הדבר הקסום של היום

יש הבדל גדול

וההוכחות הן לפנייך. אחת הגולשות פה שאלה כיצד עליה לדמיין את ההתעברות. "האם זה נכון? אני צריכה ישר להתחיל לדמיין את הבטן העגלגלה, או להתחיל לדמיין קודם איך הביצית העקשנית שלי." יש גבול לכוח הדימיון והמחשבה! אני לא אתן אותך כדוגמה, משום שאינני מכיר אותך אבל ניקח דוגמה כללית: אדם הגיע למצב כלכלי קשה, הוא מיואש, הוא פסיבי, לא פועל ולא יוזם. הוא תקוע במצב שלו! וזה רק הולך ומחמיר! פתאום הוא מגלה את האור - "הסוד" אז הוא מתחיל להיות יותר אופטימי, לשנות את הגישה שלו וליישם את הרעיונות של הסרט. אבל זה לא מסתיים בזה, הוא חושב שאם זה עבד, אז היקום בכבודו ובעצמו יסדר לו חברה חדשה, מכונית והעלאה במשכורת. הוא חושב שהוא רק צריך לדמיין וזה כבר יקרה וזו חשיבה מוטעת. יתר על כן, את ההצלחות שלו הוא יזקוף לזכות היקום, ואת הכשלונות שלו הוא יטיל על עצמו(אולי הוא לא האמין מספיק חזק, אולי הוא לא מספיק רצה את זה...) ! בסופו של דבר, נוכל למצוא את כל סוגי האנשים. נוכל למצוא אדם חילוני אתאיסט מצליח ומשגשג, ומנגד אדם דתי מאמין שמצבו בקרשים. בסופו של דבר, זה תלוי אך ורק באישיות שלך! בך! אחד הדברים שהכי הכעיסו אותי בסרט הוא שהציגו שם אדם שעבר תאונה קשה וכיום הוא הצליח להשתקם והוא נחשב לנס רפואי. לא מזמן ראיתי בחדשות סיפור על אדם מאמין, שהיה זקוק לשתי השתלות. כעבור מספר שבועות סיפרו שהוא נפטר. הוא אפילו לא היה צריך לדבר - היה אפשר לראות בעיניים שלו את הרצון שלו להבריא! תענו לי! מדוע הסוד לא עבד הפעם?! מדוע?! לעזאזל עם האיש מהסרט שסיפר על הדירה שהוא חלם לפני כמה שנים וכעת הוא השיג אותה. הסוד נכשל מידי יום, ואתם מתעלמים מכך. עצוב, אבל ככה עובד העולם. הסרט מציג דבר מאוד אוטופי - רחוק מן המציאות! הסוד הוא בסה"כ - אופטימיות, הצבת מטרות ועוד כמה שיטות של מדריכי חיים למיניהם.. לכן, יש הבדל גדול באיך שאני רואה את הדברים לבין איך שמרבית חברי הפורום רואים.

lightflake

New member
אני מבין עכשיו שאף פעם לא ניסית

אם היית מנסה היית רואה שזה לא שאם יש הצלחות אז זה בזכות היקום ואם יש כשלונות זה בגלל האדם... אתה מפתח מערכת יחסית עם ה"יקום".. אז מה אם לא תמיד זה עובד? זה כיף! וזה עובד! כן, אם היא תדמיין עצמה בהריון אז יש לה יותר סיכוי להרות מאשר אם היא תדמיין שהיא לא מצליחה להכנס להריון. אני חותם לך על זה! ואתה יכול עכשיו למצוא מאה הסברים רציונלים (כי היא מאמינה שהיא תהיה בהריון אז היא נרגעת ואז מופרשים חומרים כימיים בגוף שגם משפיעים לטובה על שגשוג רירית הרחם...בלה בלה בלה... למי אכפת? העיקר שזה עובד!) אני לא רוצה לדבר על אנשים שחוו טראומות כי לא מדובר כאן על איזו פילוסופיית חיים רצינית שצריך עכשיו ללכת ולהסביר לפיה למה הייתה שואה או למה גלעד שליט נחטף (שישוב בריא ושלם למשפחתו אמן) וכו... קורים דברים רעים. ה"סוד" הוא סרט אמריקאי שנותן שיטה מצויינת להגשמת משאלות. אין לי כבר כח להסביר לך שאתה מפיל את החיפוש הפנימי העמוק שלך על סרט שנועד רק להביא טכניקה לשיפור החיים ברמות פשוטות יחסית. זו לא פילוסופיית החיים שתביא אותך לאמת הנצחית ולשחרור נשמתך מכבלי האשליה... אם זה מה שאתה מחפש - לא תמצא את זה דרך "הסוד". חבל על הזמן. אבל באמת שיהיה בהצלחה רבה.

ליאת 888

New member
ניסיון....

אני עוצמת עיניים ורואה את הבייבי סיטר של הילד שלי מתקשרת אלי ואומרת שהיא פנויה ולוקחת אותו כרגיל מהגן.

ליאת 888

New member
לא פעל הפעם ../images/Emo7.gif

אבל הסתדרנו. חשבתי על הפעמים בהן זה פעל - ללא כוונה: היו לי בעבודה מספר מיקרים של תהיות לגבי היגוי או רישום נכון של מילים/ מושגים בעיברית, וחיפשתי ובדקתי ולא תמיד מצאתי בדיוק את מה שחיפשתי. ובכל המיקרים = יום לאחר היום שחיפשתי ושאלתי ענה לי - ד"ר אבלום קור בכבודו, בתוכניתו בבוקר מוקדם, כאילו שמע את שאלתי. בהתחלה זה הצחיק אותנו, אחר כך הפך הרגל מקסים!!! מיקרה נוסף - הייתה לי שאלה עקרונית לגבי הילד, משהו לגבי אחד הציורים שצייר והקפיץ אותי, שאלתי סביב ואנשים הסכימו איתי שזה דורש בדיקה. בערב ישבתי מול הטלויזיה - ובאחת מתוכניות האירוח - זה היה הנושא המדובר!!! אני מתלהבת כאשר היקום מקשיב לשאלותי ובעיותיי ושולח לי פתרון!!!

CrazySheep111

New member
שלום!!! מתחדשת בפורום!

הגעתי האמת דרך פורום חלומות כשהבנתי שיש פורום כזה
אז גמאני רוצה לספר משהו שקרה!!! וזה בכלל לא להאמין............ מה שקרה היום זה שקראתי ספר של דר' ניוטון וחשבתי לעצמי מעניין אם יש עוד ספר המשך למה שאני קוראת... אמרתי לעצמי שאני אבדוק בספריה עליו, ואכן בדקתי וגיליתי שיש ספר נוסף!!!!!! ואני כולי מאושרת!!! איזה כייף לי:) נקרה שקרה החודש- החלטתי לנסות קצת את הסוד (אני עושה את זה מדי פעם) ואמרתי לעצמי שאני רוצה לשמוע שיר של קלי קלרקסון...בהתחלה התקבעתי על שיר אחד, בסוף החלטתי פשוט שזה יהיה שיר כללי, ואכן היה את השיר שלה כשהייתי בדרך הביתה מהעבודה:) והדבר האחרון שבכלללללללללללללל אני עד עשיו מתלהבת מזה, נסעתי עם חבר שלי בסופ"ש לצפון, ובדרך ראיתי שלט של ימק"א ושרתי לעצמי את השיר בראש,וחשבתי אם לשאול אותו מזה... והחלטתי שלא. יום למחרת שוב עברנו על השלט והוא שאל אותי מה זה! והתחלתי לשיר את השיר YMCA והוא אומר לי שהוא מכיר את השיר, אבל מה הראשי תיבות אומרים, ואמרתי שאני לאדעת, וגמאני רציתי לשאול... איך סיימנו לדבר על זה בעוד כמה מיליםף שמעתי שיר ברדיו ואני כזה "יא איזה שיר יפה" והוא- "אין מצבבב שזה זה"! כן כן, התחיל השיר YMCA...בדיוק במילה באחרונה של השיחה:D קורים לי מלא דברים כאלה
זה מגניב

קיקונה - מחלקים כאן ../images/Emo106.gif ../images/Emo35.gif

כי אם כן אז הנה מישהי שהגיע בזכותי (אני חושבת....)
ולנושא השרשור: אחד הדברים שעושים לי הכי כיף שבעולם זה ה"קסמים" הקטנים האלה, בין היתר מה שיונג כינה "סינכרוניות". ודרישות השלום שמקבלים באמצעות שירים ברדיו, או סרט ש"במקרה" "נפלתי עליו" ועוד שמחות קטנות כאלה - זה באמת מה שנותן טעם נפלא
לחיים שלי (ושל כל מי שמצליח לראות באמת את הדברים ולא נופל להגדרה "צירופי מקרים"
).

kikona126

New member
נו נורית

למה שלא תחשבי ותאמיני חזק שיונג יבקר אותך בלילה בחלום... אולי הוא יופיע... לדעתי, זה יקרה עד סוף שבוע הבא...
אחרי תקופת מבחנים יש לי 3 ספרים לקרוא. 1. קרל יונג. 2-3. זיגמונד פרוייד. אה ויש לי עוד אחד - חלומות מרפאים של מארק איאן באראש. נו יאללה שיעבור כבר השבוע הזה!!! 5 מבחנים זה לא הולך על רגל אחת... בקשר לגביעים - לא! זה בלעדי של פורום חלומות!!! בכל מקרה אפשר לנסות לראות סמל אחר...

CrazySheep111

New member
אכן בזכותך../images/Emo140.gif

יש דברים שיותר נוח לרואת כצירופי מקרים, אבל יש מקרים שזה פשוט כל כך לא הגיוני, שפשוט יודעים שיש משהו הרבה יותר גדול מאחורי זה... אני הולכת לזכות ב70000
צריך לממן את החתונה של אחותי היפה

kikona126

New member
הדבר הקסום שהיה לי היום

כבר מספר ימים מישהי מסויימת ממש מעצבנת אותי. עקרונית אני יכולה לללא שום בעיה לענות לה ולגרום לכך שהיא תעזוב אותי בשקט. אתמול סיפרתי את זה לחברה טובה ואמרתי לה שאני יכולה לעשות את זה, אבל אפילו אם אותה אישה עושה לי דווקא ללא סיבה, אני לא אעשה את זה כי מי שיצא עם ל הסיפור הזה עם הרגשה לא טובה יהיה אני. אני לא מסוגלת לגרום למישהו להרגיש רע! אותה החברה אמרה שבאת לא מתאים לעשות כזה דבר. אני חושבת שהיום הבנתי שמשנה לשנה, יום ליום, ואפילו מספר רגעים, אם פועלים עם מחשבה, פועלים לפי ההגיון שלנו, לפי האמיתות שלנו, והופכים לאנשים טובים יותר. להכנס למריבה עם אדם אחר זה בעצם להכנס לחילופי אנרגיות רעות. למה לי להכנס לסיטואציה שכזו? אני חושבת שהדבר הקסום הוא שהצלחתי לבלום את הכעס. לדעת לא לתת לאנרגיה השלילית שהגיעה מבחוץ להשפיע על שלי. למדתי להמיר דחף (כעס)
ל"תענוג" - לאי כעס ושמירה על רוגע. (דחף לפי פרוייד זהו היצר הראשוני שלנו, יצר רפלקסיבי, פה בעצם בלמתי את הרפלקס) לפי פרוייד: דחף
מביא לעליה ברמת האנרגיה (במקרה הזה שלילית)
מה שגורם למתח באישיות
רצון לשחרור המתח והגעה למצב רגיעה (הוצאת הכעס החוצה במקרה הזה)
מה שמוביל ל"תענוג" (שקט) האם אנחנו בכלל צריכים לעבור את כל המנגנון הזה של החף כדי להגיע לאותו "תענוג" (ככה זה מוגדר על ידי פרוייד)?

orli997

New member
אני הייתי מפרידה

בין לא לקחת מהסביבה מה שלא מתאים לי, שזה על פי פרויד דוקא מתאים אבל במובן של המרה אנרגטית מצד שני דחף שמקורו מימני אותו יצר חייתי אם לא יצא ויבוא לידי ביטוי יוצר דיכוי היצר ובטווח הרחוק פוגע בתחושת השלווה ובעוד כמה דברים כמו האינטואיציה

kikona126

New member
כן, אבל אני יודעת שאני לא

מסוגלת לפגוע בבן אדם, אפילו שהיא פוגעת בי בצורה ישירה או עקיפה... בכל מקרה אני חושבת שהתודה היומית שלי היא לך. אז אורלי תודה על הכל!

kikona126

New member
כן! מה את מופתעת?

אני אפילו אתן לך
על הפירוש הזה!!! אפילו שלא ניראה לי שפירשנו אותו נכון בסוף... חזר לי עוד אחד בלילה... גם מוזר... אף פעם לא היו לי חלומות שואה, וזה לא היה חלום שואה, זה לא היה ניראה כמו מלחמה של פעם, אלא מלחמה עתידנית... צריכה להתיעץ איתך, אבל זה יהיה רק מאוחר בלילה אחרי שאני אסיים ללמוד... (וגם לאכול ארוחת ערב עם המשפוחה!!!) מתי את באה לבקר בתל אביב????

orli997

New member
../images/Emo6.gif טוב גביע זה טוב בכל מקרה

אני איידע אותך כשזה יקרה, ת"א הכוונה. לידיעתך אצלי לילה לא מתחיל לפני לפנות בוקר

kikona126

New member
לא הספקתי אתמול

אבל מחר אולי אפילו במשך היום, אחרי הבחינה... את האמת הקטע הראשון של החלום היה ניראה כמו תיקשור, שוב התבוננות מהצד, החלק השני כבר היה שלי... אבל לא הבנתי אותי

ליאת 888

New member
תאחלי לה משהו טוב..

הדרך הטובה והחיובית מבחינת האנרגיות היא דוקא לאחל למישהו משהו חיובי ולא שלילי, למשל שיעבור דירה למשהו יותר גדול, מעבר למקום שהוא היה רוצה (אם זה מישהו שאת מכירה טוב) למנהל הייתי מאחלת עליה בדרגה, או שינוי לתפקיד חשוב יותר... וכו' וכו' ליקום זו אנרגיה חיובית, מבחינתך זו אנרגיה חיובית ומבחינת האדם זה חיובי!!!

kikona126

New member
ליאת אני מבינה את הגישה

אבל מאוד חסומה לגישה שכזו... אני לא אאחל משהו רע לאדם אבל לא קל לי לאחל לאדם שעושה הכל כדי שיפתרו אותי משהו טוב... אני צריכה לישון על זה...

מה עם מחמאה?

אולי לנסות למצוא בה משהו חיובי שאת יכולה להחמיא לה בלב עליו?

kikona126

New member
אני צריכה לחשוב על משהו כזה

אבל כן, יותר קל להחמיא מאשר לאחל לטוב... תודה!!!

למעלה