האם ניתן לערער או לשנות צוואה?

האם ניתן לערער או לשנות צוואה?

שלום....
אני אשמח לעזרה
אמא שלי אישה נכה וככה יצא שכל חייה היא הייתה רחוקה ממשפחתה אשר גרים בשרון
סבתי נפטרה לפני שנה וחצי והשאירה אחריה נחלה
לאימי יש עוד 7 אחים... הם 6 אחיות ו2 אחים
לפני מספר ימים הם עשו ישיבה ולא קראו לאימי בטענה שהישיבה הייתה רק עם האחים בלי בני זוג ובגלל שאימי אינה יכולה להגיע לבד הם וויתרו על השתתפותה ועדכנו אותה בטלפון
שזאת חוצפה ממדרגה ראשונה לדעתי(הם חושבים שאימי טיפשה (האמת שהיא תמימה ונאיבית ויודעים שאנחנו לא נוותר ונישב בשקט כנראה הם מנסים להרחיק אותנו כמה שאפשר)
הם דיברו על הירושה כנראה
וחילקו בניהם את הרכוש של הבית (לאימי הם הביאו שולחן עם 6 כיסאות(?!?!?) )

ממה שהבנתי יש ירושה, אח של אמא שלי ואחותה הלכו עם סבתא שלי לפני מותה לעשות אצל עו"ד
הירושה אומרת(זה גם לא ידוע זה רק ממה שאמא שלי הבינה ממה שאמרו לה) שהנחלה במושב שאני מעריכה שהשווי שלה לא פחות מ 5מיליון שקל תלך לאחים זאת אומרת ל2 הזכרים במשפחה
והבנות מקבלות את הכסף (איזה כסף?! סבתי עבדה עד הרגע האחרון לא נראה לי שהיה לה אוצר בבנק)
ותכשיטים (סבתי ז"ל הייתה אישה צנועה גם אם יש לה תכשיטים זה לא ברמה ש6 אחיות יכולות לחלוק בזה)
שטח ברחובות או בעקרון שקיים לכאורה אין שם בית אין כלום
אף אחד לא יודע בדיוק מה יש שם אולי זאת חלקת אדמה ששוה רק 300000 ₪ זה שטח שסבא וסבתא שלי היו אומרים לגור שם מאז שהם עלו לארץ ובסוף נשארו במושב
זה עזוב ונטוש איני יודעת מה עלה בגורלו של השטח
לא מעדכנים את אימי בכלום! היא לא יודעת איפה זה מה זה וכמה הוא שווה...יכול להיות מאוד שהם בעצמם לא
אני לא חושבת ש2 בנים יתחלקו בכל העוגה ו6 בנות צריכות להסתפק בפרורים

בסופו של דבר אני רוצה לדעת אם אימי יכולה לא לחתום או בכלל לעשות משהו בכדי לערער על הצוואה הזאת?
סבתי לא ידעה לקרוא ולא ידעה לכתוב ובטח ובטח לא הבינה בנדלן
לאימי אין כלום בחיים!!! אפילו לא בית! אימי נכה שכל חייה סבלה ומשפחתה לא היתה לידה אף פעם-לא בקטע רע פשוט כי ככה יצא כי אנחנו רחוקים ובלה בלה
ואני חושבת שזה לא פייר כל העניין הזה!
אמא שלי לא רוצה לריב עם משפחתה בגלל כסף
אבל רצונה הוא שכל אחד יקבל מה שמגיע לו זאת אומרת יחלקו את כל הרכוש שווה בשווה בין כל האחים

אשמח להדרכה וכיוון

הבולאי1

New member
הן צוואה והן בקשה לירושה צריכות לקבל החלטה אצ

הצוואות ולתת צו ירושה.
כנארה שהאחים'פיספסו' זאת כי כל אחד מהיורשים צריך להסכים אצל עו'ד.
ערערי על חוקיות חלוקת הרכוש. קחו,כל האחיות עו'ד.

תגובה

יש לגשת ליעוץ פרטני אצל עורך דין ולפרוס בפניו את כל הנתונים.
ככלל, אם הסבתא עשתה צוואה יש להגיש אותה לקיום בטרם ניתן לממש נכסים ו/או כספים. אן הסבתא היתה כשירה מבחינה משפטית במועד עשיית הצוואה ולא הופעלו עליה לחצים פסולים לעשות את הצוואה (השפעה בלתי הוגנת), כנראה שלא ניתן יהיה לבטל את הצוואה.

אם לא נעשתה צוואה, הירושה היא על פי דין (לפי הנתונים שמסרת, 1/7 מהרכוש לכל אחד מהאחים)

בכל מקרה יש לאסוף את כל המידע על הרכוש ועל מה שנעשה על ידי האחים של אמך.

מצטרפת ומוסיפה

במקרה של העברת נחלה ומשק לעיתים צוואה אינה מספיקה ויש דרישה להעברה לבן ממשיך בחיים. קבלת ייעוץ משפטי פרטני במקרה זה הינה דחופה גם על מנת לא לאבד את המועד להגשת התנגדות ככל שהוגשה בקשה לצו קיום הצוואה.

למעלה