האם כדאי למנות סוכן? + א.כ.ע

ExtraSi

New member
האם כדאי למנות סוכן? + א.כ.ע

1. רופא, קיימת קרן פנסיה שאליה מתבצעותה הפרשות, חברת כלל (מיטבית-עתודות),
לקרן הפנסיה אין סוכן וההתנהלות היא ישירות מול חברת כלל, הם הציעו שנבקש ממקום העבודה ונקבל סוכן של כלל לטובת ייעוץ שוטף.
האם כדאי להשאר ללא סוכן כלל ולהתנהל ישירות מול חברת כלל,
האם עדיף לקבל סוכן של חברת כלל ולעבוד מולו,
או שעדיף לעבוד עם סוכן שאינו מחברת כלל (יש למשפחה סוכן כזה שמטפל בפוליסות אחרות)?

2. בהנחה ומשלושת האופציות עדיף סוכן במקום לעבוד באופן עצמאי, ועדיף סוכן חיצוני לא של חברת כלל,
האם זה בכלל אפשרי, או שנתון לשיקול דעתו של מקום העבודה? (להבנתי המבוטח יכול לבחור סוכן, אבל מתוך רשימת הסוכנים שהמעסיק עובד איתם)

3. מה הפרוצדורה של מינוי סוכן לפוליסה? האם צריך למלא כתב מינוי ו/או טפסים אחרים?

4. מה האינטרנס של הסוכן להיות ממונה? הוא מקבל פרמיה חודשית מחברת כלל? (אני מניח)

5. קרן הפנסיה מכילה כיסוי נמוך ולא משמעותי למקרה נכות, אין אובדן כושר עבודה, בטח לא עיסוקי,
האם יש הבדל בין רכישת אובדן כושר עבודה עיסוקי ספציפי למקצוע לפי תחום התמחותו של הרופא מחברה המתמחה בנושא כגון מדנס,
או שבהנחה וגם חברת כלל יכולה להציע פוליסה דומה, אין הבדל משמעותי?

מעמד סוכן יועץ ובחירה בין פוליסות

התשובות לשאלות שהעלית יכולות להשתנות לפי פרמטרים אינדיבידואליים ולכן רצוי מאד לקבל ייעוץ אישי מקצועי. אנסה לענות באופן כללי, תוך התראה שהתשובות עלולות להיות לא מספקות בעיניך.
תפקידו של סוכן ביטוח בחייו של מבוטח אמור להיות של מי שנותן ייעוץ מקצועי בתחום שבו למבוטח אין הבנה - כמו כל יועץ מקצועי. יועץ מקצועי צריך שיהיה מי שזוכה באמון הלקוח, הן במישור היושרה והן במישור המקצוענות. כלקוח אני גם ארצה לוודא שהיועץ שלי אינו מצוי בשום מצב שבו יכול להתעורר חשש לניגוד עניינים. מסיבה זאת בדיוק, אני רוצה לוודא שמי שיועץ לי, יקבל את שכרו ממני ולא ממישהו אחר.
בדיוק מסיבה זאת הייתי סבור שכדאי להיעזר בסוכן שלכם ולסכם עמו את שכרו מכם.
לגבי השאלה ממי כדאי לרכוש ביטוח - זהו תפקידו של היועץ להתאים לך את הכיסוי המשתלם ביותר מתוך מבחר ספציפי ואין דרך לענות באופן כללי על שאלה 5.

ExtraSi

New member
סוכן ביטוח בהגדרה נמצא בניגוד עניינים

מכיוון שבכל מקרה הוא מקבל תגמול מחברת הביטוח.

למעלה