר ואין אפשרות לראות מקור. מצד שני של הקיר בסלון, יש מתג ואני לא יודע למה הוא מיועד. האם יש קשר בין מתג וכבל?

קבצים מצורפים

• 20210412_110001.jpg
    20210412_110001.jpg
    KB 89.8 · צפיות: 2
  • 20210412_110101.jpg
    20210412_110101.jpg
    KB 135.9 · צפיות: 2

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
זה מתק שנ
@מ ש ה 53 עכשיו הסתכלתי וראיתי שאין מפצל ושהכבל מגיע מהקיר ואין אפשרות לראות מקור. מצד שני של הקיר בסלון, יש מתג ואני לא יודע למה הוא מיועד. האם יש קשר בין מתג וכבל?
נראה כמו מתג של מזגן. כלומר: נועד לחשמל. איזה סוג כבל צילמת קשה לדעת כי אין לי אומדן של עובי.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
זה כבל קואקסיאלי של הוט. הוא ממשיך לחדר שני ומתחבר לשקע קיר ישן שמזכיר לי שקעים משנות 90.
אז ככה.
1. המפסק כנראה הפעיל בעבר מזגן רצפתי וכעת כיסו את השקע הבריטי שלצידו. כי... או שהשקע נפגע, או שהיה חשש שמא ילד יתחב לתוכו מסמר ויתחשמל.
לו אני במקומך, הייתי שוקל להזמין חשמלאי שיפרק את השקע המכוער הזה ואם הקו הזה הוא הקו שמזין כעת את המזגן החדש, הייתי מבטל את הנקודה בכלל. אם המזגן החדש מוזן ממעגל אחר, הייתי מבקש להתקין במקום הכיעור הזה שקע רגיל אם המיקום שם מתאים לך.
* רצוי שמזגן יופעל ע"י קו "אישי" משלו.

2. אם הכבל הקואקסיאלי הזין שקע ישן, ולא צילמת את ה"ישן" הזה, יתכן שהוא לא פעיל. ולמרות זאת, לדעתי, אין זה מתפקידו של הטכנאי לנתק כבלים בתוך בית.
הוא יכול היה לבקש רשות ואז לנתק, או שהוא יכל להציע שאתה תדאג לנתק. כי מה אכפת לו בעצם? זה הרי לא מתפקידו "להתנדב" לעשות סדר בדירה לא לו.

למעלה