האם יש תקרה לזיכוי סעיף 45 א'

AMTD30

New member
הגשתי בקשה להחזר מס בגין 2015.
בהתחלה שלחו שומה שלא לקחה בחשבון לא ביטוח חיים ולא תרומות.
יצרתי קשר ושלחתי שוב כל החומר. עכשיו שלחו חזרה שומה שלקחה בחשבון תרומות אבל לכאורה לא לקחה בחשבון את ההפרשה לביטוח חיים.
בשני המקרים זיכוי 45 א' יצא להם אותו מספר. מצ"ב תמונה.

לפי הדמו של מס הכנסה עצמו הזיכוי בגין 45 א' כולל ההפרשה לביטוח חיים צריכה להיות יותר גבוהה - כל הנתונים האחרים זהים.
הפקידה במ"ה טוענת שהיא הכניסה את הסכום - 854 - לשדה הנכון, וזה מה שיוצא ואין מה לעשות. כמובן שגם צרחה עלי שהיא לא עושה חישובים ולא מעניין אותה.
האם זה נכון? מצ"ב תמונה.

1609409842168.png

AMTD30

New member
החזירו לי 195 ש"ח בגין תרומות. + 41 ש"ח הצמדה.
המס ששילמתי לפני ההחזר 38,833.
אם זה משנה משהו, מדובר בדו"ח שכולל את ההכנסות שלי ושל אישתי. ויש לנו 6 ילדים, ולאישתי לא היה חיוב מס בכלל בגלל הנקודות זיכוי על הילדים.

roheshbon

Member
החזירו לי 195 ש"ח בגין תרומות. + 41 ש"ח הצמדה.
המס ששילמתי לפני ההחזר 38,833.
אם זה משנה משהו, מדובר בדו"ח שכולל את ההכנסות שלי ושל אישתי. ויש לנו 6 ילדים, ולאישתי לא היה חיוב מס בכלל בגלל הנקודות זיכוי על הילד
הרבה מס שילמת ויש תקרות זיכוי וניכוי.
אם אתה שכיר תזין את הנתונים בסימולטור ותשווה לשומה.

AMTD30

New member
עשיתי סימולטור ובסימולטור באמת יוצא זיכוי גדול יותר, של 2,668, אבל הפקידה מתעקשת שהיא שמה את הכל במקום ולא מוכנה להסביר כלום.
מה שיצא זה מה יש.
אמנם לא מדובר במיליונים, אבל עדיין רוצה להבין.

roheshbon

Member
לגבי התקרה ששאלת עליה , מצורף קובץ.

קבצים מצורפים

• maasikim311214.pdf
    KB 544.5 · צפיות: 3

AMTD30

New member
השאלה אם יש טעם לשלוח לפקידה את הסימולציה. היתה עצבנית אש לא הקשיבה לרגע.

roheshbon

Member
כנראה שאין טעם ולא בגלל עצבנותה אלה בגלל שהוא כנראה לא יודעת לרדת לפרטים ולהסביר , "יש מחשב זאת התוצאה , הבא בתור".
אם תשלח לי בפרטי את המסמכים (שומה, 106, אישורים נלווים) אחרי שהשחרת את כל הפרטים המזהים.
אני יכול לנסות לבדוק , לא מבטיח הצלחה.

AMTD30

New member
תודה על ההצעה לעזרה. האם יש עדיין מה לערער על 2014 או שזה כבר סגור? בהחזר של 2014 הכנסתי גם תרומות של 2011-2012-2013 ונתנו לי על זה החזר. אני תוהה אם בכלל כדאי להטריד אותם כי מדובר על סכום לא מבוטל (יחסית) בגין השנים האלה. בטח לעומת מה שלא נתנו.

למעלה