ההפרדה בסופר לנד מוצדקת ?

איני אנרכיסט

לא מובן איך אנרכיה מובילה לדיקטטורה. אלה שני הפכים.
חוקים צריכים לשמור על חירות האדם ולא להגביל אותה. אם אדם א' פוגע בחירות אדם ב', יהיו מנגנוני שלטון שיטפלו בא'. מעבר לזה -התערבות מינימלית עד כמה שאפשר.
אז, אתה בעד דיקטטורה? טוטאליטרית גם כן?

אינך מבין איך אנארכיה מובילה לדיקטטורה?

זה פשוט מאד. בהיעדר חוקים אין חוק המונע מאדם לכפות את רצונו על אחר בכל אמצעי בו יחפוץ- כולל כמובן אלימות. או באנארכיה לייט- באמצעות מניעת שירותים, מניעת עבודה וכו'. היה מצב כזה בראשיתה של המדינה, אז אם לא היה לך פנקס אדום היה מוצא את עצמך מובטל.
אז לא, אני לא בעד דיקטטורה- אני בעד דמוקרטיה מתגוננת.

אנרכיה היא מצב בו חברה

אנושית מתקיימת ללא ממשלה או שלטון ריכוזי. לא מצב שאין חוקים. חוקים יש תמיד, גם אם לא כתובים בעשרת הדברות או ששלטון מרכזי אוכף אותם.
בראשיתה של המדינה היה פה סוציאליזם. לכן מי שלא היה חלק מהמקורבים לשלטון (האדומים), היה מופלה לרעה ולא מקבל מהקופה הציבורית.
אנרכיה זה מה שיש בסומליה, והאמת - הם מסתדרים ככה טוב יותר מאשר עם השלטון שהיה לפניה האנרכיה.

שלטון החוק ללא מדינה, מומלץ לקרוא
http://mises.org/daily/2701

אנארכיה היא מצב שלא מתקיים במציאות

וסומליה היא מקום בו יש שלטון של כנופיות. אם אתה חושב שהמצב ם עדיף על דמוקרטיה אולי כדאי לך לעבור לגור שם. אה, המצב הקושם לא היה דמוקרטיה? אז למה אתה מביא אותה בתור דוגמא לכמה אנארכיה זה טוב?

איני חושב שאנרכיה זה טוב

איני אנרכיסט וכבר רשמתי לך זאת.
אני ליברל קלאסי ומינארכיסט. זה מה שאני רוצה שיהיה במדינה שלי שקוראים לה ישראל. ממשלה מינימלית, שוק חופשי וכמובן חירות הפרט.

מי שמתנגד לכך הם קולקטיביסטים, פאשיסטים ואטטיסטים (בתוכם נכללים גם הסוציאליסטים והקומוניסטים).

ג רפאל

New member
ההפרדה קיימת - ולא ניתן לכפות 'חיים ביחד'

לכל היותר זה לצד זה אבל לא זב בתוך זה.
הביחד בין שאינם ממינם מהווה רק מקור לסכסוכים ואיבה אין קץ.

חוצמזה שאין מי 'שיכפה' כי גם 'הכופה' הוא צד.
ואם בכפייה - הכופה הוא זה שבאותו נקודת זמן הוא החזק יותר [לא בהכרח הצודק או הטוב או הנכון יותר]

למעלה