האמת המרה!!!!

קלייר

New member
הרמוניה בין הדתות השונות

אין הבדל בין הדתות ,הבדל באנשים שרואים בכתוב את הנוח להם אנו הגורמים לניגודים ומסלפים את הכתוב אב אחד לכולנו , ובין הדתות יש קשר כדי להבין יש לקרוא את מה שכתוב בכל דת,די לחפש את השוני והמנוגד נסו לחפש את המשותף לכולם עמים שתמיד נרדפו,שתמיד סבלו השפלה,שתמיד חיפשו מקום לקרוא לו בית

B.Shokor

New member
ועוד משהו..

בנוסף לדבריה הנהדרים מאוד של קלייר היקרה, רציתי גם להגיד לאלה ``הטפשים`` שאין הבדל בין דת לשנייה, וחבל על כל שנייה שמבזבים אותה בחיפוש אחרי המנוגד בין דת לשנייה.. אני חושב שדת זה בשביל ``תחרות`` בין עמים, זאת אומרת תחרות לכיוונים היפים, כך דוגמה למשל: היום יוחנא פולס השני מבקר בסוריה, והוא האפיפיור הראשון בתולדות הוותיקן שיבקר בתוך מסגד!.. הסיבה לכך כפי שאמר שהוא מעוניין לקרב את הלבבות, עכשיו הוא התחיל לחשוב בצורה נורמלית. שלכם ב.שוקר מ.הפורום

בת-עמי

New member
אבל אלה דתות שיקריות

דת שיקרית אף פעם לא משלימה את הדת האמיתית. ואני יודעת שהיום הרבה מכם לא מאמינים בדת היהודית.

B.Shokor

New member
דת שיקרתית???

מה קרה לך? את בטח השתגעתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתת יפה, עכשיו נתחיל להתווכח גם על הדת? ואל תגידי לי שיש רק דת אחת בעולם והיא היהודות, בסדר? שלך ב.שוקר מ.הפורום

בת-עמי

New member
ובכל זאת אני אומרת לך

שיש רק דת אחת נכונה והיא היהודית ואין על זה ויכוח כי אני צודקת

merlin of chaos

New member
לא דת ולא בטיח.

אם תפתור את הבעיות עפ``י הדת - אני מבטיח שאני אישית קם והולך מכאן. אבל לא סתם הולך. אני אשקיע את כל מרצי וכוחי בהפלת השלטון הנוראי והמזוויע שיקום כאן - יהא המחיר אשר יהא. הדת היא המוסד הכי נוראי שקיים - הוא מוסד הבורות. איני אומר שהדתיים הם בורים - לא להתנפל. הרבה מאוד דתיים הם מאוד משכילים. אך הדת מיסודה באה לדכא את היצר החושב והסקרן של האדם להבין את סביבתו. היא נותנת לו תשובות לכל השאלות שמטרידות אותו. אם לא היו חילונים בעולם - לא היה אדם משכיל אחד. היות ויש מספיק חילונים ורפורמים - המדע ממשיך להתפתח בקצב ``טוב``. להזכירכם - בימי הביניים שלטה הדת. איני חושב שהתפתח אז המדע כל כך - האם אני טועה? איני יודע מה תהיה ההשפעה של חילון מלא של אוכלוסית כדור הארץ - אך אני חושב שהיא תהיה חיובית. האם מישהו חושב אחרת? אבל לא מאספקט דתי בבקשה - אלא מזווית ראייה סוציולוגית.

בת-עמי

New member
אנחנו העם היהודי

ואסור לנו לשכוח את זה והדת תמיד תשחק מדינה יותר מתקדמת לדעתי זה לא בהכרח בלי דת מה שכתוב בתורה משפיע ואין מה לעשות כי אנחנו יהודים

קלייר

New member
תמיד נהיה העם היהודי

וזה קבע שיש לנו זכויות יתר על יתר העמים ויש הבדל להאמין בתורתנו לבין להשתמש בה כדי להראות שאנו יותר טובים עדין יש לנו הרבה מה ללמוד על יחסי אנוש

קלייר

New member
צודקת מאה אחוז/בת עמי H-)

ללמוד מהעבר ולנסות לשנות למען עתיד יפה יותר גם בתורה יש דברים שיש מה ללמוד מהם לא רק מה שנוח לנו

merlin of chaos

New member
עכשיו הבנתי!

הדתיים מאמינים שהם עליונים! אז למעשה אנו הנחותים *צריכים* להיות תחת שלטונם! תודה שהבהרת את הדברים - עכשיו אני מבין כי הדת נוראית הרבה יותר ממה שחשבתי.

בת-עמי

New member
אני ממש לא רוצה להשמע מתנשאת

אבל בתור אגם חילוני אתה פחות מבין את הדת אפילו שהרבה פעמים החילונים יותר צדיקים מהדתיים. אין לנו שום אמונה שאנחנו העליונים אנחנו מבקשים לשמור את המצוות שקיבלנו הדת היא לא דבר נוראי בכלל זה דבק מקסים ודרך חיים שני דברים יש לי להגיד לך: חשוב מאוד להבדיל בן הדתיים לחרדים ובין דרך הדת להתנהגות הדתיים

אבו-דני

New member
מהי התעשיה המשגשגת מאז ימי קדם?

התעשיה העשירה ביותר מקדמת דנא הינה.: -תעשיית האשליות- כוהני דת, נזירים ,רבנים , קוראים באוב, וכל אנשי הדת והמוליכים בכחש. הכנסיות , בתי המדרש בתי כנסת , מסגדים וכל בתי תפילה אחרים הינם העסק במשגשג מאז האדם היה זקוק לאופיום...

בת-עמי

New member
הדת היא דרך חיים

ושוב אני רוצה להבהיר משהו יש הבדל בין חרדים לדתיים ולא כל מי שדתי או חרדי מייצג את דרך הדת

קלייר

New member
הדת לא דרך חיים/מלמדת

מלמדת איך לשמר את החיים ,וכמה חשובים החיים ככתוב ``המציל נפש אחת כאילו הציל עולם ומלואו``, לא הדת אשמה האנשים שמכתיבים לנו מה שנוח להם שנאמין שזו הדת

שמבלולה

New member
לא רק שהדת משחקת פה...

אלא שהדת - היא המשחק!!! אילולא הדת, ההורים שלי לא היו עוברים את כל התלאות שבעליה לארץ, ואילולא הדת, לא היתה לי שום סיבה להתעקש להישאר פה. מה מחבר ביני ובינך ומבדיל אותנו מהפלשתינים? הדת! ולמרות שאתה לא מחשיב את עצמך יהודי - אתה לא יכול ככה סתם ``לעזוב את שורות היהודים``. נולדת יהודי, אתה לא יכול לברוח מזה. וחוץ מזה - אני אשמח אם תסביר את טענתך שהדת היהודים מעוותת ביותר...

בת-עמי

New member
את צודקת רק תיקון קטן

יש לנו זכות היסטורית על המדינה וגם אנשים לא דתיים מאמינים שהיא שייכת לנו

שמבלולה

New member
נכון

האנשים האלה אולי לא שומרי מצוות, אבל הם הם מאמינים בזכות ההיסטורית הזאת מכוח הדת והתורה.

למעלה