הדרכה

רפי מזרחי

תודה רבה על התגובה עזרת לי מאוד
ראיתי אתמול את הוובינר שלו הוא באמת מרשים
נראה שהוא מאוד מקצועי ומדבר בגובה העיניים
הצטרפתי אתמול לקבוצה בפייסבוק שלו " מאבא שכיר לאבא עשיר"
ואני נוטה לצטרף לקורס

naf86

New member
זה אומר שהוא מדריך טוב

אבל עדיין אין לו את הנסיון כמו של מישהו שמתעסק בנדל"ן 40 שנה.
&nbsp
נגיד ואני משקיע מנוסה עם כמה שנות נסיון וכמה נכסים בתיק השקעות. האם הוא יהיה מישהו שיכול ללמד אותי דברים חדשים, או שהוא פונה בעיקר לאנשים בלי נסיון/ידע?
&nbsp
או במילים אחרות "הקורס פותח את העיניים לעולם הנדל"ן בארצות הברית" - כלומר זה קורס לאנשים שאין להם שום ידע/נסיון, ולכן כל אדם עם קצת נסיון יש לו את הכלים ללמד.

yes80

New member
naf86

אולי לא הייתי ברור, אני רוצה לחדד.
תאר לך תלמידים בכתה ח שלומדים מתמטיקה וילד אחד בכתה כבר עשה בגרות וקיבל 100. הבנאדם נמצא 4 רמות מעל מה שאתה מכיר , הוא כבר לא נמצא במקום שאתה מתאר. הוא נוסע במהירות 200 קמ"ש בזמן שאתה מדבר על 30 קמ"ש.
הבנאדם חריף ויצירתי בטירוף הוא קונה בניינים ובתי מלון, הוא עוסק בעסקאות מתוחכמות של מימון והוא עושה עסקאות של אולסיילים. בקורס שלו, הוא מתייחס לכל הדברים האלה ומלמד אותם.

אני מקווה שאתה מתחיל להבין מי האיש.......

vinney

Well-known member
אתה רואה את ווארן באפט מעביר קורסים? לא.

את מי כן, לעומת זאת? את טראמפ, ששילם 25 מליון פיצויים לסטודנטים שתבעו אותו על הונאה.

סתם, הערת אגב.

לא יודע מי זה רפי מזרחי, אבל אני כן יודע שאם הייתי מגלה סוד איך לעשות מליונים - הייתי עסוק בלעשות מליונים ולא בלהעביר קורסים.

yes80

New member
לך תבין אנשים. כל אחד עם הראש שלו

בחדשות סופ"ש הראו רופא ישראלי שעשה מיליונים בארה"ב ועכשיו הוא עזב לב"ש
כדי לפתוח מרכז עולמי לסרטן. החברים שלו חושבים שהוא מטורף, עזב את ארה"ב, את היוקרה והמיליונים לטובת באר שבע. לך תבין אנשים.... כל אחד עם האג'נדה שלו.

naf86

New member
בוודאי שווארן באפט מלמד

הוא כתב כמה וכמה ספרים.
&nbsp
מי שעושה קורסים יכול להיות 1 מהאופציות האלו:
1. מישהו מאוד מוצלח ומומחה אמיתי, שמעביר קורסים/מידע/ספרים להמונים ומרוויח המון כסף על זה. אם ווארן באפט היה מעביר הרצאה של שעה, הוא יכול לגבות המון כסף על זה.
2. מישהו שנכשל או לא מוצלח במיוחד ולכן מנסה לעשות כסף ע"י מציאת פראיירים שמחפשים חלומות.

vinney

Well-known member
אבל הוא לא מעביר הרצאות של שעה...

ואם כן - זה יותר בקטע של keynote באיזה כנס, לא בדיוק ״הדרכות למתחילים״.
&nbsp
ספרים? ספרים הרבה אנשים כתבו. או שאחרים כתבו בשבילם...

naf86

New member
הנה דוגמא

https://www.amazon.com/Essays-Warren-Buffett-Lessons-Corporate/dp/1611637589/
&nbsp
נכון, הרבה ספרים נכתבו עליו. בלי שום ספק.
הרבה מפורסמים משתמשים בסופרי צללים. הרבה מהם לא סופרים. אבל גם אם מישהו אחר כתב/ערך את הספר, הם עדיין השקיעו זמן וכסף בספר. לכן הם משקיעים בללמד אחרים את השיטות שלהם ולא רק עושים בעצמם.

naf86

New member
תאר לעצמך תלמידים בכיתה ח'

ומלמד אותם מורה למתמטיקה. אז כן, לעומתם המורה ברמה הרבה יותר גבוהה מהתלמידים. אבל הוא לא בדיוק "מהמובילים בתעשייה" כי אחרי הכל לא צריך הרבה ידע כדי ללמד מתמטיקה לכיתה ח'.
&nbsp
הוא התחיל להתעסק בנדל"ן בארה"ב ב-2010. הוא התחיל לעשות סרטונים ב-2013. כלומר אחרי 3 שנים נסיון בלבד.
אני ראיתי 3 מהסרטונים שלו. היו לו כמה דברים שאולי נכונים לאוהיו, אבל לא למקומות אחרים. היו לו דברים שהוא הרבה ידע די שיטחי ולא מעמיק.
&nbsp
אז כן, לעומת מישהו שאף פעם לא קנה נכס, הבן אדם בהחלט יודע על מה הוא מדבר. אבל כל משקיע רציני עם כמה שנים נסיון מהר מאוד יכול להגיע לרמת הידע שהוא הפגין בסרטונים.
&nbsp
ולא, הוא לא נמצא 4 רמות מעל מה שאני מכיר. קודם כל אני גר ועובד בארה"ב. אני פיזית מסתובב בעשרות בתים בשנה בארה"ב ולא מסתמך על גוגל מאפס.
דבר שני, העסקאות שאני מתעסק בהם הם בערך במחיר של פי 5-10 מהבתים שהוא הביא כדוגמא. אז מדובר על עולם אחר לגמרי.
דבר שלישי, האנשים שמלמדים איתי יש להם פי 2, 3, 4, יותר נסיון מעשי בארה"ב. אנשים שעושים את זה כבר 20 שנה, שחוו משברים ומכירים את המציאות בשטח ולא מהסלון בבית.
&nbsp
אז כן, אם הייתי משקיע מתחיל וגר בישראל, אולי הייתי מתלהב ממנו. אבל אני אישית במקום אחר לגמרי. זה כמו שהיית מביא לי מורה למתמטיקה בכיתה ח, כשאני עושה קורסים בתואר ראשון. זה עולם אחר לגמרי.

gggg40

New member
חותם על כל מילה שכתבת ועוד

חבל שאנשים פה משמיצים בלי להכיר ובלי לבדוק, למי שעושה את צעדיו הראשונים בהשקעות נדלן בארה"ב אני חושב שהקורס של רפי הוא חובה !!!
הקורס באמת לא יקר יחסית למידע שאתה מקבל אצלו שחוסך המון כסף לעמות מי שמתחיל ללא הידע הזה.
למי ששאל - מומלץ מאוד

vinney

Well-known member
מדהים כמה אנשים מסתבר שיש בפורום

כשצריך להסביר כמה חשוב לשלם למישהו אחר להסביר לך דברים שאפשר ללמוד לבד באינטרנט

naf86

New member
אני יכול להמליץ על ספר

שעלה לי 10 דולר בקינדל (22 דולר לספר "אמיתי"). הספר הזה נותן המון כלים.
האם הקורס של מזרחי עולה יותר מ-22 דולר?

AsiDS

New member
לא מאמין בהדרכות

כל הנושא של הדרכות הוא הזוי בעיניי. אדם יושב 5000 מייל הרחק מהנכס ומשתמש במחשב לנהל השקע, נדל"ן עם חלק ניכר מההון שלו.
אפשר לקנות בשלט רחוק, אך צריך תשתית, והתשתית היא אנשים בשטח, אנשים שילכו לראות את הבית שמצאת באינטרנט, אנשים שיבדקו מה העלויות האמיתיות שלו ומה העלויות האמיתיות של העבודה שדרושה בו. לשים הצעה להעביר כסף ולקנות זה שטויות, הבעיות האמיתיות מתחילות בעבודה. כולם חושבים שרק בארץ מרמים ועושים תרגילים ובארה"ב כל הכבלנים נוסעים ב GMC חדשה, לובשים חולצות פלנל משובצות והולכים עם כובע מגן צהוב. זהו שלא! גם שם יש לא מעט נוכלים, והם יודעים היטב לנצל מישהו שהוא לא מקומי או לא יודע לנהל את השיפוץ, במיוחד באזורים של בתים בפחות 120K.
מחר בבבוקר תמצא בית מקסים באינטרנט, איך תנהל את זה? את מי תשלח? יגידו לך להביא מפקח... שמאי... קבלן... אז אתה תלך לתשתית שכבר בנה אותו מנטור והוא יגזור קופון. איפה הבעיה עם זה, שאתה בעצם עשית את כל התהליך לבד ואם יהיו טעויות אתה עשית אותם, אין לך דלת לדפוק עליה! שאתה קונה בית אתה סוגר מה הוא מצב הבית, מה צריך להיות בשיפוץ, אחריות וכו,... יש תקלה יש לך דלת לדפוק עליה.
שלא תהיה לך טעות! אתה רוצה ללמוד ולעשות נדל"ן בארה"ב, קנה כרטיס, תכין כסף למחיה, וסע למקום שאתה רוצה להשקיע בו. תכיר את האזור, תלמד אותו, תפגש עם אנשי מקצוע בכל התחומים של הנדל"ן ותתחיל לפתח אג'נדה בנושא. השקעות נדל"ן זה לא אמזון!!!!!!!! אי אפשר לקבל REFUND אם זה לא הצליח.
תקרא את שני הדברים הבאים:
http://agishron.blogspot.co.il/p/blog-page_18.html
ואת זה
http://www.mako.co.il/finances-weekend/Article-290b010a09d8951006.htm

למעלה