הודעות שגיאה ב- xUbuntu

הודעות שגיאה ב- xUbuntu

מה פשר הודעות השגיאה שלהלן, שהופיעו במסוף, אחרי מחיקה או שינוי קובץ במצב Root, לאחר הפקודה sudo thunar שהיא המקבילה ל- sudo nautilus של אובונטו (את המחיקות והשינויים האמורים עשיתי הרבה פעמים בעבר, ולא הופיעו הודעות שגיאה):

(thunar:2599): Gdk-CRITICAL **: IA__gdk_window_get_window_type: assertion 'GDK_IS_WINDOW (window)' failed

(thunar:11510): Gdk-CRITICAL **: IA__gdk_window_get_window_type: assertion 'GDK_IS_WINDOW (window)' failed

נ"ב

איזו פקודה ב- xUbuntu (או באובונטו) סורקת ומתקנת שגיאות דיסק (המקבילה ל- scandisk של Windows)?

תודה.

בינתיים בדקתי

מתפריט האתחול (GRUB) במצב שחזור (Recovery mode) ובאמצעות Gparted מתקליטור, ולא נמצאו שגיאות כלשהן. אני מבין שבלינוקס, בניגוד ל- Windows, ניתן לבדוק פגמים בדיסק רק כשאינו מעוגן (Unmount). יתקנו אותי המומחים אם אני טועה.
ואני עדיין תוהה לגבי הודעות השגיאה בעניין מנהל הקבצים Thunar.

BravoMan

Active member
תעלם מהודעות השגיאה

זו משהו פנימי של התוכנה, זה קורה גם ב-nautilus ואפילו ב-gedit לפעמים, ולא באמת משפיע על תפקוד.
&nbsp
כשאתה מפעיל תוכנה גרפית ממסוף, אתה רואה הרבה פעמים הודעות דיאגנוסטיקה.
כדי להבין אותן, צריך לדעת תכנות, ולהכיר את הספריות הספציפיות (ספריות תוכנה, לא ספריות קבצים שאתה מכיר) עליהן בנויה התוכנה.
&nbsp
בכל מקרה, אני יכול להבטיח לך מניסיון שהשגיאות הללו לא מפריעות לכלום, והדרך היחידה לתקן אותן היא... לתקן את הקוד.
&nbsp
לגבי פקודה לסריקת דיסק הפקודה היא fsck.
https://www.tecmint.com/fsck-repair-file-system-errors-in-linux/
&nbsp
אפשר לסרוק דיסק מעוגן, אבל כדי לעשות תיקונים ברמה נמוכה, אכן צריך שהוא לא יהיה מעוגן,כדי לא לשבור שום דבר שעובד מהדיסק.
&nbsp
עם זאת, ב-Ubuntu ונגזרותיו אתה לרוב לא צריך להתעסק עם זה ידנית.
פעם בכל כמה אתחולים (לא זוכר את המספר המדויק) המערכת מכוונת לבצע סריקה בזמן עליה, ואם ימצאו בעיות לנסות לתקן אותן.
&nbsp
כמו כן, לא משנה באיזו מערכת אתה משתמש, כדאי לזכור שסקטורים פגומים הם סימן לכשל דיסק מתקרב.
אי אפשר באמת לתקן אותם, רק לסמן שלא יעשה בהם שימוש, וברגע שהם מתחילים להופיע צריך להמר לגבות את המידע ולהחליף את הדיסק לפני שהוא מתפגר לגמרי.

רבה

למעלה