הבלאגן בבלארוס

beatman

Member
אני רואה שהמחאה בעיקרה נשענת על זעם עממי על לוקשנקו, הם נושאים את הדגל הבלארוסי ההיסטורי.
לדעתכם קיים סיכוי שגורמים זרים ינצלו את ההזדמנות ויכנסו לסערה ?
אני מתכוון לפוסט מודרנים בעידוד אירופי מצד אחד ולרוסיה מן הצד השני.

beatman

Member
דבריו של אלכסנדר פורמן, ישראלי שנעצר ע"י המשטרה במינסק:

"תגובה שלי על הפעילות של שגרירות ישראל בלארוס ומשרד החוץ בעניין מעצר שלי.

חיכיתי הרבה זמן, אמרתי יש לי גב פה אבל לא האמנתי שהמצב כל כך רקוב.

1. כאשר אשתי פנתה לשגרירות ישראל בבלארוס לדווח על חטיפה שלי ע"י כוחות מיליציה מקומית אף בן אדם לא בא אליה לעזור, רק חלון קטן עם אפקט מראה ושום פנים של בן אדם. היא הייתה בפניקה כי כבר ידועו שאנשים הנחטפים עוברים עינויים. אתם חושבים שגריר דיבר איתה, קונסול, מישהו הציע לה עזרה? טעיתם! רק חלון קטן ושם עובדת בלארוסית שקיבלה ממנה פניה. זהו! סלאמת…
2. כאשר אחותי דיברה עם שגרירות ואמרה שאני נמצא בבית מעצר בג'ודינו (כי אני ביקשתי למסור לה מכלא מאחד משתחררים באותו יום). לא הייתה שום תגובה.
3. כאשר אני השתחררתי מהגיהנום הזה היה איתי אזרח פולין. כאשר שיחררו אותנו כותלי כלא אותו פגש וחיבק נציג שגרירות פולין, לקחו אותו לתוך רכב דיפלומטי והם נסעו. ואני נשארתי לבד, מזל שבלארוסים חמודים נתנו לי טרמפ, אבל עברתי פחדים כאשר נצמד אלינו רכב משטרתי בכביש. ככה חזרתי הביתה...
4. חושבים ששגרירות הציע לי עזרה רפאוית, נפשית או עזרו למשפחתי? ממש לא!
5. חושבים שפגשתי או דיברתי עם נציג שגרירות לאחר שחרור? ממש לא, רק בחורה בלארוסית, פקידה שעובדת שם, פעמיים דיברה איתי בטלפון וזהו.
6. ביקשתי שיעזרו עם דרכון ששלטונות בלארוס לא החזירו לי. מה אמרו בשגרירות? לך, אלכס לכלא לבד ותבקש מהם דרכון. אני מפחד להתקרב לשם, אשתי לא ישנה בלילה כי מפחדת שק.ג.ב. הולכים לעצור אותי. אני מחליף כל לילה מקום שינה בגלל זה.
7. ב-12 באוגוסט בחורה בשם לנה (אזרחית בלארוס, עובדת שגרירות) אמרה שידאגו לי עם הדרכון. חיכיתי עד היום (17 באוגוסט) ואז טלפנתי לשם בעצמי. ומה? אמרו אתה חייב לשלם כסף, אחרת לא תקבל דרכון. אחרת כל שוטר יכול שוב לעצור אותי ושוב לזרוק לגהינום הזה.

ב-18.08.2020 אני הולך עם המשפחה שלי להפגין מול השגרירות במינסק, אני רוצה יחס מנציג של משרד החוץ, אני רוצה הנפקת דרקון ללא שום תנאים, אני מבקש ליווי בשדה תעופה כאשר אני חוזר ארצה. אני פשוט רוצה להרגיש שאני אזרח ישראל.
לא ציפיתי שאני צריך ללחם עם המדינה שלי...
תקשורת מקומית תהיה שם. אני מבקש סיקור מהתקשורת ישראלית."

למעלה