האם מספיק ששני גלים יתחילו באותה נקודה כדי להגדיר מופע זהה?

sivan120

New member
האם מספיק ששני גלים יתחילו באותה נקודה כדי להגדיר מופע זהה?

אני יודעת שגלים נמצאים במופע אם מקפיאים אותם ואז מיקומם על המשרעת זהה ואם לא, הרי שהמופע שלהם שונה. אם שני
הגלים מגיעים לשיא המשרעת בו זמנית, אז הם שווים מבחינת התדירות ואורך הגל,ולא זו בלבד אלא שהם גם בעלי מופע משותף.
אם, בנקודת זמן, גובה המשרעת של שני הגלים אינו זהה, אזי מופעי הגלים שונים. ראיתי עכשיו סרט ביוטיוב שאומר שזה לא נכון ומופע זהה הוא כשגלים מתחילים באותו הזמן (מצרפת את התמונה מתוך הסרט)- זה יכול להיות?

BigBadWolf

Member
אני לא עוזר מכיוון שמבחינתי פאזה מוגדרת רק עבור אורך גל שווה

sivan120

New member
זאת אומרת שכדי ששני גלים יהיו במופע זהה, אז אורך הגל...

צריך להיות זהה (ומן הסתם גם התדירות)? במילים אחרות, גלים יכולים להיות באותה תדירות ואורך גל, אך במופע שונה או באותה תדירות ואורך גל וגם במופע זהה- אין מצב שגלים בעלי תדירות שונה יהיו במופע זהה?

BigBadWolf

Member
זה לא מה שאמרתי

מה שאמרתי הוא שעד כמה שאני מכיר אין משמעות להשוואת מופע בגלים בעלי אורך גל שונה. כלומר לא שהמופע שלהם שונה אלא פשוט שזה בח"מ כמו שנהגנו להגיד בבית הספר. אבל אני לא מספיק מומחה כדי להגיד לך אם אולי בכל זאת יש משמעות כל שהיא להשוואה שכזו.

ב ן ח ו ר י ן

Member
מנהל
שני, עניתי לך על זה בחדשות המדע...

מה הכוונה אין מצב שגלים בעלי תדירות שונה יהיו במופע זהה...הם כמובן יכולים לפעמיים להיות במופע זהה, תלוי מתי הם מגיעים אל האנטנה הקולטת ואיך (או במילים אחרות, נקודות בהם יכולות להיות במופע זהה, תלוי מתי אנחנו מקפיאים את התמונה). הם בהחלט לא תמיד במופע זהה אם התדירות שונה כמו שקורה בגלים בעלי אורך גל זהה (ואז גם בעלי תדירות זהה) אשר נמצאים במופע משותף.

למעלה