הודעות בנושא לימודים אקדמיים בארה"ב

אנגלינה

New member
שלום לכולם!!!

שלום אני מיתכוונת שנה הבאה לעור לארהב ללמוד אני מבררת הרבה דברים אבל תהיתי אם יש לך עוד דברים או אתרים שיכולים לעזור לי אנגלינה

J a c k a l

New member
לימודים אקדמיים

שלום, ומזל טוב על הפורום החדש. ברצוני לשאול מהי שיטת הקבלה לאוניברסיטאות בארה"ב (בעיקר לייל וסטנפורד), ומהו שכר הלימוד הממוצע בהם (בעיקר בתחום המשפטים)?

R-E-L

New member
שאלה

לאחר סקר שווקים ברצוני לעבור לאמריקה לצורך קורס טייס. בארץ הקורס עולה 40,000 ש"ח בקירוב, בארצות הברית הוא עולה 25,000 ש"ח בקירוב. לכן ברצוני לעבור לשם ללמוד טייס אך בחרתי את התקופה הכי טובה לנסוע... טוב, נגיד זאת לא הבעיה - הלימוד הבעיה הינה ההשארות בארה"ב לצורך לימודים. הלימודים נמשכים שנה מקסימום. האם יתנו לי וויזה לשנה לצורך לימוד מקצוע זה?

האתר ב"ה" הידיעה

לנושא של לימודים ודירוגים של אוניברסיטאות הוא USNEWS. מעבר לזה, אנא פרטי קצת יותר, לאן? איזה תואר? מתי וכו´, ואז נהיה יותר ממוקדים. אפרת

קצת מידע

שלום וקודם כל בהצלחה! שנית, בעידן האינטרנט כל הדרישות לקבלה למוסדות האקדמיים נמצאות על אתרי האינטרנט של האוניברסיטאות. אני לא יודעת באיזו תכנית אתה מעוניין בדיוק אבל מצ"ב לינקים לביה"ס למשפטים של ייל ושל סטנפורד, ולאופציות ההרשמה שלהן. שכר הלימוד של ייל בתכנית LLM לשנה הבאה הוא כ- $30,000 (תואר מתקדם) בתכנית ה-JD שכר הלימוד הוא כ- $15,000 (תואר ראשון) בסטנפורד שכר הלימוד בתכנית JD הוא כ- $28,000 ובתכנית ה-LLM כ- $30,000 בהצלחה!

ויזות סטודנט ולימודי טייס

אז ככה. הדבר הראשון שתצטרך לעשות הוא לברר עם המוסד שאליו אתה מעוניין להירשם האם הם מסוגלים להנפיק לך ויזת סטודנט F1 או J1. רוב המוסדות הרשומים יכולים לעשות זאת, למרות שאני מאמינה כי בתחום הספציפי הזה צפויות לך יותר בעיות מאשר בכל תחום אחר לאור אירועי ה-11 בספטמבר אבל לזה נגיע מאוחר יותר. הייתי מציעה לבחור את המוסד ללימודים ע"פ אפשרותם להנפיק לך אישור לויזת סטודנט. ברגע שהם ינפיקו לך את הניירת (טופס I-20 לויזת F1 וטופס IAP-66 לויזת J1) תוכל להגיש בקשה בשגרירות לויזת סטודנט ולא תהיה לך בעיה להישאר כאן על מנת ללמוד. כמה דברים להזהר מהם: 1. לאור הפיקוח הגובר על סטודנטים והחוקים החדשים של רשויות ההגירה, לא תינתן יותר האופציה להגיע כתייר ולשנות סטטוס לסטודנט. השיטה הכי טובה היא להיכנס לארה"ב מראש עם ויזת סטודנט לאחר שכל הניירת כבר סודרה. באם זה לא מתאפשר ואתה מגיש בקשה לויזת תייר בשגרירות, בקש שיציינו על גבי הויזה הערה - prospective student כדי ששלטונות ההגירה ידעו שבאת במטרה להיהפך לסטודנט. כמו כן יהיה עליך להסביר ולהוכיח מדוע הלימודים בארה"ב יסייעו לעתידך בישראל, וזה כמובן נובע מחובת ההוכחה כי בכוונתך לשוב לישראל ולחיות שם בתום הלימודים. 2. היות ומקצוע הטיס הוא הרגיש ביותר בימים אלה, ייתכן שתיתקל בבעיות בתחום הזה גם. הייתי מציעה להרים טלפון לשגרירות ולהתייעץ איתם בנושא. הכי חשוב להיות ישיר ולומר את האמת כדי לא להסתבך, שלא יחשבו חלילה שאתה טרוריסט. שיהיה בהצלחה!

amirfl

New member
יש הרבה בתי ספר לטיסה שנותנים J1

אני לומד טיסה בפלורידה ולא עשו לי שום בעיות, למרות שהוצאתי את הויזה אחרי ספטמבר.

זו אחת הסיבות

ששירותי ההגירה עוברים עכשיו רה-אירגון רציני. לחלק מהטרוריסטים שהטיסו את המטוסים ב-11 בספטמבר, חידש ה-INS את הויזות לפני מספר חודשים......

אני מצטרפת לאפרת

תצטרכי לשאול שאלות ממוקדות יותר כדי שנוכל לסייע לך. ברוכה הבאה וחג שמח!

אנגלינה

New member
ובכן אז בפירוט

אני מעונינת ללמוד רפואה בניו יורק אני מתענינת במחירים? באיזה יש את הפקולטה הכי טובה? האפ יש מלגות ואם כן אז איפה? אנגלינה

אז ככה

אני ממש לא יודעת הרבה על בתי ספר לרפואה אבל אני יודעת שביה"ס לרפואה של NYU נחשב מצויין וגם זה של Cornell ושניהם בניו יורק סיטי. לגבי מלגות אני לא בטוחה, לתואר ראשון קשה יותר להשיג מלגות ולתארים מתקדמים בדרך כלל די קל. בדקי את האתרים הבאים: NYU School of Medicine Medical College of Cornell Mount Sinai School of Medicine

הודעות בנושא לימודים אקדמיים בארה"ב

מהימים האחרונים שורשרו כולם להודעה הזאת. אנא השתדלו להמנע מפתיחת הודעות חדשות כדי שכל ההודעות באותו נושא יקושרו. תודה!

לימודים בארה"ב

עידית קודם כל ברוכה הבאה. שנית הודעתך תועבר, כמו כל ההודעות בנושא, לשרשור בנושא לימודים בארה"ב. אשמח אם תוכלי להבא להגיב לנושא המתאים ולא לפתוח הודעה חדשה. בכך תקלי על חיי ועל חייהם של הגולשים האחרים המעוניינים לחפש אינפורמציה בנושא מסויים. אם היית שואלת שאלות ספציפיות היינו שמחים לעזור לך, אבל "אינפורמציה לגבי לימודים בארה"ב" זה הרבה יותר מדי כללי ואנחנו לא יודעים במה את מתעניינת... מיקום? שכר לימוד? אילו תארים? נושאים? ויזות? תצטרכי למקד את שאלתך בכדי שנוכל לסייע לך!

למעלה