הודעה והמלצה חשובה בעניין "חופש"

הודעה והמלצה חשובה בעניין "חופש"

למעיינים באתר חופש ולכל העוסקים בשאלות מציאות הבורא. אם אתם מעוניינים לדעת ולקבל את שני צידיו של המטבע, כלומר להצליב בכנות וברצינות בין שני הדעות, בין הדעה השוללת בקיום כוח עליון, ובין הדעה המוכיחה ומאששת קיום כוח זה, אם אינכם רוצים להיות ניזונים ממידע סלקטיבי-סובייקטיבי אלא אתם רוצים לבחון בעצמכם את שני הדעות ולראות עם מי הצדק, לצורך כך עליכם להיכנס מיד לאחר העיון באתר חופש, לאתר www.manof.org.il ולראות את ההוכחות המרשימות שהם מביאים על מציאות הבורא, אני חייב לציין שבהסתכלות ראשונית במבט אובייקטיבי בהבדלים בין שני האתרים הנ"ל ניתן להבחין בשוני מאד בולט, והוא, שלפחות 90% מתכני אתר חופש הם תכני שינאה לדת ונושאי דיגלה, ורק אחוז קטנטן מדבר על שורש הוויכוח האידיאולוגי-ערכי בין הדת לשולליה. ואילו באתר "מנוף" כמו גם באתרי היהדות האחרים כאתר hidabroot.org ועוד רבים, בהם רוב רובם של התכנים עוסקים בהסברה יסודית ומקיפה של היהדות-האמת שבדת והיהדות. tl סימלי היא העובדה שמנהלי אתר "חופש" ו "דעת אמת" מסרבים בכל תוקף תוך נקיטת אמצעי התחמקות שונים ומשונים, להיפגש פגישה ישירה פנים אל פנים עם נציגי הסברת העמדה היהודית-שורשית-דתית, ולהציג את דעתם ועמדתם בשלל הנושאים העומדים על הפרק כשהכוונה בעיקר לנושא המרכזי שהוא האמת שבדת וביהדות. שהרי זהו שורש העימות וכל השאר הם ענפים המסתעפים ממנו. נציגי הסברת היהדות מוכנים תמיד לבוא ולהיפגש לעימות ענייני ותכליתי בכל זמן ואילו הם מסרבים לכך. על אף שכבר הוצע להם זאת כמה וכמה פעמים והם עומדים בסרובם, הרי בפגישה כזאת שבה יטלו חלק שני הצדדים וילובנו בה השאלות היסודיות היינו יכולים סוף סוף לגעת אולי בקצה האמת. אבל כנראה שיש כאלו המרגישים את עצמם בטוחים רק במלחמת דמגוגיה או במקרה הטוב בעימות ווירטואלי-כזה שתמיד אפשר להתחמק ממנו ואינם מוכנים לעימות ענייני גלוי פנים אל פנים. וזה אומר משהו למי שמחפש בכנות ´להריח´ ולגשש היכן האמת מונחת!!! אלי היהודי

מי אמר שאין כח עליון ??

יש
רק חלק קוראים לו "מזל" , חלק קוראים לו "גורל" , חלק קוראים לו "הטבע" , חלק קוראים לו "יד המקרה" , חלק קוראים לו "אלוהים" ואני קורא לו "המהנדס" על שום ההמצאות ההנדסיות המדהימות הבאות : הלב שלנו (משאבה שעובדת בדיוק של עשירית השניה , 60 פעם בשעה , 24 שעות ביממה, 365 יום בשנה במשך כ - 80 שנה...) , סיבובו של כדור הארץ סביב עצמו, השמש וכדומה... הרבה בריאות אמנון מרגלית

טל קר

New member
אני. אני אומרת שאין. אבל בוא נתמקד

במה שאנחנו כן מסכימים עליו - שה´ פרסונלי איננו לדעתנו בנמצא, ואין שום זכות למי שחושב שהוא כן קיים לכפות את מנהגיו כתוצאה מאמונה זו על אחרים שאינם מסכימים עימו.

איות גיהות וציות

הדתיים כל כך מקפידים על אות ואות, וכביכול מכריזים שחריגתה של אות, משנה עולם ומלואו. לעיתים הם אינם מקפידים על הבנת הכתוב באותה מידה. אם היה אפשר לשנות קצת את הכתוב, היינו כולנו מחייכים קצת יותר. האפשרויות רבות מיני ספור, ואולי זו תורת הסוד האמיתית. אין דרך אחת להסתכל על התורה והאמונה. לכל אדם יש קצת אמונה, ולעיתים הדרך הנוקשה של הדת באה והורסת מעט זה, כמו כבשת הרש. בעיני חוסר אמונה הינה צורה של התיחסות לעולם בכלים אישיים. כך שאפילו אלוהים לא יתערב במעשינו ויגיד לנו מה לעשות. אולי יש לכך קשר להיותינו ישראלים. גם הרעיון של אל אחד ויחיד לעיתים נראה כמופרך ומגוחך, למה שלא יהיו מספר כוחות הפועלים ביקום? יש מספר כוכבים, ויותר מצורת חיים אחת, חומרים רבים, וכל מקום מגדל את מה שאופיני לעצמו. מה כל כך נורא להאמין כי קיימים מספר רב של אלילים? ביחוד שלפעמים נראה כאילו כל כוונתו של האל האחד הינה להמית את המיגוון של הצורות השונות, ולא לראות במה שמשותף ביניהם.

האם החופש באמת חופשי?

או שהחרות חרופה, והדרור מכור? חושפ שבאמת חופשי, משוחרר גם מכבלי מחשבה כפייתית כזו או אחרת, מחשבה פילוסופית, מחשבה אקדמית, מחשבה דתית, מחשבת כוח, ומחשבה אסטתית, מחשבה מוסרית. האמת של המוסריות הינה שמוסריות בנויה על סבלנות. סבלנות כלפי מה ששונה, ואורך רוח כלפי מה שאותו דבר. דרך פתיחות ונאורות מצליחה המוסריות להיות מוסרית, שאם לא כן הופכת המוסריות להיות פוגעת, אכזרית וחסרת לב. האם המוסריות הויקטורינית נועדה להגן על הדוגלים בפורטיניות מההשפעות המזיקות של החופש המיני? האם לב המתייסר בעינויי דין, אכן מצליח להבין את הזולת, וליצור תיקשורת והבנה? האם הדחקה של כל מה ששלילי בעולם, מביאה להתקדמות ובגרות? האם דרך שבנויה על הוראה ולא על לימוד, מביאה דעת לחברת בני אנוש? חוץ מזה שהמגבלות האנושיות לעיתים מחזיקות אותנו קרובים לאדמה זו, ואולי אין בכך כה הרבה רע. החום, והחיבה קרובים לאדמה, האנושיות והמגע קרובים לאדמה. אז יש מקום לאהבה וחושניות אי שם בשמי השמיים. הלוואי שנוכל להיות סובלניים כלפי כל צד.

טל קר

New member
שני דברים. הראשון, הוא שכוח עליון

או כוח לא ברור, לא חייב להיות ה´ הפרסונלי שבדת. אני אישית לא מאמינה בכוח עליון מאף סוג, אבל אפשר להאמין בכוח עליון בלי לחשוב שאותו כוח עליון זה ה´ האורתודוקסי עם שלל תרי"ג מצוותיו. שנית, אתר חופש לא מכיל תכני שנאה. לא ב90% ולא ב9%. פתחתי את הדף האחרון,כדי לעשות מדגם מקרי. מתוך 22 קישורים - 6 קישורים לכתבות או לאתרים. אחד לפורום הזה שנפתח, אחד לאתר ההתנגדות של הנשים האפגניות, אחד לכתבה של וואי נט על אסון המטוס ושמות הנספים, אחד לאתר של מכון אדווה שמפרט את התקציבים הממשלתיים לחרדים, אחד לכתבה על האיסלאם, ואחד לחוק שיצא בשבדיה שאוסר ברית מילה ללא פיקוח רפואי. 2 ביקורים חוזרים של מאמרים קודמים. אחד אוסף קישורים בנושאי ברית מילה, והשני סיפור יציאה לשאלה של כותב באתר. 14 מאמרים חדשים, אחד מהם תוכן הענינים של החוברת החדשה שיצאה של יהדות חופשית, 3 הודעות של פורום חופש (שזה מכתבים שכותבים הגולשים ותשובת מפעילי האתר), פרשת השבוע מתוך התבוננות חילונית, בקיצור, נראה לי שמניתי יותר מ90 אחוז מתכני הדף האחרון. אגב, בהתחשב במה שעובר על מחלקי דעת אמת (מכות כשהם מחלקים) ובבריונות של משמרות הצניעות, ובכך שכבר נגרמו בעבר פיטורים של עוברים שלא מצאו חן בעיני אחראי כשרות וכדומה באמצעות איום בחרמות, לא פלא שהם לא מפרסמים את זהותם ובטח שלא ברבים. זה נקרא שמירה על הבטחון האישי. האין זה סימלי שאנשים המחלקים חומרים חילוניים בשכונה חרדית זוכים למכות, ואנשים המחלקים חומרים חרדיים בשכונה חילונית, לא? אלא מאי? מכתבים שמגיעים לאתר מתפרסמים עם תשובה של מפעילי האתר. מה דעתך שנציגי הסברת העמדה וכו´ וגו´, ישלחו מכתבים ויקבלו על כך תשובה באתר? בהודעת המנהל יש את האימייל אליו יש לשלוח חומרים לאתר.

טל קר

New member
קישור רלוונטי למה עדיף דרך המילה

הכתובה ולא במפגש, שנכתב מאת סייברדין. תקרא ותבין למה החרדים מתעקשים להפגש פנים אל פנים.

תגובה נוספת בעניין הפגישה

הקישור אותו הצעת בעניין מדוע עדיפה המילה הכתובה, מוכרת לי. אם כי יש בידי חומר רעיוני רב על כך העדיף הזדמנות אחרת. אבל אני רוצה להסב את תשומת ליבך לכך שאני אינני מדבר על פגישה בין הקהל הרחב המחפש את האמת לבין נציגי ההסברה, הרי להם הצעתי לעיין באתר "מנוף" ועוד אני הצעתי את נושא הפגישה אך ורק בין מנהלי האתר האמונים על הנושא, ושכל הענין בהיר להם, הם הרי אמורים לדעת את ´התשובה החילונית´ הם הרי נוטשאי הדגל של התשובה החילונית, ולכן חשוב מאד שהם יפגשו עם נציגי ההסברה היהודית ללבן בכנות את הנושאים הנתונים לוויכוח. כמובן שמנהלי אתר חופש ידחו באלגנטיות את ההצעה בטענה שה´מחזירים בתשובה´ ישתמשו נגדם ב´טכניקות´ מסויימות וכו´ ובמילים אחרות, הם יטענו שבעצם גם אם יוכיחו להם את האמת שביהדות, הם לא יקבלו זאת כי ´בטוח´ יש איזה תרמית בדברים. ובנקודה זו אפשר להאריך אבל אין טעם בכך. מה שברור שמי שבטוח בעצמו אינו צריך לחשוש ולהתגונן, והמתגונן הוא זה שיש בו את נקודת התורפה!!!

טל קר

New member
נראה לי שאתה מסתכל על זה הפוך.

זה לא שמנהלי אתר חופש מנסים להתחמק מפגישה פנים אל פנים, זה מנהלי האתר שאתה בא ליצג שמנסים להתחמק מלהעלות את טיעוניהם על הכתב מפחד שיפסלו אחד אחד. אז בבקשה, אם יש לך טיעונים בכתב, תביא. ואם לא, אז לא. אבל קח בחשבון מה זה אומר שטיעון מסוים יכול לבוא רק בעל פה ולא בכתב. זה לא נשמע לך קצת חשוד?

תגובה לטל קר

אינן לי עניין כרגע להכנס לוויכוח על התוכן והאופי של שני האתרים, אני הבעתי את מה שנראה לי אישית ואני פשוט הצעתי לכל המשתתפים והקוראים לעשות בעצמם את ההשוואה בין האתרים המנוגדים שהצעתי. ושוב פעם אני חוזר על העניין העיקרי שעליו אני מבקש להתמקד. אני שואל שאלה מאד פשוטה. מדוע מנהלי אתר חופש דוחים (לפעמים התחמקות אלגנטית מדהימה) כל נסיון לעימות ישיר וגלוי פנים אל פנים עם נציגי הסברת היהדות??? הרי כולנו יודעים שעימות ווירטואלי אינו מוביל לשום מקום ואם הם כל כך בטוחים בעצמם אז מה זה כל כך נורא לקבוע פגישה בין נציגי שני הצדדים ולראות היכן האמת??? נניח שאכן יש הפליה בכך שאין מניחים לחלק חוברות וכו´ אבל הז הרי איננו גורע ואין לכך כל קשר לאמת האנטי דתית כביכול המוצגת ע"י מנהלי אתר חופש, ואם בארזים נפלה שלהבת -אם אפילו מנהלי אתר חופש חוששים מהתמודדות עניינית פא"פ גלויה ורצינית....

טל קר

New member
הבאתי לך קישור שעוסק בדיוק בנושא

הזה, למה דיון רציני כדאי שיעשה בישוב הדעת ובכתב ולא פנים אל פנים. עליך להבחין בין התמודדות עניינית גלויה ורצינית, לבין הפנים אל פנים, אין חלק א´ דורש חלק ב´. ההפך, שלב ב´ פוגם בחלק א´. ומצ"ב הקישור.

cusamano

New member
לא נכון!

יש קונצנזוף בעולם הדתי שברגע שמביאים דעת חילונית על הדת זו פגיעה בדתיים עצמם...זה מיכוון שהמגמה של הויכוחים על הדת עצמה מיתפתחת בישראל רק בשנים האחרונות לעומט ויכוחים פוליטיים למשל כל אחד רשאי ליפתוח דוכן המציג את דעותיו אתר מנוף מגיע ומציג את השקפת עולמו על היהדות וזכותו של אתר חופש לעשות בדיוק אותו דבר! רק מה, שאתר חופש לא ניגמר כאן לאתר חופש יש גם עוד סיבות להקמתו וזה להילחם בכפייה הדתית עצמה מלבד פיתוח הזהות היהודית והמחשבה החופשית הויכוח יכול להעשות בכל מיני צורות. הקמת דוכן בשוק עם חוברות (ויש כאלה של חופש, לאו דווקא בשוק...) או הקמת אתר המציג את הדעות של חופש אין זה לגיטימי? חוץ מזה הויכוחים עם הדתיים שאני היתנסתי בהם במהלך חיי הם מאוד עיקשיים ומאוד ארוכים ומאוד מתישים. אתר חופש עצמו אינו שולח זרועות במטרה להיתוכח הוא מאמין באמונתו השונה של אדם. נכון שיש בו מאמרים הסוטרים דעות דתיות ואתה מוזמן ליקרוא אבל אינך מוכרח להאמין! לאתר חופש יש גם מאמרים על ויכוחים שונים ומשונים וטענות נגדם...האם זה רע? בתודה שי

.המוסד

New member
פיתוח הזהות היהודית?

איזו זהות? יש לך זהות "יהודית"? מה משותף לך וליהודי אמריקאי?

cusamano

New member
לאום

שנינו שייכים לאותונ לאום שנינו שייכים לתרבות היהודית. זה שאיני מבצע את הפולחן שבדת אין זה אומר שאיני מיתייחס ליהדותי כמורשת תרבותית ניכבדת ביותר...

.המוסד

New member
לא משותף לך שום דבר

איזה לאום יש לך? על מה הוא מבוסס? איזה דברים מגדירים אותו (ארץ, שפה, תרבות, ערכים...) פשוט אין תרבות יהודית אתיאסטית, כואב אבל נכון

babylon_a1

New member
למה אני לא מתפלא...

לראות טיפוסים כמוך כאן - אתם הרי קוראים את חופש ודומיהם הרבה יותר מהחילונים אגב אני מבקר מפעם לפעם באתר שלכם - אך ורק למטרות שעשוע לא הייתי שם לאחרונה אבל אני מניח שגוג ומגוג בכותרות אגב ידעת שבאינטרנט המקום היחיד בו ניתן למצוא קריקטורות אנטישמיות זה באתר שלכם (לא שאני לא מבין למה סתם אותם שם)

למעלה