האמת המרה!!!!

B.Shokor

New member
זה כן הגיוני מרלין!!!

מה לעשות, אני מסכים איתך שלאחד כמו הרב עובדיה יוסף (עם כל הכבוד) לא צריך להכניס אותו לכנסת.. אבל מה לעשות, כך הדמוקרטיה, לכל אחד יש את האפשרות לכנס לכנסת, הדבר הלא הגיוני שאנחנו נסכים על כך ונבחר אותו או את המייצגים שלו!. שלך ב.שוקר מ.הפורום

B.Shokor

New member
צודק מאוד מרלין..

וכנראה שמדינת ישראל תהפוך להיות דומה למדינות ערביות בשלטונם, יעני שלטון מנוהל דרך הדת (דקטטורי - או - ממלכותי).. שלך ב.שוקר מ.הפורום

merlin of chaos

New member
אם הדת היא הדבר היחידי כאן...

אז אני בעד ביטול חופש הדת לאלתר! אין שום סיבה להיאחז במשהו שרק גורם לאלימות ולא נותן דבר חיובי.

בת-עמי

New member
הדת היא לא הדבר היחיד

הדת משחקת ויש גם דתים שמוכנים לוותר אולי הדת גורמת לפעמים לאלימות אבל מהסיבה הפשוטה שאנחנו לא מבינים את דבריהם של הרבנים לא תמיד

merlin of chaos

New member
ברור שלא מבינים!

הם מדברים שטויות! כאשר הם סוף סוף אומרים משהו שאפשר להבין ולתפוס - זו השמצה ולעיגה לאדם משכיל אחר אשר, בניגוד אליהם, אומר דברים נכונים.

בת-עמי

New member
כואב לי לראות שאתה מדבר ככה

הם לא מדברים שטויות השכל שלנו מבין שטויות

קלייר

New member
לצערי הרב /הדת עדין משחקת תפקיד

גם אני לא שיכת לאנשים המאמינים בכך, אך לצערי הם עדין קובעים הרבה בחיינו וגם מפריעים לא מעט לדרך השלום, בכך שחושבים שהכל שייך לנו לפי הכתוב בספר ולצערי זו המציאות המרה ,ומקוה שבעתיד נהפוך למדינה יותר מתקדמת

merlin of chaos

New member
אין ספק.

אני פשוט לא מקבל התנהגות זו. איני מקבל את זה שאנו ``העם הבנחר`` מבחינתי זוהי התנשאות נוראית שיש להוקיע.

קלייר

New member
נכון אנו עם ככל העמים

שעדין צריכים ללמוד ``אל תעשה לשכנך את שעשו לך

קלייר

New member
כעם נבחר /אנו צריכים לשמש דוגמא

והגיע הזמו שנחייה בהווה ולא על דבר שניכתב לפני אלפי שנים תביטו קדימה בתקווה ולא אחורה בשנאה

בת-עמי

New member
אין מה לעשות שאת הדת שלנו

ויש אורטודוקסים ויש רפורמים והדת תקיפה גם להיום אפילו שהיא נכתבה לפני אלפי שנים

merlin of chaos

New member
אנא הסבירי לי:

איפה כתוב בתנ``ך שאסור להזיז מתגים של חשמל בשבת? הדת הפסיקה להיות כפי שהיא נכתבה לפני אלפי שנים. כיום הדת היא כלי בידי הרבנים אשר משתמשים בה כקרדום לחפור בו. הם מחליטים כמה החלטות בענייני כשרות וחוקיות של מעשים מסויימים בכדי לשאוב את הכח לתמרן את ציבור המאמינים לעשות כל דבר שהם יתבקשו. אני מאמין באמת ובתמים כי אם יחליטו חכמי מועצת התורה כי החילונים הם אויבי היהדות ויש להשמידם - יקומו המאמינים וילחמו בנו (בחילונים).

בת-עמי

New member
לא כתוב

מתוך התורה מוציאים את ההלכות יש ל``ט אבות מלאכה שמותכם מוציאים כל מימי הלכות. אני אישית לא ילחם בכם יש דברים שגם אם רב אומר לא עושים וגם אם אבא שלי יגיד לי לעבור על עשרת הדברות אז אני לא יש גבולות

merlin of chaos

New member
ברור לך שאני לא אקבל זאת...

אני אישית מוקיע כל זכר של דת ממני - אלא במקרים שאני מוכן לעשות צחוק מעצמי בשביל לרצות בני משפחה וחברים ע``י תפילה. אנחנו איננו עם נבחר ולא כלום. או במילים אחרות ובשימוש במטאפורה: ``מה לעזאזל עשית בשביל מדינה?``. והמבין יבין. אם תסתכלי היטב בספר הקדוש לדת X - תגלי שכל האנשים בעלי דת X הינם חלר מהעם הנבחר של דת זו. ושאלה לי אלייך, ואיני מתכוון לזלזל או משהו... שאלה אמיתית: האם את מאמינה באלוהים ובמה שכתוב בתנ``ך?

בת-עמי

New member
כן,אני מאמינה בלב שלם

אני מאוד מאמינה אם לא הייתי מאמינה לא הייתי מקיימת

B.Shokor

New member
העם הנבחר!!!

עזובי בת-עמי.. העם של דת הוא העם הנבחר.. זה לא יעזור לך.. שלך ב.שוקר מ.הפורום

B.Shokor

New member
לאט לאט בבקשה..

אני מסכים עם קלייר ברוב מה שאמרה, אך יש לי כמה הערות: דבר ראשון גם אני לא מאמין לא בדת ולא באלוהים.. אך למרות זאת אני מאוד מכבד את כל דתי (בלי שום התייחסות לדת או ללאום שלו). כמו שאמרתי באחת ההודעות הקודמות שלי, אין דבר שנברא כך ל ``סתם``, לכל דבר יש מטרה, אני למדתי ב 3 הספרים הקדושים (של המוסלמים, הנוצרים, והיהודים), וברור שכולם נכתבו לאותה מטרה והיא להאמין באלוהים, אך לכל ספר יש את התכונות המייחדות את העם שלו, זאת אומרת תכונות חיוביות (הרוב) ותכונות שליליות!... אם נוכל להגיע למצב שנפתור את הבעיות שלנו בעזרת הדת אני בטוח שנפתור את כל הבעיות בצורה הכי מהירה והכי מתאימה... שלך ב.שוקר מ.הפורום

בת-עמי

New member
לא תהיה הסכמה בין הדתות

כי הם מנוגדות וזה לא מה שיפתור את הבעיות שלנו

B.Shokor

New member
מה פתאום????

הדתות מנוגדות?????. השתגעת?????????? בת-עמי מה קורה לך????????? להפך, כל דת משלימה את השנייה.. וחבל שאת זה לא יודעת.. שלך ב.שוקר מ.הפורום

למעלה