הדוקטור משקר לדוקטור?

matteryou2

New member
הדוקטור משקר לדוקטור?

זכור לכם קטע בו גירסה עתידית של הדוקטור משקרת לגירסה מוקדמת יותר שלו?

Growler

New member
אולי...

אם תרשה לי לגלוש למקורות, אז אולי אפשר לחשוב על ה-valeyard.
אמנם עד היום ישנם כאלה (כמוני) שמסרבים לקבל שהוא גילגול של הדוקטור.
חוץ מזה, אין לי עוד רעיונות. מאיפה הבאת את השאלה הזאת?

matteryou2

New member
מהספיישל שבו 3 הדוקטורים נפגשים

היה שם רגע של שקר אחד לשני?

Growler

New member
אולי

אבל אם היה, זה בטוח לא היה משהו משמעותי לעלילה. אולי ש-11 מדבר כאילו שכח כמה אנשים היו בגליפריי. אני לא מאמין שהוא באמת השלים עם זה.
קיצר, עשית לי חשק. אני אסתכל על זה שוב ואעדכן בהמשך

matteryou2

New member
פשוט חשבתי לעצמי...

הרי חוק מספר אחד הוא שהדוקטור משקר, תמיד. והדוקטור משקר לעצמו זה רגע שלדעתי חזק מאוד, וכדאי לראות בהבאת הפנים האם הדוקטור המשוקר מבין שזה שקר... מגיע לרגע כזה יותר תשומת לב וניתוח. אז למה לא שנעשה זאת אנחנו במידה ויש רגע כזה? =)
&nbsp

Growler

New member
אז זהו, חזרתי על החומר

9 שואל את 11 ו-12 אם יצא להם לספור כמה ילדים היו בגליפריי. 12 מהסס ואומר שאין לו מושג. אז 9 שואל אותו בן כמה הוא ו-12 עונה לו שהוא לא יודע, שקשה לו לעקוב.

ואז יש כמובן את הגרנד פינאלה, כשהאוצר אומר ל-12 "אני רק אוצר צנוע", אבל קשה לי להגדיר את זה כשקר. נדמה יותר שהוא פשוט לא רצה לציין את המובן מאליו (לפחות לא אחרי כל הרמעזות).

אז זהו, בעצם לא היו ממש שקרים חוץ מהרגע הזה בו הדוקטור מנסה לשכנע את עצמו (תרתי משמע) שהוא המשיך הלאה ואינו מענה את עצמו עוד על נפילת גליפריי.

Ode Ohayon

New member
זו לא בעיה כשהדוקטור נפגש עם הדוקטור?

הבנתי שזו תהיה חזרה על אותם קווי זמן , ואז ממילא אמורים להיות ממש מעט מקרים כאלו (להוציא את ספיישל החמישים שצוין כאן).
לדעתי הדוקטור משקר לעצמו.זה בא לידי ביטוי כאשר הדוקטור נפגש בעצמו ומשקר כמו בספיישל החמישים, אבל לרוב זו פשוט הונאה עצמית. מתוך כך שהדוקטור לא ישר עם עצמו ומתכחש לעצמו (או לחלקים שבו, כדוגמת הדוקטור של המלחמה) הוא משקר לאחרים.
אם זה נחשב, בתור האדריכל בעונה זו הדוקטור סוג של שיקר לעצמו- הוא רימה את עצמו.

למעלה