האם לקחת את החיסון או לא?

dannyk27

New member
כמובן שיגיעה תורנו? לדעתי הלחץ החברתי יגבר על רוב המתנגדים,
מה דעתכם?

Tetrahedron

New member
איפה השאלה?
החיסון בטוח ויעיל.
קורונה זה פויה.
מבחינתי לקבל את החיסון אתמול.

אני עם טטרהדרון. עד שלא יחוסן חלק משמעותי באוכלוסיה נישאר עם סגרים, מסכות ושמירת מרחק.
החיסון אמנם פותח במהירות, והטכנולוגיה חדשנית (להוריד את הכובע בפני מי שחשב על הרעיון. פשוט מבריק) אבל זה נעשה בזכות כמה דברים: שיתוף פעולה היסטורי בהחלפת מידע בין חברות תרופות שבד"כ מתחרות זו בזו, והזמנה מראש של חיסונים על-ידי ממשלות שעזרה לתקצב את הפיתוח (לרוב חברות תרופות משקיעות הרבה כסף לפני שהן מתחילות להרוויח).

ניסויים קליניים רבי משתתפים מראים תוצאות מצויינות מבחינת יעילות ובטיחות, ותהליך האישור של ה FDA התנהל בשקיפות רבה. גם המגבלות ברורות: החיסון לא נבדק עדיין על ילדים ונשים בהריון ולכן הקבוצות הנ"ל לא יחוסנו בינתיים.

אז בשורה התחתונה: כן, מי שיכול צריך לקבל את החיסון. כמה שיותר אנשים יקבלו את החיסון, וכמה שיותר מהר ככה יותר טוב. אתם אולי יכולים להיות ללא תסמינים או עם תסמינים קלים בלבד, אבל אנשים בקבוצות סיכון (וזה כולל את אשתי) יכולים למות.

Tetrahedron

New member
שאלה טובה. אני לא מומחה, אבל מבירור קצר באינטרנט נראה שאף אחד לא יודע עדיין. המחקר בנושא כרגע בעיצומו.
לכן מי שמחוסן עדיין יידרש לעטות מסכה, לשמור מרחק, וכו', עד שהתמונה תתברר.

dannyk27

New member
גם מהבירור שלי באינטרנט מדובר על כ 60% מחוסנים עלמנת לבטל את המגבלות, אחוז קצת קטן לדעתי.

חד משמעית מתחסן. ליתר ביטחון, הייתי מוכן להתחסן גם ב MRNA וגם בחיסון של אסטרה זנקה, מה שיבוא קודם, ואחר כך השני. אני מושכנע שהסיכוי להינזק מקורונה גדול מהסיכוי להינזק מהחיסון.

למעלה