האם מישהו מוכן לעזור לי להבין מס' דברים???

ronilushka

New member
האם מישהו מוכן לעזור לי להבין מס' דברים???

1. ע"פ הבנתי את ההסכם שנחתם בסוף השביתה לא אמורים יותר לבדוק נוכחות בשום קורס, האם נכון הדבר או שהבנתי מה שרציתי להבין? ואם זה נכון איך ייתכן שבודקים נוכחות בשיעורים של נאוה או הלינגר ואפילו ביהדות??? 2. מתי אמור להתפרסם לוח המבחנים החדש?? אני מניחה שכמוני יש עוד הרבה סטודנטים שצריכים לתכנן את הקיץ מחדש ותלויים בקבלת תאריכי המבחנים. כמו כן איך אני אמורה לדעת אם לגשת למבחן או לא אם לא פרסמו עדיין תאריכים למועד ב' וג' אני ממש מודה לכל מי שיענה לי כי אלו דברים שמטרידים מאוד אותי וכמוני עוד סטודנטים רבים...

zeevsch

New member
הבנתי אתמול מנאווה שפורסמו תאריכי מועדי ב'...

בכל מקרה, אני מסכים איתך שהשאלות האלו מטרידות את כולנו. אני אפנה לאגודה ואבקש שיבהירו את הדברים (גם לי כנראה LOL).

nizanm

New member
מי יכול להיות מתרגל במחלקה,

ומהו שכרו של מתרגל לשעת לימוד?

zeevsch

New member
אני חושב שחייבים תואר שני

אבל זה רק ממה שהבנתי, אין לתשובה זו כל בסיס מעבר לכך. לגבי השכר, אני ממש לא מעורה בעניין.

קבלה למשרת מתרגל...

בפקולטה למדעי החברה יש שלוש קבוצות של סגל זוטר: עוזרי הוראה, מתרגלים ועוזרי מחקר. ההבדלים בין שתי הקבוצות הראשונות די פשוטים - עוזרי הוראה הם כאלו אשר מסייעים לסגל האקדמי (על פי רוב הבכיר) במגוון פונקציות שקשורות בהעברת הקורסים אך עיקר עבודתם בדיקת עבודות ומבחנים. מתרגלים לא רק שאחראים על בדיקת עבודות ומבחנים אלא אחראים גם להעביר מערכי שיעור שלמים לסטודנטים ולבצע הנחיה קבוצתית של מפגשים (פרונטליים או מקוונים). מבחינה כלכלית - מתוגמלים עוזרי ההוראה על פי חישוב קבלני (כמה עבודות ומבחנים הם בודקים) בעוד שכר המתרגלים מחושב על פי מפתח גלובלי והוא כולל על פי רוב חוזה העסקה כשל כל שכיר אחר בעבודה אחרת. אם אינני טועה, מגיע שכר זה עד כדי כ-2000 ש"ח לחודש בעבור כל קבוצת תרגול (הנתונים נכונים לשנת הלימודים שעברה). על אף שמבחינה אקדמית נטו, אין מניעה להעסיק אפילו בוגרי תואר ראשון (וסטודנטים לתואר שני עם תזה) כמתרגלים, אין הדבר נפוץ כל כך. הסיבה לכך היא שהתקציב למשרות האקדמיות הזוטרות קוצץ משמעותית בעשורים האחרונים. הקיצוץ משמעותי עד כדי כך שכיום (בניגוד לעבר) לא יכולים אפילו לחייב את כל הדוקטורנטים למלא משימות של סגל אקדמי זוטר - לא כל שכן לתת את אלו לתלמידי התואר השני. וכך, על אף שלכאורה כמעט כל סטודנט לתואר שני (במסלול עם תזה) יכול לעבוד כמתרגל או עוזר הוראה, רק מעטים עושים זאת (אם בכלל). השנה לשם הדוגמא ידוע לי רק על 2 סטודנטים לתואר שני שעובדים במחלקה למדעי המדינה כעוזרי מחקר ואחת שמשמשת כמתרגלת. כל האחרים הם דוקטורנטים או בשלבים המאוד מאוחרים של השלמת הדוקטורט ושיפוטו. התהליך המנהלי לקבלה למשרה כולל: א. הגשת בקשת מועמדות אצל הסגן המנהלי של ראש המחלקה (במקרה של מדעי המדינה מאיר קסירר). ב. זימון לראיונות במדור כ"א של האוניב' ובמקביל לכך בחינת גליון הציונים של המועמד ומידת התאמתו האקדמית לתפקיד. ג. זימון המועמדים הנותרים לסדנת מיון קבוצתית שבוחנת הן את יכולתם הפדגוגית והן את יכולתם הקבוצתית. ד. זימון המועמדים שעברו את הסדנת מיון לסדנת הוראה קצרה בת שבועיים (על פי רוב לסדנא זו מגיעים מי שהאוניב' כבר מייעדת להם תפקיד בסגל הזוטר בוודאות). חשוב לציין שהאוניב' מעניקה משקל רב לניסיון מוקדם הן בהדרכות בתנועות נוער/צבא והן לניסיון בהוראה פורמלית או בלתי פורמלית במסגרות אחרות (למשל השתתפות במועדוני DEBATE וכד') ומעבר לכל זאת, דבר שחשוב לציין הוא שלא תמיד כדאי להיות חלק מהסגל הזוטר. השכר אינו מוצלח כ"כ (עוזרי הוראה מקבלים שכר בקבלנות לפי כמות הבחינות/עבודות שבדקו). מודל ההעסקה הוא לעיתים דרך חברות כח אדם שמפטרות את העובד בתום פחות משנת העסקה אחת. שעות העבודה לעולם ארוכות ממה שמתגמלים עליו בפועל וכתוצאה מכך לא אחת קורה שחל עיכוב משמעותי ביכולתו של הסטודנט לעמוד בחובות האקדמיים שלו עצמו (נניח לסיים תזה תוך שנתיים או דוקטורט תוך 4). לכן גם ידוע על מספר מקרים בהם מנעו מנחים מהמאסטרנטים והדוקטורנטים המצטיינים שלהם את היכולת להתקבל לעבודה זו במחשבה שכך הם בעיקר מטיבים עמם. וכל זאת עוד מבלי שדנתי במעמדם הנמוך של אנשי הסגל הזוטר הן בעיני הסגל האקדמי והן בעיני הסטודנטים.

nizanm

New member
עופר, תודה על התשובה המושקעת.

הייתי לוקח על עצמי משימת מתרגל במדעי המדינה, אדבר עם מאיר קסירר כשאפגוש אותו בעיר.

בבקשה.

קודם כל תסיים את התואר הראשון עם ממוצע גבוהה (מעל 90 בקורסי הליבה) ותרשם לתואר שני עם תזה. התאריך להגשת הטפסים הוא עד תום חופשת הפסח של שנה ג' בתואר הראשון ומתוך הידיעה שהתקבלת ללימודי התואר השני.

nizanm

New member
עופר.

אני אחרי התואר השני בלי תזה אותו סיימתי לפני כשלש שנים. שני התארים במחלקה למדעי המדינה. ממוצע 80. אובהב להסביר חומר שאני בקיא בו ומנסיון בכמה וכמה הרצאות שנתתי במהלך הלימודים וגם בהשתלמויות מקצועיות בתחום עיסוקי, אני מצליח לרתק ויש הבנה. "יש מצב" ?

zeevsch

New member
לאחר בירור יש לי תשובות

לגבי השאלה הראשונה שלך, אצל הלינגר אכן יש חובת נוכחות, כיוון שהוא טוען שהוא לא יכול להעביר את הקורס בלי שיהיו נוכחים סטודנטים בשיעור שלו, אך מי שלא יכול להופיע לשיעורים, קיימת לו האופציה לעבור לזיסר שם אין חובת נוכחות. נאווה אמרה לנו אתמול בשיעור שמי שיש לו בעיה מיוחדת, שייגש אליה והיא תתחשב בו. מנסיון זה אכן כך, היא מאוד מבינה ולא מעוניינת להכשיל סטודנטים בקורס שלה. לגבי השאלה השניה, ועדי ב' כבר פורסמו ומועדי ג' יפורסמו בהמשך. מקווה שעניתי לשאלות שלך.

ronilushka

New member
תודה... אבל...

מליון תודה על התשובות הם באמת עזרו אבל לא ברור לי למה עדיין אין לוח מבחנים לקיץ.. הבטיחו שיהיה שבוע אחרי החזרה ללימודים (לפחות במייל שאני קיבלתי מהאוניברסיטה)... ולגבי מועדי ב' הם לא מועדים חדשים זה אותם התאריכים שהיו בתחילת השנה ללא כל שינוי... בכל מקרה המון תודה על המאמץ

ayelet2004

New member
באיזה קורס של הלינגר

הוא בודק נוכחות אם מותר לשאול??

יש לאוניברסיטה בעיה...

יש לאוניברסיטה המון בעיות בנושא החדרים של הבחינות והלימודים ולכן הם מתעכבים בפרסום מועדי הבחינות.בנוסף לכך, יש הרבה בעיות עם מחלקות כיוון שסטודנטים רבים רוצים לשנות את לוח מועדי ב' שנוצר להם, וזו אחת הסיבות שזה מתעכב.... אגודת הסטודנטים נמצאת בקשר ישיר עם מדור בחינות במטרה ללחוץ ולהביא לפרסום המועדים A.S.A.P.....

למעלה