הדילמה הראשונה לפורום זה

hanchuk

New member
הדילמה הראשונה לפורום זה

קצת פרטים: עובדת כל יום עד 5, 5 וחצי. מגיעה הביתה בשש. טוב לי עם זה כי אני מרוצה מהעבודה (עבדתי לפני כן במקום אחר, חזרתי מוקדם וסבלתי... וזה נושא לשרשור אחר) אבל נגמרים לי הימים. אני לא מספיקה כלום. עד שמונה - תשע בערב אני לא עושה שום דבר לתחזוקת הבית כי אני עם הילדה (סיפורים, משחקים, אוכל, אמבטיה, לישון וכו') בתשע, אני מתמוטטת. חסרת חשק לקום. מוצאת את עצמי מול ה TV והבית הפוך לגמרי. ואני עוד לא מדברת על סידורים מחוץ לבית (למשל, ללכת להחליף את הפיג'מה שקניתי ב H&O וגיליתי שיש בה חור) ועל זה שאני מתה להזמין אנשים אליי הביתה עם הילדים שלהם לכוס קפה ושהילדים ישחקו יחד וזה לא רלוונטי לשש בערב. חשבתי ללכת לבקש מהבוס לצאת יום אחד ב 3 ולהיות בבית ב 4 איך עושים את זה? אני במצב שבו אני מקווה להיות מקודמת ולפני כן הייתי חדשה מדי. בקיצור, כל פעם יש ליתירוץ למה הפעם זה לא מתאים...

האמת? אני באמת לא יודעת איך אפשר להחזיק מעמד

יש לי המון חברות שעובדות כמוך. באותן שעות. גם הן אמהות לילדים קטנים,ואני רואה את העייפות ולפעמים את חוסר המוטיבציה לעשות משהו...לחזור קרוב ל- 18.00 בערב זה כבר סוף היום וכמובן סוף הכוח
אף פעם לא עבדתי כ"כ הרבה שעות. לא הייתי מסוגלת מכל הבחינות. ובתקופות כלכליות קשות,היינו עושים בעלי ואני עבודות מזדמנות בשעות הלילה או הלפנות בוקר{נקיון מדרגות וכאלה...}.כשהילדים ישנים. אם את עובדת מספיק זמן,ויש הערכה אליך מצד הממונים,את בהחלט יכולה לבקש לצאת אפילו פעמיים בשבוע מוקדם יותר.

ר של דן

New member
מנסיוני

אני גם עובדת שעות מטורפות, ואצלנו יש ימים שאני עובדת יותר ויש ימים פחות. בחודשי אני גומרת את כל מכסת השעות שהייתי אמורה לעשות. לגיטימי שאמא תצא פעמיים בשבוע מוקדם יותר. אצלי לפני שאני מתחילה לעבוד במקום עבודה, אני אומרת שאני צריכה לצאת פעמיים בשבוע מוקדם יותר ושאני משלימה בשאר הימים.

אני כל כך מבינה אותך

אני עברתי ממקום עבודה שהיה קרוב לבית ושעבדתי עד 3 כל יום למקום עבודה מרוחק מאוד (דרך כל הפקקים). התנאי שלי היה שאני יוצאת ב- 3 כל יום, כדי להספיק להגיע עד 4 לצהרון, להוציא את הילדים. אני לא יודעת אם זה אפשרי אצלך, אבל את יכולה לנסות להגיע להסדר כמו שלי, ששלוש פעמים בשבוע אני יוצאת בשלוש וביומיים הנותרים אני נשארת עד מאוחר ומשלימה שעות. בינתיים, הדרך שלי לשרוד היא לעשות הכל בסופשבוע. נכון, אז אין לי הרבה חופש, אבל אני מבשלת ביום שישי בשביל כל השבוע ובמהלך השבוע רק עושה השלמות ומכינה רק דברים שלא מסובך ודורש הרבה זמן.

הילהל

New member
תבקשי!

אני עובדת 3 ימים עד 17.15, יום אחד עד 19.15 ויום אחד עד 16 נדהמתי כמה קל היה להם לאשר לי יום קצר אחד הבעיה.. נתנו לי אצבע ואני רוצה את כל היד! היום הזה מדגים לי עד כמה הימים האחרים לא שפויים לי ולא טובים לי מצד שני, אני מתעבת את העבודה שלי - אז זה אחרת

תאירU4

New member
יש ליום הזה שם - יום חופשי!

אחד הדברים הכי חשובים זה היום החופשי אחד בשבוע (שהוא כמובן לא יום שבת כי זה היום הכי קשה והכי מעייף) זה היום שבו אני עושה את כל הסידורים, זה היום שבו אני מרשה לעצמי לנשום! הכי חשוב לפעמים לעצור ולנשום! וכמו שאמרו כאן כבר, צריך יום אחד לפחות שעובדים קצת יותר קצר אחרת באמת אי אפשר!

chili3

New member
זה ממש לא נראה לי בשמיים לבקש יום אחד לצאת

ב 15:00, זה לא יהרוג אף אחד מה גברים גרושים עושים אצלכם? אני די בטוחה שהם יוצאים יום אחד מוקדם, ביום שהילדים אצלהם כך שאני בטוחה שאף אחד לא ירים גבה אם תבואי ותגידי שכאמא קשה לך להספיק את כל מטלות הבית בשעות הערב ויקל עליך מאוד אם יום אחד תצאי שעתיים יותר מוקדם וכמו שאמרו לך, אם יש לך אפשרות שבעלך יוציא יום אחד את הילדה, תשארי ביום הזה יותר מאחור ותשלימי את השעתיים

אימם

New member
השבוע התחלתי לצאת פעמיים בשבוע מוקדם יחסית...

וזאת כי הבן שלי סירב ללכת לחוג כדורסל לבד או עם אחותו. ברור שזה גם תירוץ לגרום לאמא השקועה-מידי בעבודה להגיע מוקדם יותר הבייתה.... גם אני מאלו שמקוות להתקדם בעבודה ומשקיעה המון שעות....בתקווה שאתקדם אבל משתדלת לזכור שאי אפשר לחזור בזמן ושהזמן עם הילדים חשוב יותר.

אימם

New member
אגב, אני מחפשת עוזר/ת דחוף!

מאז שהעוזר שלי עזב, הבית נראה קטסטרופה...אין לי זמן לנשום ואת הזמן שיש לי אני מעדיפה להשקיע בילדים. אני מבשלת בבוקר לפני היציאה לעבודה בעיקר דברים קלים. בימי שישי לומדת והשבתות מוקדשות למכונת כביסה-מייבש לימודים וקצת מנוחה...מזל שהילדים שלי יוצאים בשבת מהבית והולכים להתנדב בארגון של בעלי חיים....

hanchuk

New member
כמה הבהרות בעקבות תגובותיכן

א. כנראה שזו באמת לא בעיה לבקש מהבוס שלי כזה דבר כי הוא מאוד משפחתי. אבל, אני כרגע "נלחמת" על מקומי. ז"א, מקומי ברור למי שצריך אבל, יש אנשים שעינם צרה בעניין. ועד שלא תתקבל החלטה רשמית (
) על סוג של קידום והגדרת תפקיד - הם רוצים גם. כמובן שכולם גברים, שנשארים עד מאוחר. אני לא רוצה להפסיד את זה רק כי מישהו יגיד שאני צריכה לצאת מוקדם ולכן לא יכולה לעשות את זה (בקיצור, לא רוצה לתת להם תירוצים להתחמק ממני
) ב. אני מפחדת למצוא את עצמי - אם אני כבר כן אמצא את עצמי יוצאת מוקדם יום אחד - מקדישה אותו לעבודות הבית. זאת אומרת, שהשעתיים האלה פתאום יהפכו את הציפיות שלי (ושל בעלי) שהבית יהיה מסודר יותר ומאורגן יותר. אומנם זה אבסורד אבל עלול לקרות פסיכולוגית. ואם אני אנסה לעשות את זה (להספיק בשעתיים האלה לארגן הכל) וכמובן שאני לא אספיק - אני אצא עצבנית.
על ההקשבה עד כה

בנוגע לסעיף הראשון, אני יכולה רק להזדהות

ולהבין, כי כשאתה נלחם על מקומך, בחברה שרובה ככולה מורכבת מגברים, שלהם אין שום בעיה להישאר עד אמצע הלילה, קשה פתאום לקום ולהגיד - זה שאני יוצאת ב- 3 לא אומר שאני עושה עבודה פחות טובה מכם. (אבל את יכולה להגיד שבשעות שאת נמצאת, את עושה פי 2 יותר מהם, ואז זה מתקזז). בנוגע לסעיף השני - הפח שנדמה לי כל אמא נופלת אליו. צריך לבשל? צריך. צריך לכבס? צריך. צריך לנקות? צריך. לקח לי הרבה שנים עד שלמדתי לא להתפתות לכל אלה, אבל דרושה לכך משמעת עצמית מאוד חזקה (שלא תמיד יש לי).

אורזיגל

New member
תמצבי את עצמך בתור זו שנותנת עבודה איכותית

גם היא לא נשארת תמיד עד מאוחר, לא הכמות מעידה על האיכות. מנסיון שלי וממראה עיניים, הישארות במשך שעות רבות בעבודה, ממש לא מבטיחה עבודה איכותית, חלק מהזמן בכלל לא מוקדש לעבודה, ויותר מזה, לא מאמינה שניתן לאורך זמן לתת איכות כאשר נשארים כל כך הרבה שעות במשרד, זה מעייף ושוחק גורם לעבודה להיות איכותית פחות. אני רואה אצלנו, נשים עם הספק אדיר, במשרת רגילה - 8 שעות, מול גברים עם הספק נמוך בהרבה למרות שעות העבודה הארוכות.

hanchuk

New member
ואת חושבת שגבר גם יראה את מה שאת רואה ../images/Emo8.gif

הם לא ימדדו את ההספק...הם יזכרו לך מתי את יוצאת (כשזה יהיה להם נח. למשל, אם הם יתחרו מולך על תפקיד)

אורזיגל

New member
בגלל זה אני חושבת שכבר מעכשיו את צריכה לעשות

לעצמך יח"צ בנושא. אם מישהו יתקוף אותך על הרקע הזה, תעני לו שמה שקובע זו האיכות ולא הכמות (כמובן שבהנחה שבפועל, זה אכן המצב).

אורזיגל

New member
גם אני חשבתי כך בעבר, אבל גיליתי שאין מנוס

מלעשות לעצמך יח"צ, כי אחרים עושים לעצמם ואם את לא דואגת לעצמך, את עלולה להיטמע בקרב היח"צנים למיניהם. אני לא אומרת שצריך להפוך את זה לעניין העיקרי, אך זה בהחלט חשוב. בעבר, נהגתי להצטנע, אך נוכחתי לדעת שאני נפגעת מכך, כי יש בקרבתי אנשים שבמקביל לעבודה, מקדישים חלק ניכר מזמנם ליח"צ שלהם.

Rוני

New member
מזכיר לי את עצמי לפני כמה שנים, ויחד עם זאת

בדיעבד, הייתי מחלקת את הזמן אחרת. אם את מגיעה מאוחר - הילדים סובלים גם אם יש מטפלת. את מבלה איתם ומרגישה רגשות אשם על שלא הספקת עם הבית אם כל ימייך עוברים בריצה אחת גדולה, את לא מספיקה להנות ולהתחדש בכוחות. אולי אפשר לנסות ניהול זמן. להחליט מראש מה את עושה מתי, לשתף את בן הזוג, אם אפשר, לקחת שעות בהן את רק עם הילדים, או רק יוצאת לבילוי, ולהביא בייביסיטר לבדוק אם אפשר להשיג עוזרת אפילו לפעם בשבועיים "לשחק" עם הילדים בלסדר את החדר וגם קצת לנקות איתם. יש לי שכנה עם תאומים בני ארבע וקטנה בת שנה וחצי, הם מסדרים איתה, אופים איתה, יגדלו לדעת לטפל בבית, וזה לא מוגזם לחנכם כך. אפשר לשים מכונה בלילה לפני שהולכים לישון (זה כבר לא נחשב
) ולתלות מוקדם בבוקר את הבית אפשר ללמוד לנקות מהר ויעיל, היום אני עושה את זה בחצי הזמן מאשר בעבר ובוודאי יש עוד עשרות רעיונות וטיפים לנושא.

סמדר ר

New member
רוני אחלה טיפים!! לגבי הכביסה ככה אני עושה:

ממלאת את המכונה, כולל אבקה ומרכך בתאים הנכונים..... ומי משני הגדולים שמגיע ראשון הביתה - מפעיל ... כשאני מגיעה - המכונה כבר מסיימת את התוכנית.... מבלי שהכביסה תישאר במכונה כל הלילה. בימי שישי ששנינו בבית - אנו מנקים יסודי, אני מבשלת ואופה גם לחלק מימי השבוע.... ומשתדלים לשמור כמה שאפשר.

Rוני

New member
חייבים לעשות חלוקות נכונות

לגבי מכונה, שמתי לב שמאד קל לי לעשות כך מכינה בערב, מפעילה בבקר כשקמה להעיר את הילדים לפני שמתחילה לעבוד כבר תולה או שמה במייבש לגבי אוכל - מבשלת ומקפיאה, אם בישלתי כפול קונה בשר טרי ומכניסה למרינדה כרצוני, מחלקת לקופסאות הקפאה ומה שלא מבשלת מיד מקפיאה עם המרינדה. מה נשאר? להפשיר לפני הבישול הבא. חוסך המון זמן. קניתי סיר בישול איטי ויש ימים שאני מעמידה אותו ויוצאת לפגישות או מתיישבת לעבוד, וכשחוזרת / מתפנה יש אוכל מוכן יש עוד כאלו ויהיה עוד המון באתר שלי. את מוזמנת לתרום לי משלך

למעלה