האם כדאי ...?

alexsis

New member
האם כדאי ...?

מהו האופי והכישורים שצריך לדעתכם כדי ללמוד קולנוע ? האם כדאי למישהי שהולכת ללמוד קולנוע -שנה א´ להכנס לשותפות בדירה עם מישהי שהולכת ללמוד משהו מתחום מדעי הטבע שצריכה הרבה שקט ואווירת לימודים רצינית ? עצות ...הערות ...הארות ...

ghostdog

New member
לדעתי

צריך שיהיה יצירתיות ויותר מהכל אהבה לקולנוע ואמונה בעצמך. כישורים זה נרכש. הרבה אנשים שחושבים ש"אין להם את זה" מגלים בדיוק את ההפך. יובל

gita3

New member
מה אתם חושבים?

איפה הכי כדאי ללמוד קולנוע בארץ? האם זה באמת מומלץ למישהי שלא יודעת דבר על עשיית קולנוע, ועד כה למדה בתחום המדעים המדויקים, וכל מה שמניע אותה זה אהבת סרטים וקולנוע?

Phoebs

New member
לא מומלץ-לדעתי (הסבר)

אני לומדת קולנוע לא רק מתוך אהבה לתחום זה לא רק בגדר תחביב בשבילי זה מקצוע. כבר תיכננתי מגיל 8 ללמוד בחו"ל ולגור בקליפורניה וזה מה שעשיתי בגיל 19. חברי לשעבר למד מחשבים בגלל זהוא אהב את זה בתור תחביב. אפילו לא עברה שנה מאז שהוא סיים את התואר ועבד ד עכשיו בממוצע 6 חודשים בתחום וכבר הוא מרגיש שזה לא בשבילו כי זה תחביב ולא יותר מזה וכבר הוא חושב על הסבה מקצועית...כנ"ל האקס מלפניו- למד למד ויש לו מאסטר במחשבים והוא לא יודע מה לעשות עם עצמו כי הוא אף פעם לא חשב מעבר ללימודים והאם המקוע מתאים לו ועכשיו הוא לומר ל PHD גם במדעי המחשב... הקיצר לא הייתי ממליצה ללמוד משהו רק כי זה מעניין או תחביב או מושך- צריך להסתכל קדימה- אם זה מעניין אותך תמיד אפשר לקחת קורסים בקולנוע או לעשות MINOR. בכל מקרה-בהצלחה!

gita3

New member
המשך

סליחה על הבורות - אבל מה זה MINOR? כל דבר שלומדים צריך לעשות את זה מאהבה, לא? אם אלמד קולנוע לא אסתכל על זה כתחביב, ואעזוב את "העולם הישן" שלי. איך הולך לך עם הלימודים בחו"ל - זה קשה? מה נדרש עבור זה? את כבר עובדת בתחום?

Phoebs

New member
מיינור זה עוד מקצוע שלומדים

אבל לא העיקרי- ז"ת אפשר ללמוד לדוגמא לתואר במדעי החברה ולקח מספר מסויים של קורסים במקצוע אחר ולקבל מיינור שזה נכנס לתואר...אולי אין את זה בישראל לא יודעת.. בכל מקרה אני לומדת קולנוע ויש ולקחתי מיינור בשיווק. אז התואר שלי יהיה : BFA (bach. fine arts) Film studies + minor/cluster in marketing. משהו כזה. לא יודעת לי לא נראה שאפשר להחילט יום אחד ללמוד קולנוע אם זה ממש משהו שרוצים לעסוק בו זה צריך לבוא הרבה יותר מוקדם...והרבה מחשבה-מה בדיוק בקולנוע יעניין אותך? לימודים בחו"ל קצת קשה כי צריך כתיבה ברמה גבוהה מאוד וכבר היה לי קורס שהיו לי בעיות בו כי המרצה לא אהב את המבנה של העבודות שהגשתי לו ולמרות שהתוכן היה בסדר גמור-אם זה לא היה בסדר מסויים הוא ממש נתן לי ציון גרוע... אבל בדרך כלל אין לי שום בעיה ולא קשה אולי אם יש הרבה חמור קריאה אני לא אסתדר עם זה אבל לא היו בעיות עד עתה ברוך השם... ולגבי עבודה אני מנסה להכנס לתחום-כשגרתי בלוס אנג´לס עבדתי בפסטיבל סרטים ועבדתי בשני עיתונים (התנדבות..) ויצא לי לראיין הרבה אנשים וללכת להקלטות של סיטקומים, הופעות, והקרנות פרמייר של סרטים(כמו מיסטרי אלסקה) וגם הקרנות של סרטים טרם יציאתם לקולנוע באולפנים...ראיתי אחד על הפנים בשם psycho beach party ומרוב שזה היה גרוע העיתון ביטל כתבת שער...במקרה העורכת הגיעה איתי להקרנה... כרגע אני עודבת בתור עוזרת צלם וגרפיקאית (צילום סטילס) והוא מתכוון להכניס אותי לצילום וידאו בקרוב... זהו בעצם.

gita3

New member
והמטרה הסופית שלך היא לביים?

או לכתוב ולביים? ולמה לא בארץ? אני מבינה שאת החלטת מה תעשי כבר בגיל 8 , אבל לרוב האנשים זה לוקח קצת יותר זמן לגבש דעה. מה עוד שגם אם אלמד קוךנוע , בכל מקרה כבר יהיה לי מקצוע ביד.

Phoebs

New member
כן-לביים

כי בארץ ממש לא שווה. אני רוצה לעשות סרטי אימה-ראית איזה אחד כזה בישראל? ממש לא נראה לי... בכל מקרה בהצלחה עם הקולנוע הדרך היחידה לדעת אם זה מתאים לך היא לנסות, לא? :)

gita3

New member
צודקת

בארץ באמת אין סרטי אימה, אין כמעט סרטים בכלל. ד"א, הלימודים בחו"ל יקרים, איך את ממנת את עצמך?

Phoebs

New member
לי יותר זול כאן מבישראל

אני אזרחית קנדית אז עולה בערך 2300$ לשנה(7000 ש"ח)...30 קרדיטס ולא כולל ספרים.. חוץ מזה ההורים עוזרים עם דמי הלימוד את השאר (דירה כלבה הוצאות רכב) אני מממנת ע"י עבודה קודמת ונוכחית ודמי אבטלה שקיבלתי קודם (1200$ לחודש) :)

0g30

New member
אמר אחד הבמאים הגדולים .......

אני מתעסק במוסיקה אבל אני לא מוסיקאי , אני בונה קופוזיציה אבל אני לא צלם , אני בוחר תפאורה וצבע אבל אני לא אומן פלסטי , אני בונה תאורה אבל אני לא תאורן , אני מקבל החלטות עריכה ואני לא יודע לערוך..... אותו במאי ציין גם שקולנוע זו המדיה הכי שיטחית בדיוק מבסיבות מעלה ...... ובדיוק מהסיבות האלו אני כל כך אוהב את זה צריך להבין הרבה בהרבה .... אבל מישהו אחר הוא בעל הידע הצוות שלך זה הכלים שלך ...... עד כאן לגבי כישורים ...... לגבי אופי , אם את לא הולכת לישון קולנוע וקמה בבוקר קולנוע ולארוחת צהריים מטבלת בקולנוע .......עזבי את זה ... זו עבודת פרך דורשנית ודקדקנית .............. לגבי השותפה מה קשור.............גם בלימודי קולנוע את נדרשת להרבה עבודה רצינית ומרוכזת ..... שברובה לא נעשיית בבית.... אז מה הבעיה ....

למעלה