הדרכה

naf86

New member
הדרכות בהחלט זה דבר חשוב

אבל לא כל הדרכה שווה את זה.
&nbsp
ספר על נדל"ן עולה פה בארה"ב 10-20 דולר.יש שם הרבה יותר ידע/נסיון/כלים מאשר מה שמר מזרחי מעביר בקורס של שבוע בעלות של (מאות? אלפי שקלים? אין לי מושג).
&nbsp
חוצמזה, יש אינסוף פודקסטים, מאמרים, בלוגים, סרטונים בחינם. לא צריך לשלם למישהו להחזיק לי את היד וללמד אותי משהו שהוא למד תוך זמן קצר.
&nbsp
הנה עוד דרך שאני צובר המון ידע/נסיון. אני מדבר עם אנשים. זה יכול להיות לפגוש מישהו על כוס בירה (5$) או קפה (2$) או סתם לעשות ברביקיו בבית שלי. יש בעיר שלנו מפגש פעם בחודש ואנשים פשוט שופכים שם המון מידע שימושי.
&nbsp
&nbsp

yes80

New member
מצויין

כל אחד בנוי אחרת. הכי טוב זה גם זה וגם זה. אנחנו כל הזמן לומדים בשביל להתפתח ולהיות טובים יותר במה שאנחנו עושים

AsiDS

New member
אין שלט רחוק

הדרכות ולימודים זה דבר מצויין אבל רק בשטח! אתה יודע איך נראה גג בין 10 שנים בארה"ב? אתה יודע להיכנס למרתף בבית בקליבלנד ולדעת אם עשו בו Water proofing, או אם צריך לעשות? אתה יודע לראות שביל גישה לחניה ולדעת מה המפקח של העירייה יבקש ממך ב POS?
אין דבר כזה להיות משקיע נדל"ן בארה"ב ולשבת בתל אביב עם לפטופ. אני על הקו כל חודש וחצי, ולצערי בכל נסיעה כזאת אני צריך לטפל בבית של מישהו שחשב "שהוא יודע" ולנסות להציל לו את העסקה. כל פעם אני מגלה מחדש שהפראיירים לא מתים אלא רק מתחלים (ויש להם חור ענק בכיס). הבנות בעיריית קליבלנד הייטס, וגארפילד שואלות אותי את מי מצילים היום...! התבנית ההתנהגותית של כל החבר'ה הללו היא קבוע, חלק מתקשרים אלי בגלל הבלוג, חלק אני פוגש דרך חברים, חלק אני פוגש בקליבלנד, אבל בהתחלה כולם באים עם החזה נפוח - ניצחנו את השיטה, יש לנו 12% תשואה. יש! ואז יש תקלה במערכת חימום ודייויד מרימקס קצת מזיין אותם, אז דייר עוזב, הבית ריק חודשיים וגם צריך להכניס עוד כמה אלפי דולרים ל"רענון", ואז גם יש עמלת השכרה של חודש... ואז הערייה מגיעה ומבקשת תוך 90 יום לסדר את כביש הגישה לחניה, וצריך לשפוך בטון (יקר החרא הזה). המציאות פתאום נראית שונה לחלוטין ממה שסיפרו לך.
שיהיה לך ברור, יש בתים ששלוש שנים רצים ללא שום תקלה ואז באה השנה הרביעית ומראה לך מאיפה משתין הדג. היחיד שיכול להתמודד עם זה, זה רק בעל נכסים שנמצא בשטח ומבקר את הנכסים מדי פעם, שאם יש בעיה הוא עוצר אותה שהיא קטנה. אם אתה בונה על חברת ניהול שתעשה את זה בשבילך, מצבך גרוע ביותר. ככל שהנזק שלך גדול יותר ומורכב יותר כך חברת הניהול מרוויחה יותר.
תסביר לי בבקשה מהי חשיבה מחוץ לקופסא בנדל"ן אמריקאי. אתה מוזמן לבוא לקליבלנד, אני אפגיש אותך אם אנשי שטח ומשקיעים מקצועיים, אז אתה תבין מה הם שיטות ואסטרטגיות השקעה.

צבי ליך

New member
+1000 וגם

1. המדריכים למיניהם מדברים מפוזיציה.
אם ישראלים לא קונים נדל"ן בארה"ב, העסק שלהם מת. רובם היו ממליצים לקנות גם ב-2007.
&nbsp
2. התלות של המשקיעים הזרים בחברות הניהול תימדד בתקופות של משבר. אז נראה איזה בתים יהיו Boarded Up קודם. הבתים של אלה שבשטח, או הבתים של אלה שבישראל.

naf86

New member
אפשר לעשות מרחוק

אבל כדי שיצליח חייבים חברת ניהול מאוד טובה. חייבים לשלוח מפקח לפני הקנייה. חייבים לקחת בחשבון הרבה משתנים

ש

שלמה יעקובוביץ

Guest
גם שמעתי על רפי מזרחי... סה"כ הוא נותן ידע בסיסי והוא טוען שיש לו גם תרגול והטמעה. האם מישהו שהיה אצלו יכול להגיד מה התרגול?

למעלה