האם עוד מישהו חווה מצב דיכאוני שבו הוא מרגיש נטול כל אנרגיה

שנידקל89

New member
האם עוד מישהו חווה מצב דיכאוני שבו הוא מרגיש נטול כל אנרגיה

האם עוד מישהו חווה מצב דיכאוני שבו הוא נטול כל אנרגיה לעשות את הדברים הבסיסיים ביותר?
אני מתמודדת עם דיכאון ואין לי כח לעשות פעילויות יומיומיות כמו להתלבש, להתקלח, להכין לעצמי אוכל, לשטוף כלים, לסדר את הבית, להוציא את הזבל. לצאת מהמיטה . הדברים הבסיסיים והפשוטים ביותר שכל כך מובנים לכל אדם רגיל, אין לי כח לעשות. אני מרגישה נטולת אנרגיה לחלוטין. קשה לי לעלות מדרגות , קשה לי להרים משהו שנופל לי על הרצפה וזה לא מבחינה פיזית זה מבחינה אנרגטית אין לי כח פשוט חוסר אנרגיה לעשות את הפעולות הבסיסיות ביותר. האם יש עוד מישהו שחווה ושמע על מצב כזה?

sweet virginia

New member
אני חושבת שזה תיאור של דכאון קליני

אבל אני כמובן לא אשת מקצוע ולא יכולה לדעת בוודאות.
כדאי להתייעץ עם פסיכאטר או אפילו רופא המשפחה כדי להתחיל טיפול מתאים.
חיבוק וחיזוק

בהצלחה

DOCTOR W H O

Member
מנהל
היי יקירה

בהחלט, גם אני עברתי את זה, וכן אפשר לצאת מכך.
האם את בטיפול?

שנידקל89

New member
חוסר אנרגיה קיצוני תגובה

אני בטיפול. ולוקחת 10 מ"ג ציפרלקס כבר יותר מחודש נגד הדיכאון. אבל התסמינים האלה ממש מפחידים אותי. האם גם את חווית תחושה של חוסר אנרגיה , כח, כל כך קיצוני שאפילו להכין אוכל או להרים מגבת מהרצפה זאת פעילות שקשה לעשות אותה?
אני מאוד מוטרדת מהמצב.

DOCTOR W H O

Member
מנהל
היי

בהחלט חוויתי את מה שאת מתארת. אפילו פעולה של לקום ולהשתין היתה קשה עד שכבר לא יכולתי והתפוצצתי ואז בלית ברירה קמתי.
אבל כמו שאמרתי, מנסיון בהחלט אפשר לצאת מזה, וחודש לכדורים זה עדיין מעט זמן כדי להראות תוצאות, אז אל תתרגשי.
תני לגוף להסתגל לכדורים, ותשימי לב אם המצב לא משתפר בחודשיים שלוש הבאים, להתייעץ עם הפסיכיאטר אולי על העלאת מינון או הוספת כדור נוסף במינון קטן או מקבוצה שונה.
בנוסף , ממליצה, דווקא בגלל החוסר כוח לקום ולעשות דברים, לעסוק בפעילות שכן תעלה את הסרטונין אך לא תחשב כאובר מאמץ כביכול.
כמו טלויזיה למשל, או מחשב, או משחק בנייד, או סתם בפלפון, או מוסיקה.
כי כשאת עוסקת בפעילות שהיא כאילו לא מעלה המון מאמץ, הגוף והנםש עדיין נהנים ורמת הסרטונין עולה.
רמת הסרטונין עולה, את תראי שפתאום תקבלי חשק לעשות דברים, ולאט לאט התחושה הכבדה תתגמד.
מנסיון.

למעלה