הדממה שלכם מחרישה - תנו עדכון

הדממה שלכם מחרישה - תנו עדכון../images/Emo70.gif

אנחנו מחכים לעדכון מועדת הכספים

kasa

New member
../images/Emo26.gifעדכון מ-YNET ../images/Emo36.gif

יו"ר ועדת הכספים: אוריד מסדר היום את הצעת חוק להגבלת טיפולי ההפרייה יושב ראש ועדת הכספים, ח"כ אברהם הירשזון, הודיע לנציגי האוצר כי יוריד מסדר היום את הצעת החוק הנוגעת להגבלת טיפולי ההפרייה. זאת, לאור הדברים החריפים שנאמרו בדיון שנערך היום בוועדה כנגד החוק. (מירב כהן) שעה: 15:47

רחל5

New member
רגע! לפני שמרימים כוסית!

אני לא פוליטיקאית ולא יודעת מה פרוש הדברים שנאמרו שם. הם החזירו את הכדור למשרד האוצר. לא יודעת אם זה אומר שהנושא נקבר סופית.

נועה 35

New member
כן, יש סיכוי - עד שלא מסיימים את

פרשת התקציב לשנה זו - החוק יכול לחזור בכל מיני וריאציות בכל מיני נקודות זמן. וגם אם הוא ירד השנה, הוא יכול לחזור להצעת התקציב בשנה הבאה....

אפרת12

New member
ובגלל האפשרות שהוא יחזור ויחזור...

אני מניחה שהזכות להורות יהיה גוף קבוע. ובאותו נושא - האם רישום העמותה הושלם

גנדלפית

New member
כל הכבוד

כל הכבוד לחברי הזכות להורות זו בדיוק ההזדמנות להודות על הנכונות,המאמצים והמסירות על השעות,על הימים כלילות תודה מכל הלב (גם אם המלאכה עדיין לא הושלמה) טובי וגיא

מם 1971

New member
../images/Emo41.gif עדכון נוסף מYNET

לא הצלחתי לעשות קישור, לכן העתקתי את עיקרי הדברים- נפלה הצעת האוצר לקצץ בהפריות לילד שני במשפחה משרד האוצר ביקש לעצור את מימון טיפולי ההפריה החוץ גופית עבור הילד השני והאמהות יצאו למאבק: "הגשמת ההורות היא צורך קיומי; בישראל משפחה עם ילד אחת תמיד חריגה". יו"ר ועדת הכספים החליט לדחות את הצעת האוצר והוריד אותה מסדר היום ניצחון לתומכים במימון הפריות לילד השני משפחה: יושב ראש ועדת הכספים, ח"כ אברהם הירשזון מהליכוד, הודיע אחר הצהריים (יום ה') לנציגי משרד האוצר כי הוא מורה להוריד מסדר היום את הצעת האוצר לבטל את מימון טיפולי ההפריה לילד השני, לאור ההתנגדות החריפה. לדיון בוועדת הכספים הוזמנו אמהות בהווה ובעתיד. עפרה בלבן, אם לשני ילדים, מחתה: "הילדים שלי לא היו באים לעולם ללא טיפולי ההפריות. אסור לתת להצעת חוק שכזו לעבור. שום משפחה לא צריכה להסתפק בילד אחד". שרון אביגד, המתכננת לעבור טיפולי הפריה בזמן הקרוב, פנתה לחברי הכנסת: "מי יכול לשבת כאן ולהגיד לי אם יהיה לי עוד ילד או לא יהיה לי עוד ילד? לאף אחד אין את הסמכות המוסרית לקבוע לי כזו קביעה, אפילו לא לאנשי האוצר". אולם ההצעות הוסרו מסדר היום - ועל האוצר לגבש כעת הצעה חדשה לקיצוץ. בכך מסתיים לפי שעה דיון ארוך ונוקב שבו היו מעורבים מצד אחד משרד האוצר, ומנגד הורים ואנשי רווחה. מישהו יודע מהי הפרוצדורה עכשיו?

sab sab

New member
הפרוצדורה להמשך - תשובה (ממשה)

ובכן - אפשר להגיד היום שעברנו את רוב הדרך, ולפי התנהלות הענינים היום בועדת הכספים - הצלחתנו הינה הלכה למעשה,הרבה יותר גדולה משתיארנו לעצמנו.זאת מאחר ולא היה אף לא קול אחד בועדה אשר תמך בהצעת האוצר, וכל הדוברים, מהאופוזיציה ומהקואליציה ללא יוצא מהכלל, התחרו בינהם מי יותר מתנגד להצעת האוצר. אין ספק שעבודת השטח על חברי הכנסת וה"אישית לוחצת" שהופעלה על ידי חברי הזכות להורות נתנה אותותיה. עם זאת עוד מוקדם להתחיל בחגיגות: כעת, התהליך הוא שמשרד האוצר יצטרך לשקול צעדיו לקראת ההצבעה בועדת הכספים המתוכננת לתאריך 29 דצמבר (עוד שלושה שבועות). עד אז יחליט האוצר, האם הוא מבטל כליל את הצעתו לקיצוץ טיפולי ההפרייה, או שמא יציע אלטרנטיבה חדשה של כמות טיפולים מסויימת לילד שני וכד'. תיאורטית, יכול הליכוד לדרוש משמעת סיעתית בקרב חבריו בועדת הכספים וכביכול לחייב את חברי הליכוד בוועדה לתמוך בעמדת האוצר, ואז עלולה ההצבעה שם להיות שונה מרוח הדברים בדיון היום. עם זאת, מאחר וההתנגדות להצעת האוצר הייתה כה רחבה, וכל חברי הקואליציה, כולל חברי המפד"ל ושינוי, התנגדו להצעת האוצר, קשה לראות כיפוף ידיים של האוצר כנגד כל השותפות הקואליציה. לסיכום - אין ספק שהיום נעשה צעד קריטי וחשוב מאוד מבחינתנו. נצטרך לראות לקראת ההצבעה בוועדת הכספים ב 29.12.03 האם נמחקת הצעת האוצר לגמרי או שהאוצר יציע פשרה חדשה. מה שבטוח - היום התמיכה בנו מקיר לקיר והצלחתנו בשלב זה אכן מעוררת אופטימיות רבה לקראת הכרעת הנושא בסוף החודש. ישנם עוד מספר מהלכים שנידרש לנקוט בהם בזמן הקרוב - לשמור על מודעות הנושא בתקשורת, המשך הקשר עם הפוליטיקאים ועוד עבודה שקטה "מאחורי הקלעים" בקרב מקבלי ההחלטות לקראת היישורת האחרונה. משה היועץ המשפטי הזכות להורות

אפרת12

New member
אני קוראת את זה פעם נוספת

ונדהמת מהבורות של אנשי האוצר: (מצטטת מהזכרון) - אחוז ההצלחות יורד מטיפול לטיפול, רוב ההצלחות הן בטיפול הראשון או השני, מדינת ישראל מבזבזת מיליוני שקלים על הפריות שרק בחלקן הקטן יצליחו... תגידו, בשביל מה משלמים להם
הם לא עושים שיעורי

למעלה