האם יש דבר כזה "קבלן אתרים"

goldy

New member
האם יש דבר כזה "קבלן אתרים"

"קבלן" ביניין: יודע לאגד את כל נותני השירותים הקיימים לצורך בניית בית, כך שהקונה חותם על חוזה יחיד; ולאחר מספר חודשים מקבל מפתח שפותח את דלת הכניסה לבית מודרני; שבנייתו היסתיימה *לחלוטין*

האם קיים שירות שכזה גם בתחום האינטרנט

היום חברות לבניית אתרים מיתמקדות רק בעצם תיכנון ותיכנות האתר עצמו, ולאחרונה משת"פ בצמידות לחברת gui, אבל הן לא אחראיות בכלל על: איחסון ו\או dns ו\או דומיין ו\או התקפות ו\או האקינג ונזקיו.
ככל הידוע לי: כל בעל אתר = הקבלן של עצמו.

האם ישנה איזושהי חברה היום: שהעבודה שלה היא לאגד תחתיה את כל נותני שירותים (הטובים ביותר לדעתה המיקצועית), כך שבסופו של תהליך הלקוח מקבל אתר מוגמר לחלוטין

מה שקיים היום זה כימעט: רשמי דומיין יכולים להציע גם dns, אבל אם הdns שלהם לא נראה לך: החקירה למציאת טוב יותר היא עלייך.
חברות dns מכובדות מציעות גם שירותי הגנה, אבל רישום דומיין/איחסון: עלייך בילבד.
חברות שמיתמקדות באבטחה יכולות להציע הגנה מושלמת ככל שניתן על אתרך; אבל כל קשר בינן לעיצובו הוא דימיוני בהחלט.

zeshe shoel

New member
הכוונה, עוד דרך לקחת כסף ולגזור קופון ע״ח הלקוח?

אני חושב שחברת בניית האתרים צריכה לספק את שירות ה״קבלן״ שאתה מדבר עליו.
&nbsp
מה שכן, יועצים לגבי טכנולוגיה ועם איזו חברה לעבוד וכו׳ כן יש אולם בדר״כ לפרוייקטים גדולים.

באגומט

New member
זה לא הוגן ולא נכון

&nbsp
כל חברה צריכה לספק את מה שמשלמים לה עבורו.
והיא לא מחוייבת לספק שום שירות.
הדבר היחיד שהיא מחוייבת אליו, הוא שקיפות והגינות. הלקוח צריך לדעת על מה הוא משלם ומה הוא מקבל. וזהו.

zeshe shoel

New member
אני לא מדבר על אתרים ב 2000 שקל במבצעי קיץ

חברה שבונה אתרים בעשרות אלפי שקלים צריכה להמליץ לך על הספקים, ולפתור לך כל בעיה.

היתקליף

New member
באנלוגיה שלך קבלן הבנין

יספק ללקוח גם ריהוט, שירותי שמירה, ניקיון, גינון, יטפל בבעיות השוטפות עם הרשויות.
למעשה יש בוני אתרים שלוקחים לעצמם תחומים שרצוי מאד שבעל האתר יטפל בהם, במיוחד רישום הדומיין.

goldy

New member
ומה רע בזה?

הלוואי לפחות לקבל חוות דעת מקצועית מOneStopShop במקום 'ללמוד תוך כדי ניסיון'.

RoyceGracie

New member
יש הרבה מאד

ואני עובד מול כמה כאלה..
&nbsp
מה שקורה זה לא שהם מחפשים את הטובים ביותר אלא את הזולים ביותר כדי שהרווח שלהם יהיה מקסימאלי...

goldy

New member
מה הוא המונח המיקצועי?

איך אני יכול למצוא אותם בעצמי, או לחילופין על מי אתה ממליץ?

da da da da

New member
כמעט כל החברות עובדות ככה

עזרתי לחבר שרצה לבנות אתר, והלכתי איתו לפגישות כדי לעזור לו להבחין בין "בולשיט" לאיכות.
כל החברות שישבנו איתם עבדו בצורה הזאת - אם אתה מעוניין שהם יעשו הכל. הם מעדיף את זה. הם פחות אהבו שהוא רצה להשתמש במעצבת הקבועה שלו. הם רצו לעשות הכל הכל הכל.

הנושא של אבטחה לא עלה (כי זה באמת חלק שולי באתר שנבנה נכון), אבל כל השאר הם הציעו. החל מהתכנון -> מחקר שוק -> כתיבה שיווקית -> עיצוב -> בניה -> אחסון -> שיווק -> תחזוקה. הוא לא צריך לעשות דבר - רק לאשר (ולשלם).

אגב, היו מאוד כנים. דבר שהיה חסר והפריע לי מאוד עם פרילנסרים שנפגשנו איתם (שגעו אותנו עם דיבורים על "קידום אורגני" והבטחות חסרות בסיס)

goldy

New member
האם החלק של האיחסון

כולל אבטחה וdns וסינון מתקפות?
הן גם רושמות את הדומיין ע"ש הממליץ? הן מייעצות גם בבחירת סיומת?

da da da da

New member
הנושאים האילו בכלל לא עלו - רק פרילנסרים שגעו אותנו עם זה

הנושאים האילו הם שוליים וכמעט לא עלו - כי הם לא צריכים לעלות כשעוסקים באתר סטנדרטי. לי יש ידע טכני, אבל לרוב הלקוחות אין, ולכן אין שום צורך לבלבל אותם עם מונחים מיותרים.

כולל אבטחה וסינון מתקפות?
הם לא דיברו על זה. החוזה הסופי דיבר על בניה בהתאם לסטנדרטים של אבטחה בלה בלה בלה. אני לא זוכר בדיק. אבל זה לא משנה. אתרים קטנים בדרך כלל לא נמצאים תחת התקפה קבועה - ואין סיבה להשקיע באבטחה מעבר לסטנדרט.
מה אתה רוצה שיהיה באבטחה? האם הם הבטיחו שיגנו על האתר נגד מתקפות מכוונות? לא. אני חושב שהם פשוט ישחזרו מגיבוי אחרי מתקפה כזאת.
כמובן, שאם אתה יודע שאתר שלך הולך להיות מותקף, אתה צריך ללכת לחברה המתחמחה באבטחה (ולשלם בהתאם).

dns?
זה בדיוק מה ששנאתי אצל הפרילנסרים. הם כל הזמן דיברו על שטויות כמו DNS, והקדישו הרבה יותר מדי זמן בדיבורים על היתרונות של המערכת CMS שהם משתמשים בו ועל ה"קוד פתוח" של PHP. למי בכלל איכפת באיזה DNS הם משתמשים? זה לא עלה בפגישות עם החברות. זה לא משהו שמעניין אותי כלקוח שרוצה אתר. זה משהו טכני. הם כבר יסתדרו עם זה. בדרך כלל אצל הרשם זה חינמי. אם הם רוצים לעשות את זה בעצמם - שיהנו. אני בטוח שבשרתים שלהם יש גם שירות של DNS.

הן גם רושמות את הדומיין ע"ש הממליץ?
לא הייתה התנגדות שנרשום לבד.

הן מייעצות גם בבחירת סיומת?
הסיומת לא הייתה השאלה, זה היה (com.) אבל הם המליצו לקחת דומיין אחר ממה שחשבנו אחרי שהם עשו מחקר של מילות מפתח.

לדעתי, אתה מפספס את כל נושא הצורך

יש שתי סיבות שאתה לא מוצא את מה שאתה מחפש:
1. כך מתנהלות חברות גדולות. בפרוייקטים גדולים, החברה מתחילה ממנהל פרוייקט או אינטגרטור שבונה את האפיון ואת רשימת הדרישות ואז מתחיל לחפש את בעלי התפקידים השונים. הוא הכתובת היחידה לכל שאלה/בעיה/צורך ולמרות שהשירות הזה עולה לא מעט כסף, בטווח הארוך זה חוסך לא מעט.
&nbsp
2. זה מתחת לאף שלך - אם אתה עובד עם מקצוענים בעלי ניסיון, כל אחד מבעלי המקצוע יודע להציע לך את כל השירותים. גם אם זה לא תחום ההתמחות שלו, כל בעל מקצוע בעל ניסיון יידע להביא לך את כל מה שאתה צריך עד השלמת המוצר. העניין שרוב האנשים יעדיפו לפנות לבעלי התפקידים השונים לבד מתוך אמונה שזה יחסוך להם כסף. במידה מסויימת זה אולי נכון (אם אתה מצפה ממישהו לתת לך שירות ואחריות מול גורמי צד ג', ראוי שהוא יקבל מזה "שכר טרחה" כחלק מהפרוייקט מראש או בתשלום חודשי).

goldy

New member
אתה מכיר אתרים שלהם?

חיפשתי 'מנהל פרוייקטים' לאתר אינטרנט ולא ממש מצאתי.

תלוי באיזו ליגה אתה מחפש

חברות גדולות ותאגידים (בנקים, ביטוח וכ'ו) לרוב פונות לנס (גילון/חילן), מטריקס, One.
חברות בינוניות פונות לחברות דוגמת eWave, בזק זהב, נענע10 וכ'ו.
קטנים יותר, לרוב לוקחים חברה קטנה מאחד התחומים ומבקשים ממנה הצעת מחיר לפרוייקט אינטגרציה+חוזה שירות. חברה שלא יודעת להציע לך את זה - כנראה לא רצינית.
כמובן שככל שאתה עולה/יורד בסולם, כך גם התנאים. חברה גדולה תקח לכיס סכום גדול יותר, אבל תתן לך ביטוח ותנאים יותר יסודיים. בנקים למשל דורשים שחברות טכנולוגיות שעובדות איתן יבטחו את הפרוייקטים שלהן בעשרות מיליוני שקלים.

goldy

New member
אני מתקשה להבין אותך

גילון/חילן לא מצאתי,
בנס מצאתי את זה: https://tinyurl.com/l3n3zvn
אבל הקודים בשפה שהמציאו לעצמם לא מובנים לי - האם הם מתמחים בחומרה בלבד?!
one - קיבלתי רק את אתר הכדורגל. מה הכתובת אליה התכוונתה?
מטריקס: האם זו כוונתך? http://www.matrix.co.il/Pages/default.aspx
&nbsp
תוכל לספק בבקשה קישורים ישירים?

goldy

New member
אני רוצה לשדר אמינות ומקצועיות

*מייד* עם המבט הראשון בעמוד הראשי של האתר - שאנשים יידעו שהם יכולים לסמוך עליי כבר מעצם העיצוב.

למעלה