הגיעו הדיירים החדשים, שאלה:

הגיעו הדיירים החדשים, שאלה:

אז אימצנו שני חמוסונים, אח ואחות, בני כ- 6 שבועות. לשמחתי הם הבינו מיד את רעיון ארגז החול, הבעיה היא שהם מחרבנים המון וגם יש להם נטייה לעשות את זה בשולי ארגז החול, מה שגורם לצואה להדבק לשוליים או אפילו להגיע מחוץ לארגז - מישהו נתקל בבעיה דומה? יש רעיון לפיתרון? יש קשר לאוכל? הם מקבלים מזון גורי חתולים טבול במים ולפעמים קצת אוכל חתולים רטוב או חביתה. בהתחלה הצואה היתה מאוד רכה ועכשיו מתייצבת, זה תקין? סליחה על התאורים הפלסטיים... (אני מרגישה כמו בפורום הורים לתנוקות...
)
בנתיים זאת השאלה היחידה, בהמשך בטח יהיו עוד. ורציתי רק להוסיף ולציין שאני מאוד שמחה שהמגדל שכנע אותנו לקחת שניים, אין לי ספק שבזכות זה היה להם מעבר קל וככה גם לא משעמם להם כשלילדים נמאס לשחק איתם. אושר גדול

hatale

New member
תתחדשי

אומנם מגדל חמוס רק כ 3 שבועות,
אבל גם אצלי היא מחרבנת המון, לפחות 7 פעמים ביום...
לרוב היא עושה את זה בפינה הכי פנימית של הארגז או ממש כמה סנטימטרים לאחד הצדדים, וגם היא עושה את זה גבוה כלומר די על הקיר של הארגז כך שחלק על החול וחלק על הדופן. מה שאני עושה זה זורק כמה קריסטלים על מה שהיא השאירה שם ומחכה שזה מתייבש טיפה (לרוב כמעט ואין ריח - אוכלת אינסטינקט) אז פשוט מרים את זה עם הקרסטלים מתחת, כמעט תמיד זה מתנתק חלק מהדופן ולא משאיר סימן, אם נשארת מריחונת קלה פשוט עובר על זה עם מגבונים האלו לניקוי כללי של "סאנו"

לדעתי הפיתרון האפשרי זה ארגז עם שוליים גבוהיים יותר

מחר אפרסם את התמונה של הארגז שהכנתי לה...

מקווה שעזר קצת

WTR

New member
קודם כל תייצבי אותם עם מזון מסודר וקבוע

ולא לשגע אותם עם יבש-רטוב-חביתה
האמת עוד לא שמעתי על חביתה לחמוס... את לא נותנת את זה עם תבלינים או שמן נכון?
בד"כ נוהגים לתת ביצה קשה שעשויה היטב כדי למנוע סלמונלה (בחביתה נדמה לי שעדיין יש סיכון)
אבל לא יותר מפעם בשבוע

וגם אוכל רטוב לא הייתי נותנת יותר מכפית שתיים בשבוע
הם צריכים לאכול בעיקר את המזון היבש שלהם, ואם הוא איכותי אין צורך בתוספות

תתחדשו ותהנו מהם

אה כן ומה עם תמונות!?

תודה על התשובות ושאלה חדשה

אז הם באמת אוכלים עכשיו רק את מזון גורי החתולים והצואה אכן קשה יותר. אבל הם נהיו יותר פעלתנים אז עכשיו הם מסתובבים בבית יותר זמן ועם השגחה פחות צמודה. הבעיה - קקי... איך גורמים להם ללכת חזרה לארגז החול שלהם? בנתיים אני לוקחת אותם באופן יזום כל רבע שעה, אבל הם בכל זאת משאירים מזכרות בפינות הבית...
ועוד שאלה: מקלחת - מאיזה גיל? באיזו תדירות? איך? צריך שמפו?
תודה לכם, אתם מאוד עוזרים, נצלם ונשלח תמונות בהקדם.

WTR

New member
לגבי חינוך לארגז את יכולה לקרוא במאמרים

יש מאמר שנקרא חינוך חמוס וריכזתי בו את כל הטיפים
מקלחת - לא לפני גיל 3 חודשים, לא יותר מפעם בחודש (וגם זה יותר מדי) עם שמפו עדין לחתולים או שמפו לחמוסים
לא צריך לקלח בעיקרון כל עוד החמוס לא התחפר בבוץ או משהו כזה... הם חיות מאוד נקיות ומנקים את עצמם כל הזמן

למעלה