הגענו לגיל - בת מצווה של ילדות מהכיתה. מה נותנים?

אני הועד

וזה בכלל לא עלה.
(זה ממש לא היה במחשבה שלי. הבן שלי יליד נובמבר. הוא רק בן 11, ומבחינתי זה רחוק)

אצלנו זה 50, לחברות טובות - 75

חברות הכי טובות - מתנה. שהחברה בוחרת, לא הוריה. משהו "מלב אל לב", מתנה של "החברה הכי טובה"

הגענו לגיל - בת מצווה של ילדות מהכיתה. מה נותנים?

בשעה טובה, התחילו מסיבות בת המצווה בכיתה של הגדול.
ונשאלת השאלה - מה נותנים מתנה?

מצד אחד - כסף זה הכי מקובל והכי קל.
מצד שני - כמה?

זה לא מצב לתאם בין כל ההורים סכום (פחות או יותר) קבוע. וגם אם הייתי רוצה, אין לי מושג איך להציע את זה (באיזה ערוץ תקשורת - הוואטסאפ הכיתתי הוא של הילדים, ברשימת המיילים יש כמה כתובות של ילדים ולא רק של ההורים, טלפונית זה לא לעיניין כי זה "טלפון שבור". וגם באיזה ניסוח להעלות את הרעיון).

כמה מקובל להביא לבת מצווה של ילדה מהכיתה?
ושאלה נוספת - בת המצווה הראשונה היא של תאומות. הוא הוזמן כחבר מהכיתה של אחת. הוא מכיר את השנייה היטב. להביא גם מתנה לאחותה? (מצחיק שאני, אמא לתאומות בעצמי, שואלת את זה. אבל זה המצב)

ממה שאני יודעת בכל מקום מתאמים

זה אפילו עולה באסיפת ההורים הראשונה
אין לך חברה שהיא אמא בכיתה לשאול?...
ולגבי המתנה זה אחרי הכל כסף
אז רק לילדה אחת

בכושר51

New member
אצלינו..

זה כבר שנת בר המצווה..שנה שעברה נתנו בין 80-100 שח.לכל ילדה...הוצאה לא פשוטה להרבה בנות מצווה באותה תקופה.

הבת הקטנה שלי עכשיו בשנת הבתמצווש ולשמחתי התארגנו מראש

אצלנו זו כיתה של מעל 30 בנות ובנוסף יש חברות בכיתה המקבילה וגם כמה חברות מהישוב שלא לומדות באותו ביה"ס - כך שיוצא שכל בת מוזמנת לבערך 40 מסיבות בת מצווה. אם הייתי צריכה להוציא מינימום 50 ש"ח על כל בת מצווה שהיא מוזמנת - זו היתה הוצאה ענקית של אלפי שקלים השנה!
אצלנו מקובל (כך גם עשו כשהבנות הגדולות שלי היו בכיתה ו') לאסוף מההורים כסף מראש, סכום לא גבוה (בסביבות 200 ש"ח), מכולם, וכל בת בוחרת מתוך רשימה שסוכמה עליה (גיפט כארד או תלושים לכמה סוגים של חנויות - צומת ספרים, ריקושט, לאלין, מגנוליה וכו') מתנה וזו בעצם מתנה משותפת מכל החברות, והמטרה שלא יקנו אח"כ באופן פרטי מתנות אישיות בנוסף. זו איזו שהיא הבנה כזו בין כולם, ולרוב עומדים בה. אנחנו כן קנינו מתנה באופן אישי, בנוסף, לחברה או שתיים הכי קרובות (מדובר על חברות ה"צמודות" שלהן שהם בנות בית אצלנו, כאלה שהזמינו לבת מצווה לא רק את הבת שלי שהיא החברה הכי טובה שלהן אלא גם את האחיות שלה). הרוב נוהגות כך - נותנות בנוסף מתנה אישית לחברה הכי טובה אבל לא מעבר.
חייבת גם לציין שאירועי הבת מצוות כאן מאד צנועים בד"כ. הרוב לא עושות באולם אירועים אלא במועדון\אולם של בית כנסת\בגינה, אין גימיקים\מפעילים וכד'. יש כאלה שמזמינים את הבנות מוקדם יותר לאיזו יצירה ואח"כ יש את האירוע עצמו - חלק עושות בנפרד לחברות ולמשפחה, חלק (כמונו) עושה הכל ביחד. הדגש הוא יותר על התוכן ופחות על ה"שואו". אז אולי הסכומים הם פרופורציונלים - אירוע צנוע ומתנה צנועה בהתאם. יש גם חריגות של כאלה שעושים אירועים יותר יוקרתיים, אבל זה לחלוטין עניינם. המיינסטרים כאן הוא באמת פשטות והמתנות - בהתאם ליכולת הכלכלית של האוכלוסיה. כלומר, צנוע מאד.

פרמלה

New member
אצלנו סוכם על 40 ש"ח (כסף. לא שווה ערך) לכל ילדה

ולדעתי, לתת מתנה גם לתאומה.

זה חייב להיות סכום צנוע, אחרת מגיעים להוצאה שנתית מטורפת.

נטלי22

New member
אצלנו קבעו 70 ש"ח למסיבה במועדון ו-100 ש"ח לאולם/מסעדה.

לי לא היה נסיון עם זה, כי בשכבה של הגדולה לא זכור לי שקבעו כלום, אבל בדיעבד התברר לי שלמרות שאנחנו משכונה די חלשה בעיר, מדובר בסכומים די גבוהים, ושבמקומות אחרים בעיר קבעו סכומים יותר נמוכים (סביב ה-50-70 ש"ח).

תודה לכולן

בסוף סיכמנו שניתן לתאומה מהכיתה שלו 60, ולאחותה 40.
בשיחה עם אמא של חבר מהכיתה הם יעשו אותו דבר.
מקווה שזה יהיה הסטנדרט הכיתתי ("יתגלגל" מאמא לאמא)

אין לי מושג. זו הפעם הראשונה

הן הראשונות בשכבה.
יכול להיות שזה יהיה מקובל, ויכול להיות שלא.
בשכבה הזו "ערבבו" את הכיתות, אז לכל ילד יש חברים גם בכיתות אחרות, אז זה בכלל לא ברור את מי מזמינים בנוסף לכיתה

מסיבה לחברים, ב"מועדון/אולם" - כן

גם כי לעשות מסיבת ריקודים ל25 ילדים זה קצת קטן,
וממילא ההפרש במחיר זעום אם בכלל. משלמים עסקת חבילה, לא משנה אם באים 30 או 60

אלה שעושים מסיבה למשפחה, ומזמינים בנוסף גם את החברים מהכיתה - מזמינים רק את הכיתה

אצלנו הזמינו את כל השכבה

לרוב 50 ש"ח לחברים הקרובים יותר 100
כך כולם נתנו לא ניתנו מתנות או גיבט קראד

iris511

New member
אני נותנת 50 ש"ח לכולם .

אצלינו הבנות שחוגגות מזמינות למועדונים את כל השיכבה, הבת אומרת שמאירוע לאירוע הילדים \ההורים כבר מסננים למי ללכת, ואם באירוע הראשון כמעט כל השיכבה באה, הרי לבאים בתור מגיעים כבר פחות.
אני אישית נוטה לוותר על המועדון, גם כי אין לילדה בביה"ס חברה טובה באמת, גם כי בשנה הבאה היא תתחיל ביה"ס אחר עם ילדים אחרים, כנראה נלך על אירוע משפחתי במסעדה, ובקיץ ניסע לחו"ל.

למעלה