האם לעבור לפשיטת רגל אחרי איחוד תיקים?

ריטה1

New member
האם לעבור לפשיטת רגל אחרי איחוד תיקים?

אנחנו כבר למעלה מ5 שנים נמצאים תחת איחוד תיקים.
משלמים כל חודש בזמן כ-400 ש"ח.
בשנה האחרונה סוף סוף הצלחתי לפתוח חשבון בנק ולקבל כ.אשראי (דיירקט), וחשבון שמנוהל בפלוס בלבד (למדתי לקח כבד)ופנקס שקים.
אין סיכוי שאי פעם נצליח לשלם את כל החובות שלנו, וכנראה נמשיך עם השוברים האומללים שלנו עד הקבר.(החוב לדעתי כבר עבר את ה 500,000 ש"ח).
ועכשיו לשאלה, האם כדי במצב כזה , להיכנס להליך של פשיטת רגל?
אני חוששת שאולי בסופו של דבר נקבל הפטר, או איך שלא קוראים לזה, אבל אני לא אוכל להשתמש עד אז בשקים או כרטיס אשראי.
החובות האלו רובצים על חיי כמו אבן ריחיים.
אין לי רכוש כלשהו שניתן לממש, למעט סובארו טרנטה, ואני מפרנסת יחידה (בעלי מובטל).
נוסף על כך, רציתי לשאול מה עושים אם חובות לרשויות, כגון מע"מ ומס הכנסה, הבנתי שהגופים האלו יכולים להמשיך לרדוף אותנו למרות הכל.
תודהד ושבת שלום

doron700

New member
הצעתי לך

יקירתי.
חבל על עוגמת הנפש והסבל היום יומי שאת ומשפחתך עוברת
לכי לפשיטת רגל-היום יש הקלות לפושטי רגל-המטרה של המדינה כי תחזרי לחיים רגילים מבלי ליפול נטל על הציבור-תקופת ההפטר קצובה מראש -תגישי בקשה ותכניסי את עצמך להליך פשיטת רגל.
דורון עמית
www.doronamit.co.il

ריטה1

New member
תודה, מה לגבי שאר הדברים שרשמתי

פתיחת חשבון בנק? פנקסי שקים, וכרטיס אשראי.
אחרי 5 שנים בהן ניהלתי חשבון בנק אצל בן משפחה, סוף סוף, אני יכולה להיות עצמאית, בלי לבקש טובות מאנשים.
האם אצטרך לוותר על זה, בהליך פשיטת רגל? או התק' של חמש השנים שהייתי נטולת ח-ן בנק, תיזקף לזכותי?

פשיטת רגל - פנקסי צ'קים וכרטיסי אשראי

ריטה שלום,

בהליך פשיטת רגל אפשר לנהל חשבון בנק ביתרת זכות.

אולם לא ניתן להשתמש בפנקסי צ'קים וכרטיסי אשראי מכיוון שאלו יכולים להוות מקור לחובות חדשים והדבר אסור לפי פקודת פשיטת הרגל.

לא הייתי מעכב את תחילת הליך פשיטת הרגל בשל כך כי יש פתרונות לכל דבר ורק כך תוכלי לצאת יום אחד מן החובות ולפתוח דף חדש.

למשל במקום כרטיס אשראי אפשר להשתמש בכרטיס חיוב שינפיק לך הבנק שפועל רק כאשר קיימת יתרת זכות בחשבון.

אמיר דניאל 050-5919502 http://www.hovotout.blogspot.com

ריטה1

New member
יש לי כרגע כרטיס דיירקט, האם לזה הכוונה?

וח-ן עם אשראי ע"ס 1,000 ש"ח.

ריטה1

New member
דבר נוסף, עלות עו"ד

לפי מה שקצת קראתי , עלות של עו"ד היא בסביבות 20-30 א"ש.
מטורף לחלוטין.
כמפרנסת יחידה במשפחה, שבקושי מצליחה לשרוד את החודש(בעלי מובטל), אני לא יודעת איך אפשר לעמוד בתשלומים כאלו.
מה עושים במצב כזה? אנחנו בקושי מצליחים לשלם את ה-400 ש"ח לחודש לאיחוד תיקים, איך נעמוד בתשלום לעו"ד?
בקצב הזה, אנחנו נעבור לגור בחוף הים עם אוהל (לא שכרגע אנחנו גרים באיזו דירת פאר, בית של סוכנות בשכירות).

ymmy

New member
תגישי בקשה בעצמך ללא עורך דין הדבר לא

מסובך כמו שזה נראה.את יכולה לקבל כאן הרבה מידע וטיפים כיצד ואיך נכנסים לתהליך
בשלב הסופי שלפני "בקשה להפטר" את יכולה "לרכוש" את עבודתו של עו"ד למרות שגם זאת ניתן לעשות לבד
מנסיון אישי בעבודה עצמית תגיעי לתוצאות טובות ומהר יותר וללא עוגמת הנפש של עו"ד
פשוט תתחילי ללמוד בעזרת "החיפוש" בפורום, ובג'וגל ולשאול כאן בפורום שאלות ולבצע , לא לפחד
אני אישית אענה לכל שאלה ....
בהצלחה

ריטה1

New member
תודה, ובכל זאת, ידוע לך כמה זה אמור לעלות

בערך?
אנחנו די תובעים בכל הבלגאן

ריטה1

New member
איך אפשר לעמוד בזה? מטורף לחלוטין

המדינה כנראה חושבת שרק טייקונים יכולים לקבל פה תספורות על ימין ועל שמאל.
לפי מה שקצת קראתי כאן, אנשים שהגישו בקשות באופן עצמאי, מאוד הסתבכו עם ברוקרטיה, וחוקים ואי הבנות.
את איחוד התיקים הגשתי לבד, אבל זה לא היה כ"כ מסובך

ymmy

New member
יש יותר מקרים שעורכי דין גרמו לנזקים

חמורים מאוד חוץ מזה שהרבה עורכי דין שלוקחים תיקים בתחום הזה
פשוט לא מבינים את הנושא ואחרי התשלום הם זורקים את החייבים האומללים לכל הרוחות
לכן עבודה עצמית היא הטובה המהירה והזולה ביותר

ריטה1

New member
תשמע, ניסיתי לקרוא פה בפורום ובגוגל

הלכתי לגמרי לאיבוד.
חוץ מזה שלא הבנתי למה מלכתחילה אף אחד לא הנחה אותנו לגשת להליך פשיטת רגל, במקום איחוד תיקים כבר לפני 6 שנים.
אפילו את הטפסים עצמם לא מצאתי

ymmy

New member
מי אמור להנחות אותך? את כנראה חיה בפלנטה אחרת

במציאות של חיינו " חייב" הוא תת אדם עם אות קלון של רמאי שקרן וגזלן
שיעור ראשון שלך הוא שינוי צורת חשיבה,את יוצאת לתהליך ארוך קשה ומאוד לא נעים
את יוצאת למלחמת השרדות

ייצוג בפש"ר

אכן ניתן להיות בהליך פש"ר ללא ייצוג אך הדבר אינו מומלץ כלל וכלל - אף פורום ואף אתר אינו יכול להוות תחליף לייצוג של עו"ד מקצועי המכיר את התיק על בוריו ובהתאם מכלכל את הצעדים בצורה האופטימלית.

דומה הדבר לכניסה לג'ונגל ללא מדריך - ניתן, אך ממש לא מומלץ...

במקרים רבים שכ"ט עו"ד מחזיר עצמו ואף הרבה מעבר... כך לדוג', עו"ד אשר בקיא ברזי ההליך, יכול להגיע להסדר נמוך ממה שהחייב היה מגיע בעצמו או לקצר את משך ההליך (ועימו את התשלום החודשי).

ככל שהיד אינה משגת, ניתן לפנות לסיוע המשפטי שיבדוק את הזכאות לייצוג. אגב, חייב אשר מיוצג ע"י הלשכה לסיוע משפטי, אינו משלם את האגרה בהליך הפש"ר הנאמדת כיום ע"ס של כ - 2,700 ש"ח.

בכל אופן שיהיה בהצלחה!

פשיטת רגל או איחוד תיקים

ריטה שלום,

הליך איחוד תיקים-חייב מוגבל באמצעים, ברוב המקרים, כאשר סכום החוב הראשוני עולה על 20-30 אלף ש"ח
רק מנציח את חובותיו של החייב. זאת שכן החוב בהוצל"פ תופח במהירות רבה יותר מכפי שהחייב מצליח לשלמו.
דבר זה נובע מריביות רצחניות, שכרי טרחה והוצאות שונות המוטלים כל העת על החוב המקורי וגורמים ל'התנפחותו'
המהירה לעיתים פי כמה מסכום החוב האמיתי.

לעומת זאת בהליך פשיטת רגל קיימים מספר יתרונות בולטים כשהראשון בהם הוא האפשרות לקבל
ביום מן הימים צו הפטר מבית המשפט המחוזי דהיינו מחיקת חובות, פתיחת דף חדש ותחילת חיים חדשים.

כמו כן יתרון נוסף הוא שהסכום שתשלמי לקופת הכינוס בהליך פשיטת רגל לא יחולק מיד אלה יצטבר בחשבון
מיוחד אצל כונס הנכסים הרשמי והסכום שיצטבר יוכל לשמש אותך בעתיד לביצוע הליך הסדר מול הנושים
או יועבר לנושים במסגרת הליך הפטר שתבצעי. בהליך איחוד תקים מחולקים הכספים שאת משלמת באופן שוטף לנושים ולא נצברים לזכותך כל כספים.

יתרון נוסף בהליך פש"ר הוא שכל הנושים צריכים להגיש תביעות חוב. לעיתים, במיוחד במקרה של חובות ישנים חלק מן הנושים אינו מגיש תביעות חוב ואז החוב נמחק. כמו כן התשלומים שביצעת בהוצל"פ יילקחו בחשבון בעת בדיקת תביעות החוב.
כל זאת גורם לכך שלעיתים החובות בפשיטת רגל קטנים באופן משמעותי לעומת הליך איחוד תיקים וכך קל הרבה יותר לצאת סוף סוף מן החובות.

לאור מה שתיארת ברור שההליך המתאים והנכון עבורך ועבור בעלך הוא הליך פשיטת רגל.

רצוי מאוד שלא לפעול בתהליך מורכב זה לבד ויש לפנות לגורם מקצועי ומנוסה להכנה וליווי של התהליך.
זאת שכן לא כל מי שפונה לבקש פשיטת רגל אכן מקבל זאת בסופו של דבר ולכן יש להכין את הבקשה
וללוות את התהליך ע"י אדם מומחה ומקצועי בתחום.

אמיר דניאל 050-5919502 http://www.hovotout.blogspot.com

פשיטת רגל

פשיטת רגל לא תוכלי להחזיר שיקים, ותצטרכי לנהל חשבון על בסיס מזומן בלבד.
ישנם חריגים בהם ניתן לקבל אישור מבית המשפט לעשות שימוש בכרטיס אשראי.

כמו כן אם את עצמאית תוכלי גם להגיש בקשה לאישור התנהלות כעוסקת מורשה, הכל באישור בית המשפט ובתנאים שיקבע.

אם החוב שלך הוא בסביבות 500,000 ש"ח ואת באיחוד תיקים ככל הנראה שעדיף לך לפנות להליך פשיטת רגל, אחרת זה איחוד תיקים לכל החיים.

בהצלחה

ריטה1

New member
דבר חשוב שאף אחד לא ענה לי עליו

מה קורה עם כל השנים ששילמנו לאיחוד תיקים? האם התק' הזו בכלל נספרת כמחליטים לגשת לפש"ר?
מאיפה מתחילים? מהיכן לוקחים את המסמכים?

תשובה!

לכשייבדקו תביעות החוב בהליך הפש"ר יופחתו הסכומים ששולמו במהלך השנים.

השנים בהוצל"פ אינם נמנות בהליך הפש"ר, שכן מדובר בשני הליכים נפרדים.

למעלה