הגירה אוסטרליה או נז . מחפש חדש , צריך הכוונה

DHighLander

New member
הגירה אוסטרליה או נז . מחפש חדש , צריך הכוונה

שלום
אני חדש ואשמח להכוונה ועצות .
אני בן 37 ,רווק בלי ילדים., הנדסאי אלקטרוניקה ועובד כמהנדס אפליקציה.
עבדתי בכמה מקומות עבודה ובכמה תחומים כמו הדרכה, חינוך מכירות ועבודות טכניות.
לומד מדעי המחשב מסלול ערב אבל יקח עוד 2.5 שנים לסיים ואני מבין שבגלל שיטת הנקודות עדיף אולי להגר עכשיו בגלל הגיל מקסימום אשלים במדינת היעד.
אני מעוניין להגר לאוסטרליה לעיר גדולה כמו מלבורן או פרת , או חשבתי ניו זילנד לאוקלד או ווילינגטון . בודק גם קנדה
מעולם לא הייתי במדינות האלו אבל פגשתי מספיק אנשים במסגרת טיולים ועבודה וסהכ קיבלתי רושם טוב.
חשבתי לעשות טיול בחופשת פסח , גיחה של שבוע וחצי שבועיים לשתי המדינות.
א איך ואם בכלל מקבלים במדינות הללו תעודת הנדסאי ?
ב איך כדאי להתחיל תהליך?
הבנתי שבאוסטרליה כיום הגירה לשם מאוד קשה, האם בכללל יש לי סיכוי ?
ג בכלל איך כדאי לגשת לתהליך ? לקחת עוד\ יועץ הגירה או לעשות הכל לבד?
ד כמה כסף צריך עבור התהליך + כסף בשביל ההתחלה במידה ואין עבודה שמחכה לי ?
ה איך כדאי למצוא עבודה מראש ? אני מביו שזה עוזר בספונסרשיפ .

אשמח לכל עצה והכוונה.
תודה

ANZ1

New member
תשובות

1. תעודת הנדסאי זה תואר והמצאה ישראלית, בשום מדינה אין תעודה מקבילה בדיוק, אבל בכל מקום יש איזה תעודת דיפלומה במקצועות הנדסאים
בניו זילנד וכנראה באוסטרליה זה נקרא טכנאי,
וטכנאי הנדסת אלקטרוניקה זה אפילו מקצוע מבוקש שאפשר באופן עקרוני לקבל עבורו ויזת עבודה אם תמצא מעסיק שירצה להעסיק אותך.
http://skillshortages.immigration.govt.nz/electronic-engineering-technician/
אבל כמובן שצריך לקרוא טוב את ההגדרות, כי כתוב שם למשל שאתה צריך להיות עם ניסיון בעבודה של לפחות 3 שנים באותו מקצוע והגדרות תפקיד שאתה מתקבל אליו.
2. בכל מדינה יש חוקים והגדרות שונות, אבל בניו זילנד (וכנראה גם בשאר המדינות שציינת) האפשרויות היחידות להגירה בפועל היא או למצוא מעסיק שירצה להעסיק אותך ולבקש עבורך ויזת עבודה, זה נשמע קל, אבל זה קרוב לבלתי אפשרי, מעסיקים מקומים מאד לא אוהבים לבקש ויזות עבודה לזרים, כשצריך לחכות כמה חדשים עד שתקבל ויזה, וזה כנראה נכון במיוחד בתפקיד לא בכיר כמו טכנאי,
אבל כמובן שאתה מוזמן להכנס לאתרים של חיפוש עבודה במדינות השונות, להגיש את הקורות חיים שלך ולקוות, אם תמצא מעסיק כלשהוא שרוצה ומוכן להעסיק אותך ולבקש עבורך ויזת עבודה זה כמובן הדרך הכי קלה ומהירה להגירה.
אבל אל תפתח ציפיות, הסיכוי קטן.
או
להגר דרך לימודים, אתה כתבת שאתה חושב או ללמוד בישראל ואז להגר, או להגר ואז ללמוד במדינת היעד,
כשהאופציה הכי נכונה, וכנראה היחידה, היא לעשות הפוך, למצוא מוסד לימודים שיקבל אותך ללימודים להשלמה לתואר מהנדס, להגיע עם ויזת סטודנט, לעשות את התואר במדינה שתבחר ואז למצוא מסלול הגירה.
יש לזה הרבה יתרונות וחסרון אחד גדול
היתרונות:
1. יהיה לך תואר אקדמאי מקומי, ששווה יותר מכל תואר ישראלי בקבלה לעבודה.
2. במהלך הלימודים תכיר את המדינה, את השפה, את התרבות, תכיר אנשים, שאולי יעזרו לך בהמשך במציאת עבודה, או הכי טוב, מציאת אהבה, שזה מסלול ההגירה הכי טוב לכל מקום.
3. בניו זילנד, וכנראה בשאר המדינות, מי שלמד במדינה לתואר ראשון מקבל בסוף הלימודים ויזת עבודה פתוחה לעבודה אצל כל מעסיק ל3 שנים, מה שיאפשר לך בסוף הלימודים למצוא עבודה בקלות, כי לא תצטרך ויזה, ולא תצטרך לחכות או לחפש עבודה בצד השני של העולם.
ובהמשך אחרי שלמדת במדינה ומצאת עבודה, יהיה לך מספיק ניקוד להגירה קבועה,
כי מה שקורה כרגע בכל המדינות, יש מערכת ניקוד להגירה, אבל ניקוד הסף כל הזמן עולה ועושה את התהליך רק לתאורתי למי שלא מקבל נקודות על ניסיון מקומי בלימודים או עבודה.
החסרון הגדול זה כסף, שכר לימוד לסטודנטים זרים הוא הרבה יותר גבוה, למשל אני מסתכל במוסד שיכול להתאים לך AUT שזה מאין אוניברסיטה / מכללה להנדסה, מקביל למכללה להנדסה או למכללת תל אביב להנדסה.
שכר לימוד לסטודנט מקומי זה 6000 דולר ניו זילנדי (14 אלף שח) ולסטודנט זר 30000 (70 אלף שח לשנה) ולזה צריך להוסיף עוד כסף למחיה, כך שאם תמצא מסלול השלמה לשנתיים, ורק אם יש לך 150-200 אלף שח לנושא זה אפשרי, יקר אבל יכול להיות שזה האפשרות היחיד להגירה שיש לך)
אגב
1. בשבוע וחצי אי אפשר לראות כלום מאוסטרליה וניו זילנד ביחד, זה כמו לבקר יום בישראל, זה חסר תועלת, אם אתה רוצה לטעום ממקומות שונים, תגיע לעיר מסוימת למספר ימים או לפחות לשבוע.
2. באוסטרליה וניו זילנד יש עוד הרבה ערים וישובים אחרים פרט לאלו שתארת, לא ברור לי למה ציינת רק את אוקלנד וולינגטון, יש עוד שורה של ערים בינוניות- קטנות שבעיני הם ברמה הרבה יותר טובה, למה צריך לגור בעיר של 2-4-6 מיליון איש ? עיר של 150 אלף תושבים לא מספיק גדולה ?

DHighLander

New member
תודה על המידע ועוד

קודם כל תודה על המידע המפורט .
לצערי לא אוכל להרשות לעצמי כאלו עלויות לימוד , מה גם שאני כבר לא בן 20+ , צריך לעבוד למחייתי וכן מבחינת ניסיון ורצף תעסוקתי.
אני אמנם הנדסאי אבל עובד בתקן של מהנדס , האם לא לא יכול לעזור לצורך ההגירה?
לא ממש משנה לי באיזה עיר לגור באוסטרליה או נז , כל עוד יש עבודה ומקום נחמד , ציינתי את השמות של הערים הנל בנז מאחר ואני לא מכיר ערים אחרות ,
אשמח כמובן להמלצות.
לאור עלויות הלימוד שתיארת , האם תוכל לכוון אותי לגבי מציאת עבודה ודרך כך להגר? כמו כן הבנתי שלמקצועות מבוקשים יש מסלול הגירה מהיר למדינה כמו נ.ז.
אני מבין שהנדסאים זה כמו טכנאים , אבל הבנתי שיש מדינות שזה כמו BA ( לא BSC ) ויותר מטכאני .
אשמח לכל מידע נוסף
תודה

ANZ1

New member
אני אחזור ואחדד

בניו זילנד, כמו בכל המדינות האחרות יש מסלולי הגירה מקצועים,
רק שברוב המקרים הם רק בתאוריה, אין לך סיכוי להגיע לציון הסף עם הגיל שלך והתואר שלך, לכן מה שנשאר זה לחפש עבודה ולהתפלל
או ללמוד, או להמשיך לחלום על מסלול הגירה מהיר ותאורטי.
אם אתה רוצה תשובה מקצועית, שאל סוכן הגירה, אוסטרלי, ניו זילנדי או קנדי, או 3 שונים.
מבחינת הגירה, אין דבר כזה "תקן של מהנדס" אם כתוב מקצוע של מהנדס, רוצים לראות תואר רלוונטי.
אבל הנה שורה של אתרי חיפוש עבודה ניו זילנדים, גוגל יעזור לך למצוא גם אתרים במדינות האחרות שאתה מחפש בהם, שלח לכל עבודה בכל מקום, אם מישהו יקבל אותך תעבור לשם.
ושוב, אני מאחל לך למצוא מעסיק, אבל לא הייתי בונה על זה, אלא מחפש גם דרכים אחרות, וכמו שאני יודע, אם לא מציאת עבודה, נשאר לך רק לימודים או אהבה.
https://www.seek.co.nz/

https://www.trademe.co.nz/jobs

https://www.careers.govt.nz/job-hunting/finding-work/job-vacancy-and-recruitment-websites/

למעלה