האם יש קשר בין פמידרונט-עירוי חד פעמי לבין בעית חניכיים ?

האם יש קשר בין פמידרונט-עירוי חד פעמי לבין בעית חניכיים ?

שלום ד"ר !
לפני 3 חודשים קבלתי עירוי פמידרונט, כניסיון טיפולי לכאבי בית החזה.
העירוי גרם לי פיזית ביד לטרומבוזה (לאחר 3 ימים פקקת ורידים שיטחית, וטופלתי בקלקסן לחודשיים בגלל שאני עם APLA )
שאלתי כרגע אינה קשורה ישירות, אבל יתכן שבעקיפין.
לפני 3 ימים התחילו לי כאבי שיניים בסוג של גשר שיש לי ( 3 שינים ששמו לי כמו כתר-רק שהבנתי ששמם הוא גשר) . החניכיים ניראים מוזר-אדומים מאוד וכואבים מאוד.
ביקרתי אצל רופא שיניים, צילום ראשוני לא הראה שום דבר חריג בטיפולי השורש שמתחת לגשר-כתר.
היון אני יומיים אחרי אנטיביוטיקה אוגמנטין, ואין הקלה. כמובן שאני ממשיכה עם האנטיביוטיקה, ועם 8970987907 תרופות סבתא, מלח, עארק וכו'.
נזכרתי שדובר על בעיות שיניים חניכיים לסתות בהקשר לעירוי הפמידרונט.

האם אחרי עירוי אחד , יתכן שנפגע לי איזור השינים והלסת? האם זה יתכן, או שהעינין מיקרי? כמובן ששואלת את חוות דעתך בלי שאתה רואה אותי, אבל קבעתי תור שני לרופא שיניים, ואלך גם לפרופסור גמליאל מרמבם בקרוב-ברגע שיגיע יום א' ואוכל לקבוע תור.. אני מציינת שאת עירויי הפמידרונט קיבלתי חד פעמי, ולא הומשך עם הטיפול. אשמח לדעתך.

ביספוספונאטים

הי,
יש תופעת לוואי של ביספוספונאטים שנקראת נמק של עצם הלסת - זה משהו מאוד מאוד נדיר, אבל כן מתואר יותר בתרופות שניתנות IV לעומת כדורים, ובעיקר בחולי סרטן.
צריך באמת את דעתו של רופא פה ולסת אם אכן הוא חושב שזו הסיבה לכאבים או שיש סיבה אחרת, אם הוא אכן מתרשם מנקרוזיס של עצם, אז כן הייתי קושר את זה לטיפול.
שיהיה בהצלחה...

למעלה