הגשה למשרה - נפח ועומק?

BoringNikName

New member
הגשה למשרה - נפח ועומק?

חברים, עמיתים אמרו לי שבחודשים הקרובים תחל עונת הגיוסים. אמנם הקורונה דחתה חלק מהגיוסים אך עדיין יש כמה משרות על הפרק. בחלק מהמקרים דורשים כתיבת הצהרת כוונות מדעית להמשך. האם זה אמור להיות כמו cover letter כ-1-2 עמודים או שזה אמור להיות הרבה יותר מעמיק ורחב? איך כותבים הצהרת כוונות? אשמח לתשובות וכמובן טיפים נוספים להגשות.

לעתים קרובות מחלקים להצהרת מחקר והצהרת הוראה

כל אחת כ 2 עמודים פחות או יותר זה מה שראיתי לרוב. בהצהרת המחקר צריך להראות כיוון או כיווני מחקר: מהם הדברים שעשית עד כה ומה הכיוונים שחושבים עליהם לעתיד ולמה זה חשוב. כדאי לציין הישגים משמעותיים שנוגעים למחקר. אם בתחום שלך מקובל לערוך מחקרים משותפים עם אנשים אחרים,כדאי לפרט לגבי שיתופי פעולה קיימים או עתידיים (כולל, ציון של חברי סגל מהמחלקה והאוניברסיטה שאליה מגישים מועמדות שאיתם חושבים לשתף פעולה).רצוי לפרט גם תוכניות קונקרטיות להגשת בקשות לגרנטים וכד'. לגבי הצהרת ההוראה (שיכולה בשלב מוקדם בקריירה להיות קצרה יותר), כדאי לתאר את פילוסופית ההוראה שלך, אם לימדת בעבר: לציין אילו קורסים לימדת, איך פילוסופית ההוראה באה לידי ביטוי בהם, לציין איך היו הערכות ההוראה (אם הן טובות), ולהביא ציטוטים אנונימיים של סטודנטים מתוך ההערכות ההוראה או מייל תודה- חשוב: לא להזמין כאלו. זה חייב להיות unsolicited. כמו כן, להציע אילו קורסים מתוך ההיצע של המחלקה אתה יכול ללמד, והצעות לקורסים חדשים (להתייחס לפערים שאתה מוצא בהיצע הקורסים של המחלקה ואיך אתה יכול לסגור אותם) זה פחות או יותר מה שאני יכול לחשוב עליו על רגל אחת.

כל אחת כ 2 עמודים פחות או יותר זה מה שראיתי לרוב. בהצהרת המחקר צריך להראות כיוון או כיווני מחקר: מהם הדברים שעשית עד כה ומה הכיוונים שחושבים עליהם לעתיד ולמה זה חשוב. כדאי לציין הישגים משמעותיים שנוגעים למחקר. אם בתחום שלך מקובל לערוך מחקרים משותפים עם אנשים אחרים,כדאי לפרט לגבי שיתופי פעולה קיימים או עתידיים (כולל, ציון של חברי סגל מהמחלקה והאוניברסיטה שאליה מגישים מועמדות שאיתם חושבים לשתף פעולה).רצוי לפרט גם תוכניות קונקרטיות להגשת בקשות לגרנטים וכד'. לגבי הצהרת ההוראה (שיכולה בשלב מוקדם בקריירה להיות קצרה יותר), כדאי לתאר את פילוסופית ההוראה שלך, אם לימדת בעבר: לציין אילו קורסים לימדת, איך פילוסופית ההוראה באה לידי ביטוי בהם, לציין איך היו הערכות ההוראה (אם הן טובות), ולהביא ציטוטים אנונימיים של סטודנטים מתוך ההערכות ההוראה או מייל תודה- חשוב: לא להזמין כאלו. זה חייב להיות unsolicited. כמו כן, להציע אילו קורסים מתוך ההיצע של המחלקה אתה יכול ללמד, והצעות לקורסים חדשים (להתייחס לפערים שאתה מוצא בהיצע הקורסים של המחלקה ואיך אתה יכול לסגור אותם) זה פחות או יותר מה שאני יכול לחשוב עליו על רגל אחת.

BoringNikName

New member
שאלת המשך

ראש הקליניקה (מדעי החברה, לא קליניקה רפואית), אמרה לי שדורשים היום לפחות 1-2 מאמרים בדירוג Q1 ו/או Q2. יש לי כמה, אחד מהם הוא Q1 והשאר לא מדורגים מסיבות כאלה ואחרות. למשל, כתב עת אחד הוא חדש מידי. כתב עת אחד עדיין ללא דירוג אך עם קיטלוג ב-Scopus. עוד 2 מאמרים בכתבי עת ללא דירוג ב-Scopus או SCImago אך כן מקוטלגים באינדקסים אחרים. האם המאמרים בכתבי העת שאינם מדורגים (עדיין, בהמשך בטח ידורגו) נחשבים בוועדת הקבלה? יש לי עוד כמה מאמרים תחת ביקורת אך הם לבטח לא יחשבו בוועדת הגיוס נכון? &nbsp &nbsp

22ק ו ס ם

New member
הכל נחשב, זה לא מדע מדויק

ועדות קבלה מסתכלות על על האפליקציה בכללותה. כמובן שככל שיש לך יותר פירסומים ובמקומות נחשבים אז הסיכויים שלך עולים כי זה הדבר הכי חשוב לרוב. התחרות על כל משרה היא כל כך חריפה שיש אנשים עם עשרות מאמרים לפעמים שפעם היו מספיקים לקביעות, שמגישים מועמדות. לכן חשוב לפנות לכל משרה שאתה יכול להתאים לה ותהיה מוכן לעבוד שם.

22ק ו ס ם

New member
תבדוק טוב את הדרישות לכל משרה

אבל לרוב יש מגבלה של שני עמודים להצהרת מחקר ושניים להצהרת לימוד. שווה להכין מראש template של שניהם ולהתאים אותם לפי האוניברסיטה הספציפית (אם שמות של קורסים שמלמדים שם ותוכל ללמד אותם). יש כאלו שגם מכינים מסמכים נפרדים לאוניברסיטאות עם אוריינטציה מחקרית וכזו עם לימדית.

למעלה