האם יש צורך בבירור נוסף?

לואי84

New member
האם יש צורך בבירור נוסף?

אני בת 29. לאחרונה אני מרגישה כאבים בשד שמאל ואיזור נוקשה ליד הפיטמה ובנוסף הפיטמה נראתה לי כמתכווצת מוזר. נבדקתי ע"י כירורגית שהרגישה את האיזור הנוקשה ושלחה לאולטרסאונד.

באולטרסאונד שד שמאל נמצאה קשרית בגודל 0.5 ס"מ ליד הפיטמה ומאחורי הפיטמה ציסטה/דוקט מורחב בגודל 0.5 ס"מ. BIRADS 3.
בצד ימין גוש מוגדר בעל אקוגניות מעורבת בגודל 1 ס"מ היכול להתאים בלוטת לימפה אינטה ממרית (ייתכן 2 צמודות) וציסטה בגודל 1 ס"מ. BIRADS 2.
בנוסף ציסטות פזורות בשני צדדים. אין בלוטות מוגדלות בבית השחי.
הבדיקה נערכה שבוע לאחר סיום הוסת.

לשמחתי הכירוגית אמרה שהממצאים תקינים ואין צורך בביופסיה, אך ליתר ביטחון אני מעדיפה לשמוע חוות דעת נוספת.
מה זו הקשרית והאם באמת אין צורך בבירור נוסף לגביה (רק מעקב אחרי חצי שנה שנשמע לי מלא זמן..) האם היא עלולה להתפתח למשהו מסוכן חלילה? האם היא יכולה להעלם?
מה זה אקוגניות מעורבת? דוקט מורחב?
האם יש לי מה שנקרא שד פיברוציסטי?
תודה רבה

ציסטות

ציסטה (חלל מתמלא בנוזל)מתפתחות לעיתים. יש נשים שציסטות בגדלים שונים מלוות אותם במהלך מחזורי האשה לאורך שנים. הטיפול היחידי הוא שאיבת במידה והיא מאד נפוחה וגורמת לכאבים עזים. ציסטה לא הופכת לממאירה.
אותו הדין בבלוטות אינטרממריות. הכוונה לבלוטות לימפה הנמצאות ברקמת השד.
לפי התיאור שנתת שד כזה נחשב לשד פיברוציסטי הדורש מעקב צמוד יותר משד רגיל. ולכן המעקב הוא באמצעות הדמיה אולטרהסאונד. אני חושבת שאת צריכה לסמוך על המקצועיות של הרופאה הכירורגית והרופאה הרנטגנולוגית . פנינה

לואי84

New member
קודם כל תודה רבה על התשובה

ומה לגבי הממצא שנקרא "קשרית"?

למעלה