האם ראיתם את הסדרה המקורית?

Arana

Active member
מנהל
האם ראיתם את הסדרה המקורית?

הכוונה לסדרה משנות ה-60-70.
אני התחלתי הישר מהסדרה החדשה, ולמרות שאני מבינה שהיא נוצרה כך שאין חובה לראות את הסדרה הקלאסית (ובהחלט היה מספיק מידע בפרקים הראשונים כדי ללמוד מה שצריך), אני מרגישה שבמקומות מסוימים "בונים" על הסדרה המקורית - למשל כשהדוקטור פוגש את שרה ג'יין ו-K9, הבנתי שיש כאן חתיכת היסטוריה רצינית ביניהם, אבל לא הבנתי את ההיקף שלה עד שבדקתי; וזה לא לגמרי מוסבר בפרק עצמו. הרגשתי שזה לחלוטין קטע שציפו מהצופים להכיר ולהבין לבד.

אני מקווה שזה לא קורה יותר מדי לאורך הסדרה, גם ככה אין לי הרבה פנאי להתקדם איתה יותר משני פרקים לשבוע, אם אצטרך גם להשלים את הסדרה הקלאסית אני לא אצא מזה

מצד שני, הייתי צופה אדוקה של "מסע בין כוכבים - הדור הבא" כמעט בלי להכיר את "מסע בין כוכבים" המקורית, כך שאם "דוקטור הו" החדש הוא כמו "הדור הבא", אני יכולה להסתדר...

BloodyRose

New member
יש המון רפרנסים לסדרה הישנה

אבל ממש לא צריך לראות את הסדרה הישנה כדי לראות ולהנות מהסדרה החדשה.
לא נורא אם הרפרנסים האלה מתפספסים, בדרך כלל מדובר במשפט אחד או שניים, ולא קורה כלום אם לא קולטים את זה

גם אני לא הכרתי את שרה ג'יין סמית' לפני הפרק הזה, אבל הפרק לא נבנה במיוחד על זה שהצופים מכירים אותה - מסבירים כל מה שצריך להסביר בפרק עצמו (מלווה שהייתה קרובה לדוקטור, הוא נטש אותה, רוז מתעמתת עם כך ש"היא לא הראשונה" ובעצם סוג של רואה את העתיד שלה מולה).

אני התחלתי די מזמן לראות את הסדרה הישנה, ומה אני אגיד לך... צריך *ים* סבלנות בשבילה. כל סיפור מורכב ממספר פרקים קצרים (יש סיפורים של שניים-שלושה פרקים, וכאלה של שמונה-תשעה). הקצב הרבה יותר איטי, שלא נדבר על התלבושות והתפאורות המיושנות
יש בזה קסם, אבל באמת שצריך סבלנות. ראיתי את רוב הסיפורים של הדוקטור הראשון (והוא נהדר! באמת). התחלתי את הדוקטור השני, אבל בגלל כמות הפרקים החסרים וחוסר הסבלנות שלי לראות פרקים משוחזרים, ויתרתי די מהר (וחבל, כי הוא עושה רושם של דוקטור מצויין). התחלתי את השלישי, ושם קצת נתקעתי. נחזור לזה מתישהו

שורה תחתונה - לא צריך לראות את הסדרה הישנה בשביל להנות מהחדשה, אבל לא מזיק ללמוד קצת על הדוקטורים הקודמים בשביל להבין איזכורים כאלה ואחרים (בעיקר מורגש בעונות של סטיבן מופאט, הכותב הראשי של העונה החמישית ואילך), אפילו רק ברמת הפנים והתלבושות.
לקראת ספיישל החמישים, BBC אמריקה (נדמה לי) שידרו תכנית מיוחדת על הדוקטורים הקודמים - מאפיינים, אויבים, מלווים, ופרקים מומלצים. שווה לחפש את זה כדי לקבל תמונה "בגדול", וזה אמור להספיק.

בניגוד לTNG \TOS עם הדוקטור זה בכ"ז שונה בטיפה ..
בTNG אומנם יש קטעים שמזכירים אירועים שקרו בעבר ולפעמים יש הקשר לסדרה המקורית אבל ממש לא צריכים להכיר את המקורית בשביל להבין מה קורה כי בכ"ז מדובר בסדרת ספין אוף ...
לעומת זאת הדוקטור החדש הוא המשך הסדרה המקורית ולכן לפעמים יש קטעים שאם לא מכירים את הישנה אז לא תמיד מצליחים להבין ..
בתור אחד שמכיר רק את הסדרה החדשה ולא יצא לו לראות את המקורית אני מסתדר יפה מאוד ולא מפריע לי שיש דברים שלפעמים אנ'לא מבין כי לא ראיתי את הסדרה המקורית , אני יכול להוסיף שאפילו יש לי "חור" של עונה שלמה שלא יצא לי לראות (עונה שלישית) ובכל אופן אני מבין טוב מאוד מי נגד מי ולמה ...

למעלה