האם לסגור את שערי האורווה לאחר שרב הסוסים ברחו ("BVI") ?

• פותח הנושא jsphs
  • פורסם בתאריך

jsphs

Well-known member
האם לסגור את שערי האורווה לאחר שרב הסוסים ברחו? לחילופין ניתן לשאול האם ללכת לחפש את האתונות או שבכלל להקת זאבים נכנסה לאורווה וטובחת סוס - סוס בכל פעם?

הרגולטור מקדם הצעה לפיה המוסדיים יתמחרו את הסיכון של האג"ח ה"אמריקאיות" או ה- "BVI" לפי סולם חוב זר ולא הסולם הישראלי.

כמה דוגמאות, לא בטוח שאני זוכר את כולן.

אורבנקורפ, דירוג גיוס הון A-, סימוכין: https://www.calcalist.co.il/markets/articles/0,7340,L-3760362,00.html

ברוקלנד, דירוג גיוס BBB+, סימוכין: https://mayafiles.tase.co.il/rpdf/1169001-1170000/P1169985-00.pdf

סטרווד, דירוג גיוס A, סימוכין: https://maya.tase.co.il/reports/details/1170428/2/0

All year, דירוג גיוס: A, סימוכין: https://maya.tase.co.il/reports/details/1143959/2/0

יתכן והיו עוד ואני פשוט לא מצליח להזכר כרגע. המשותף לכולן שהן גייסו מקרנות הפנסיה, גמל והשתלמות בין מאות מיליונים למיליארדי ש"ח (לכל אחת) על בסיס של דירוג אשראי גבוה יחסית (בממוצע נגדיר זאת כקבוצת ה-" A- "). הנכסים שלהן בחו"ל והדין עלפיו הן מאוגדות הוא הדין באיי הבתולה הבריטיים אף על פי שמדובר בחברות מעטפת שהחוב שלהן בישראל אבל הנכסים שלהן הוא לרב נדלן בארהב.

לאחרונה הוגש ערעור על פס"ד של ביהמ"ש המחוזי מטעם חברת ברוקלנד. כותרתו:
1615168340723.png
מתוך אתר המאיה: https://maya.tase.co.il/reports/details/1333188/2/0

בין אם הערעור יתקבל או ידחה, אתם הבנתם את זה?

אי לכך, אני שואל אחרי שקרנות הפנסיה, הגמל וההשתלמות של הצבור בישראל מכיל אג"ח של חברות "אמריקאיות" בהיקף של עשרות מיליארדי ש"ח עם דירוגים מפרגנים (BBB עד AA-).

השאלה שצריכה להשאל היא למה מגיעה לכאן חברה לגייס חוב BVI בריבית של 5-6%? כמה בקשו ממנה בארה"ב היכן שהבנקים מכירים את הבטחונות ואת הנכסים לפני ולפנים?

ובכלל, כמה ברוקלנדים, סטרוודים, אורבנקורפים או All years נסחרים כרגע בבורסה בדירוג מקבוצת A?

האם יש טעם בכלל לסגור את דלתות האורווה לא לאחר שהסוסים ברחו ממנה אלא לאחר שלהקת זאבים רעבה נכנסה לאורווה ומחסלת סוס - סוס בכל פעם?

לדעתי, המעט שנותר לעשות כרגע הוא לוודא שדירוג האשראי של חברות ה- "BVI" לא יציג il-A אלא את הדירוג שאותה חברה היתה מקבלת בארה"ב. אם נניח שתשואה של 10-15% לא מתאימה לחברה ברמת סכון מקבוצת A יש להציג את הסכון הגלום בה. אם דירוג האשראי של חברת דלק הוא "B" נכון להיום יש לוודא שבכל פעם שמשקיע מוסדי\פרטי יפתח אתר אינטרנט וינסה להבין למה איגרת מסויימת נסחרת ב- 70-80אג ולמה התשואה הגלומה בה היא 12% הוא לא יראה דירוג מקבוצת "A" אלא משהו שקרוב יותר למציאות כפי שהיא.

למען הסר ספק, דירוג B או CC לא אומר שהחברה לא תשלם את חובותיה, אולי אפילו במועדם וכולם, אבל כל מי שמשקיע באגרת הזו חייב לדעת שהסכוי לחדלות פרעון או הסדר חוב מגולם נכונה בציון הדירוג בכל אתר כלכלי.

נערך לאחרונה ב:

משקיע88

Well-known member
כמו צעדים פופוליסטיים דומים, גם כאן הרשות לא עצרה לחשוב. מה ההבדל בין החברות במדד גלובל לחברה ישראלית כשרה כמו גזית גלוב או טבע? גם כאן עיקר הפעילות בחו"ל כמו גם בעשרות חברות קטנות וגדולות. גזית אפילו איננה רשומה כחברה ישראלית. מהיכן נובע הדירוג הישראלי? מקיום הנהלה ודירקטוריון בישראל. אמור מעתה, שלב הכרחי בגיוס ההון של החברות העתידיות יהיה הקמת הנהלת רפאים בארץ. האם בעידן הזום צריך עוד להסביר את חוסר המשמעות של מיקום גיאוגרפי של משרדים?

jsphs

Well-known member
כמו צעדים פופוליסטיים דומים, גם כאן הרשות לא עצרה לחשוב. מה ההבדל בין החברות במדד גלובל לחברה ישראלית כשרה כמו גזית גלוב או טבע? גם כאן עיקר הפעילות בחו"ל כמו גם בעשרות חברות קטנות וגדולות. גזית אפילו איננה רשומה כחברה ישראלית. מהיכן נובע הדירוג הישראלי? מקיום הנהלה ודירקטוריון בישראל. אמור מעתה, שלב הכרחי בגיוס ההון של החברות העתידיות יהיה הקמת הנהלת רפאים בארץ. האם בעידן הזום צריך עוד להסביר את חוסר המשמעות של מיקום גיאוגרפי של משרדים?
לדעתי, זה לא מיקום המשרדים אלא לכשיתגלו הבעיות האם ניתן יהיה לזמן את הדירקטורים, נושאי המשרה, רו"ח המבקרים, בעלי שליטה לביהמ"ש המחוזי בת"א והאם הם יתיצבו לדיון או שישלחו מסמך הכופר בסמכות בית הדין בכלל לדון בעניין או עדיף לגשת לבית הדין ואם פס"ד של המחוזי יהיה לחובתן לשלוח בקשת ערעור לבית המשפט העליון הכופר בסמכות לדון בעניינן.

ע"פ כתבה בעיתון (כמדומני כלכליסט) דווח שחברות BVI אמריקאיות הגיעו הנה לגייס בריבית של 4-6% ללא בטחונות בעוד בארה"ב דרשו מהן 10-12%.

אגב, במקרה יצא שהכתב רחימי בכלכליסט בחר בדמוי הסוסים באורווה כמוני. קל לראות שהכתבה פורסמה סביב 07:00 בכלכליסט בעוד אני פרסמתי קודם לכן.

נערך לאחרונה ב:
הרעיון ביסודו היה טוב , הביצוע לא כל כך.
והאחראית הראשית היא הרשות לניירות ערך , שלא נערכה מבעוד מועד להנפקות האלה.
מי שהרוויח הם אלה שהביאו אותם לפה.
הרי היה ברור שהחברות לא סתם מגיעות לישראל , הם לא עשו זאת מתוך ציונות והכל קשור להבדל בריביות שהן משלמות פה לבין מה שהיה משלמות בארה"ב.
כלומר כבר מראש האג"ח האלה תומחרו כאן לא נכון.
שנית הממשל התאגידי הרעוע שדיברו עליו הרבה , לפי הציטוט שלך jsphs ,אני שם לב שברוקדלנד משתמשת בטיעון הזה שאין לבית משפט ישראלי סמכות לדון בהליך חדלות הפרעון , וזאת עוד בעיה לכל מחזיקי האג"ח הזרות אם יאלצו להתמודד עם בית משפט זר.

jsphs

Well-known member
הרעיון ביסודו היה טוב , הביצוע לא כל כך.
והאחראית הראשית היא הרשות לניירות ערך , שלא נערכה מבעוד מועד להנפקות האלה.
מי שהרוויח הם אלה שהביאו אותם לפה.
הרי היה ברור שהחברות לא סתם מגיעות לישראל , הם לא עשו זאת מתוך ציונות והכל קשור להבדל בריביות שהן משלמות פה לבין מה שהיה משלמות בארה"ב.
כלומר כבר מראש האג"ח האלה תומחרו כאן לא נכון.
שנית הממשל התאגידי הרעוע שדיברו עליו הרבה , לפי הציטוט שלך jsphs ,אני שם לב שברוקדלנד משתמשת בטיעון הזה שאין לבית משפט ישראלי סמכות לדון בהליך חדלות הפרעון , וזאת עוד בעיה לכל מחזיקי האג"ח הזרות אם יאלצו להתמודד עם בית משפט זר.
משקיע ותיק, סליחה על המענה המאוחר.

חכם לא נכנס לצרה שפיקח יודע איך לצאת ממנה.

המוסדיים סביר כי הבינו שחברה שתגייס ב- 12% בארה"ב הגיעה לכאן בשביל לגייס ב- 6%. המוסדיים לא התעקשו על לפחות בטחונות ומילו את תיקי הלקוחות בזבל שכעת צריך לעמול קשה על מנת להחזיר את הכסף או את חלקו הביתה. המוסדיים יכלו לקנות מניות REIT בארה"ב על חשבון אג"ח זבל ב- 100אג לאגרת. מבחינת הסכון לדעתי REIT איכותי הרבה פחות מסוכן מאג"ח נדלן זבל ע"ע all year והתשואה טובה יותר גם אם מדובר בהשקעה במניות ולא באג"ח.

לא עבר הרבה זמן ושעור חדלות הפרעון הוא סביב ה- 10% מהסדרות ועוד היד נטויה.

הצעד של הרגולטור לטעמי הוא מבורך רק מאוחר מדי.

לדעתי, הואיל ורב החברות הללו לא יוכלו לגייס חוב חדש סביר כי חלקן יצטרך פריסה מחדש של החוב כי יתכן ולא יוכלו לשלם את מלוא הקרן במועדה. החוכמה של המוסדיים תהיה להתנהל כמו בנק: לפרוס את החוב, לקבל בטחונות, להגדיל ריבית ולדאוג כי לאורך זמן הכסף חוזר כולו הביתה עם ריבית יפה.

נערך לאחרונה ב:
משקיע ותיק, סליחה על המענה המאוחר.

חכם לא נכנס לצרה שפיקח יודע איך לצאת ממנה.

המוסדיים סביר כי הבינו שחברה שתגייס ב- 12% בארה"ב הגיעה לכאן בשביל לגייס ב- 6%. המוסדיים לא התעקשו על לפחות בטחונות ומילו את תיקי הלקוחות בזבל שכעת צריך לעמול קשה על מנת להחזיר את הכסף או את חלקו הביתה. המוסדיים יחלו לקנות מניות REIT בארה"ב על חשבון אג"ח זבל ב- 100אג לאגרת. מבחינת הסכון לדעתי REIT איכותי הרבה פחות מסוכן מאג"ח נדלן זבל ע"ע all year והתשואה טובה יותר גם אם מדובר בהשקעה במניות ולא באג"ח.

לא עבר הרבה זמן ושעור חדלות הפרעון הוא סביב ה- 10% מהסדרות ועוד היד נטויה.

הצעד של הרגולטור לטעמי הוא מבורך רק מאוחר מדי.

לדעתי, הואיל ורב החברות הללו לא יוכלו לגייס חוב חדש סביר כי חלקן יצטרך פריסה מחדש של החוב כי יתכן ולא יוכלו לשלם את מלוא הקרן במועדה. החוכמה של המוסדיים תהיה להתנהל כמו בנק: לפרוס את החוב, לקבל בטחונות, להגדיל ריבית ולדאוג כי לאורך זמן הכסף חוזר כולו הביתה עם ריבית יפה.
אני מסכים איתך.
בזמנו השקעתי בכמה חברות אג"ח אמריקאיות , אבל אף פעם לא קניתי אותן בפארי כמו המוסדיים שמסכנים כספי ציבור.
בכמה מהן הרווחתי כמו לדוגמא אקסטל , דה לסר , ובחלקן הפסדתי כמו בסטרווד.
אני כבר לא נוגע בהן מכיוון שאני לא מאמין בממשל התאגידי הרעוע , העברת כספים במפתיע לבעלים וכו'...אלה דברים שלא צריכים לקרות.

לדעתי , כל האג"ח האמריקאיות האלה יתומחרו מחדש במחיר שיגלם את הסיכון בהם , וסביר להניח שלא יגיעו לפארי.
לגבי פריסת חוב, אני לא מאמין למוסדיים , הם לא מתנהגים כמו בנק.
אתה מכיר את האמרה ,כשאתה חייב לבנק 10,000 ש"ח זו בעיה שלך , אבל כשאתה חייב מיליון ש"ח , זו בעיה של הבנק.
לבנקים יש כוונה להגיע לפריסת תשלום על מנת להציל הלוואות שנתנו והם עושים את זה כשאפשר.
המוסדיים בישראל מתנהגים בחוסר אחריות , גם קונים זבל במחיר פארי , וישר רצים להסדר שמביא לפירוק ולבסוף מקבלים פרוטות.
אני בעד לדחות חוב , לא אכפת לי לחכות אפילו כמה שנים עד שאני יקבל את הכסף , אבל ברגע שלוקחים את החברה לפרוק , לא בשבילי.
אני כבר לא במשחק הזה.

jsphs

Well-known member
אני מסכים איתך.
בזמנו השקעתי בכמה חברות אג"ח אמריקאיות , אבל אף פעם לא קניתי אותן בפארי כמו המוסדיים שמסכנים כספי ציבור.
בכמה מהן הרווחתי כמו לדוגמא אקסטל , דה לסר , ובחלקן הפסדתי כמו בסטרווד.
אני כבר לא נוגע בהן מכיוון שאני לא מאמין בממשל התאגידי הרעוע , העברת כספים במפתיע לבעלים וכו'...אלה דברים שלא צריכים לקרות.

לדעתי , כל האג"ח האמריקאיות האלה יתומחרו מחדש במחיר שיגלם את הסיכון בהם , וסביר להניח שלא יגיעו לפארי.
לגבי פריסת חוב, אני לא מאמין למוסדיים , הם לא מתנהגים כמו בנק.
אתה מכיר את האמרה ,כשאתה חייב לבנק 10,000 ש"ח זו בעיה שלך , אבל כשאתה חייב מיליון ש"ח , זו בעיה של הבנק.
לבנקים יש כוונה להגיע לפריסת תשלום על מנת להציל הלוואות שנתנו והם עושים את זה כשאפשר.
המוסדיים בישראל מתנהגים בחוסר אחריות , גם קונים זבל במחיר פארי , וישר רצים להסדר שמביא לפירוק ולבסוף מקבלים פרוטות.
אני בעד לדחות חוב , לא אכפת לי לחכות אפילו כמה שנים עד שאני יקבל את הכסף , אבל ברגע שלוקחים את החברה לפרוק , לא בשבילי.
אני כבר לא במשחק הזה.

משקיע ותיק,

אני סובר שדווקא המוסדיים משתפרים, אני די בטוח שתשובה ראה בעיני רוחו את הסדר דלק נדלן ועושה רושם שלא ממש ספר את המוסדיים (להתרשמותי אבל אני יכול גם לטעות) - הם פעלו כמו בנק: חיזוק בטחונות, שפור ריבית, אי הפעלה של צעדים בלתי הפיכים בשיא המשבר וכעת קוצרים את הפירות.

לגבי אג"ח "אמריקאיות", המוסדיים משווים את הביצועים אלא לאלא, רובם לא היו מספיק אמיצים לאמר שאם לוקחים סכון של בעלי מניות - התשואה המצופה היא דו ספרתית ולא חד ספרתית כמו שנתן אג"ח BVI. כעת הם יצטרכו להיות פיקחים על מנת לצאת מהצרה אליה נקלעו.

מעניין לעניין באותו עניין, לאחר תום יום המסחר פורסם דו"ח דירוג שמוריד את דירוג החוב של מויניאן ל- BBB+ כאשר הדירוג הראשוני היה AA-.
הדו"ח מציין תלות גדולה של החברה בבעל השליטה ורמת נזילות חלשה. ומה הריבית הנקובה באג"ח 3.5% שקלי אל מול 5% נניח באג"ח בדירוג A- של בזן. איפה BVI ואיפה בזן.

האם מי שהלווה לחברה הזו חשב ש- 3.5% הם תשואה הולמת?

אני חושב כי כדאי לבטל כליל את דירוג האשראי IL לכל החברות גם כאלה שהונפקו בארץ ויש להתבסס אך ורק על דירוג אשראי בינלאומי.חברות דירוג האשראי הישראליות מגיבות כמעט תמיד באיחור ניכר בהורדת והעלאת הדירוגים.
עד היום זכור לי בכעס ,את דירוג אשראי A שניתן לחברת אידיבי אחזקות אשר החזיק מעמד זמן רב אחרי שכל הסוסים ברחו מהאורווה,האורווה נישרפה עד יסוד ולא נותר זכר ממנה אבל דירוג A נותר עומד על תילו כמיגדלור תעתועים המוביל את הספינות להתנפץ על הסלעים ואל האבדון.
אגב,הנפילות באגחי ה BV בארץ הועצמו גם בשל עלית התשואות על אגחי ממשלת ארה"ב.

jsphs

Well-known member
אני חושב כי כדאי לבטל כליל את דירוג האשראי IL לכל החברות גם כאלה שהונפקו בארץ ויש להתבסס אך ורק על דירוג אשראי בינלאומי.חברות דירוג האשראי הישראליות מגיבות כמעט תמיד באיחור ניכר בהורדת והעלאת הדירוגים.
עד היום זכור לי בכעס ,את דירוג אשראי A שניתן לחברת אידיבי אחזקות אשר החזיק מעמד זמן רב אחרי שכל הסוסים ברחו מהאורווה,האורווה נישרפה עד יסוד ולא נותר זכר ממנה אבל דירוג A נותר עומד על תילו כמיגדלור תעתועים המוביל את הספינות להתנפץ על הסלעים ואל האבדון.
אגב,הנפילות באגחי ה BV בארץ הועצמו גם בשל עלית התשואות על אגחי ממשלת ארה"ב.
עניי,

קרא את הכתבה הבאה בכלכליסט:

שורה תחתונה, במצב כיום בארץ משתלם לרמות, לבשל דו"חות, לקבל בונוסים בעשרות מיליונים - ולכתתגלה התרמית מכה קלה בכנף.

תאר לך שהייתי מציע לך את העסקה הבאה: 5 שנים או 3 שנים בשכר של 100,000 ש"ח בחודש, בונוסים בגין רווחים כל שנה במיליונים ובשנה החמישית מכתב פיטורין ואסור על העסקה במשרת דומה למשך 3 שנים. ב- 3 שנים או 5 שנים אתה תגרוף נניח 20,000,000 ש"ח. לא יתנו לך לנהל? סע לטיול מפנק סביב העולם תחת הבנה שגם לנכדים שלך לא יחסר כסף בעתיד.

הפתרון היחיד לסיטואציה הוא לגרום לחברת הבטוח לשלם והרבה. בגין רשלנות מקצועית של רו"ח שחתמו על הדו"חות המבושלים (לכאורה), של החתמים שהביאו הנה את הסוג הזה של החברות ועטפו אותן לקראת שווק למוסדיים, של דירקטורים ונושאי משרה שחתמו על הדו"חות הללו. של חברות הדירוג שנתנו לסוג הזה של החברות דירוג "A-"בממוצע. כשחברת הבטוח תאלץ לשלם והרבה היא תדאג שהמבוטחים יעשו את העבודה כמו שצריך אחרת לא יבוטחו. לחברת הבטוח יש מספיק רו"ח משל עצמה על מנת לקרוא את הדו"חות בעצמה ולהבין אם יש שם חשד להונאה (לכאורה).

סטטיסטיקת כשל הפרעון כבר כעת היא כ- 10% הן ביחס להיקף החוב והן בהיקף של מספר סדרות האג"ח שנפגעו. סטיטיסקה זו לא מתאימה לדירוג השקעה אפילו BB הוא מפרגן. ל
מוסדיים הפתרונים איך חברות כאלו לוו ללא בטחונות בריבית של 4-5%. מדובר בהשקעה במניות ממנופות כשמראש פוטנציאל הרווח תחום ל- 5% בשנה וכל זה בכספי אלמנות ויתומים.

yel5

Well-known member
הודות להחלטה, ובלי לשפוט אותה, היו אתמול והיום גופים שהחלו במסע מכירות.
לשמחתי, הצלחתי למלא את כיסיי היום באגחים שאני אוהב: ווטרסטון א, אמ.די.ג'י ג וכן מויניאן ב.

Reem88

Well-known member
הסבר את הרציונלי לגבי האגח"ים האלה?
למה הם שונים מאול-יר שלפני חצי שנה?

נ.ב
גם אני מחזיק בהם לצורך פיזור גדול.

yel5 ,האם ידוע לך מדוע ווטרסטון אגח א צנחה 6.33% אתמול,הרבה יותר מהירידות שנרשמו בשאר אגחי ה BV.
לא התפרסם שום מידע חריג באתר מאיה על אג"ח בנוגע לכך.

yel5

Well-known member
לא ביצעתי לחברות ניתוח מעמיק גם משום אחזקה לא משמעותית וגם בגלל שהחזקתי בהם בעבר וקיבלתי כל תשלומי קרן+ריבית. מכרתי דלקב לג בשער 90 כדי להקטין סיכון עקב חשיפה גדולה לניירות דלקב וכן בגלל תשואה גבוהה יותר באמריקאיות.
דוקא באול יר יש לי אחזקה משמעותית ואני מרגיש מאוד נוח בגלל מחיר רכישה ממוצע זול ובעיקר כי 140 הנכסים הבינוניים והקטנים מתנהלים ללא חריגות.

Reem88

Well-known member
האם הולכת להיות פה נבואה שמגשימה את עצמה?

הורדת דירוג בגלל החלטת הרשות משמע חוסר יכולת למחזר ופשיטות רגל.

jsphs

Well-known member
האם הולכת להיות פה נבואה שמגשימה את עצמה?

הורדת דירוג בגלל החלטת הרשות משמע חוסר יכולת למחזר ופשיטות רגל.

Reem,

בוא נסתכל על העובדות, מזה כשנה אגרות החוב "האמריקאיות" גם בדירוג AA- נסחרות בקדומת 7X או 8X - זה לא יכול להיות הדירוג המתאים לדעת השוק לאגרת חוב ברמה של אלוני חץ (לדוגמא) שנסחרת בתשואה של 2% למח"מ של 6+ שנים. זה מה שווה דירוג -il AA לחברת נדלן מניב בדירוג גבוה. רב ה"אמריקאיות" מניבות חד ספרתי גבוה או אפילו דו ספרתי כבר שנה. מה זה אומר? שהשוק פשוט לא מאמין לדירוג הזה.

בוא נסתכל על חברת בזן שהאג"ח הארוך שלה מח"מ 5.5 נסחר בכ- 5.1% שקלי. הדירוג של החברה A-. בשנת הקורונה בזן הפחיתה את חובה בכ- 200M$ תוך כדי מרווח זקוק אפסי ואף שלילי. זה מה שמתאים לחברה בדירוג השקעה A-. האם רבות מהאמריקאיות מסוגלות להקטין אותן חובם בשנה אחת ב- 25%?

יש לאמר זאת ביושר, להבנתי, המוסדיים קנו מניות שמוגבלות בתשואת דוידנד של 3.5-6% ללא upside מנייתי כשההפסד יכול להגיע לעשרות אחוזים.

את אלוני חץ או בזן אתה יכול לזמן לביהמ"ש המחוזי בת"א. תסתכל על המקרה האחרון של all Year, חברה שהנפיקה בדרגה אחת מעל בזן A. אם מה שמדווח בעיתונות נכון על המשטר התאגידי בחברה - חנות מכולת שכונתית שמתנהלת על כרטיסיות חוב בקופסא שחורה כפי שכולנו זוכרים משנות ה-80 יותר מסודרת מהחברה הזאת. חברה שיום לפני תשלום חוב גדול לסדרא ב מחליטה לא לשלם. ממונה לה מנהל על מנת לבדוק את כל ההתנהלות הכספית של החברה ויום אחרי מדווח שבעל השליטה ויו"ר הדירקטוריון ממנה דירקטורים נוספים על מנת להחזיר לו זכות החתימה. כל זאת כשאחד המציעים לקנות את החברה מבקש לתת לגולדמן פטור מתביעות כי לדבריו על מנת להרוויח (למציע) הוא זקוק לגולדמן שכל מה שקורה בחברה הזאת מצוי אך ורק בראשו - לא אני אמרתי אלא אותו מציע אמריקאי.

לפיכך, מדובר בסגירת האורווה לאחר שברור שיש בה עדת זאבים רעבים. שבאישון לילה יקחו את נתח הארי מסוס זה או האחר.

הדבר היחיד האפשרי הוא לפנות לבטוח אחריות מקצועית של המדרגות, בעלי התפקיד והדירקטורים, החתמים, רו"ח - כי כשחברת הבטוח תשלם - היא תוודא שכל שאר החברות שהיא מבטחת הם סוס מאובטח באורווה מוגנת.

למעלה