הודעת הביכורים שלי

mainman13

New member
הודעת הביכורים שלי

לנוכח מיעוט המשתתפים בפורום הישוב, תהיתי האם תושבים מדירים אצבעותיהם מכתיבת מחשבותיהם משום השיח הנוטה להיות לעיתים בוטה? שמא, מדובר למעשה בריבוי תושבים פאסיביים (כמוני) אשר נוהגים מדי פעם לקרוא ולעיין בפורום, אך לא משקיעים זמן ומחשבה לתרום משהו לשיח הציבורי בישוב. אני מאוד מקווה שלא נסחפנו גם אנו תושבי הישוב, אחר האווירה וההתנהלות של המדינה כולה אשר מקדשת את האינדיבידואליזם, פוגעת בחלשים ומביאה את רוב הציבור להתכנסות פנימה לתוך ד' אמותיו, ודומה כאילו היא מנסה להשכיח מתודעתנו מונחים וערכים כמו חזון, ערבות הדדית, תרומה לחברה וכו'. דומה כי ביישוב שלנו, למעט התכנסות סביב מדורת השבט ביום העצמאות ובתהלוכת פורים, אין לנו חיי קהילה במובן הרחב של הביטוי. קשה לי לדמיין כיצד היה נראה הישוב ללא פעילותם הברוכה של ילדי שבט הצופים, אשר באופן מעורר כבוד והערכה עוד שומרים על הגחלת. אני סבור שכצעד ראשון לשיקום השיח הרחב ולהשתתפות פעילה של הרבה תושבים בפורום, יש צורך בתכתובת מזוהה בפורום. אני משוכנע שכל משתתף בפורום שיש לו רצון כן ואמיתי לתרום לקהילה, להעלות רעיונות והצעות קונסטרוקטיביים ויישימים, לא צריך "להסתתר" מאחורי כינוי. אני בטוח שכל התכתובות אשר מביעה ביקורת שאינה בונה, או עושה שימוש ציני בפורום לקידום אינטרסים אישיים וניגוח יריבים פוליטיים, פשוט יעלם מהר מאוד מהשיח הציבורי. לפיכך אני מציע למנהל הפורום למפות את כל בתי האב בישוב ולתת לכל אחד "ניק" אשר רק באמצעותו הוא יוכל להביע את עמדותיו ותובנותיו בפורום. וכך כל ניק שלא ניתן ע"י מנהל הפורום יחשב מיידית כ"טרול" עוין. אולי בצעד הקטן הזה, תיפתח הבמה להרבה תושבים שרוצים לתרום ולקדם את כל הנושאים הטעונים שיפור במסגרת החברתית הקטנה שנבנתה כאן לפני 11 שנים. כך אני מניח, יוכלו גם ממשתתפי הפורום ה"לוחמניים" לעדן את הנוסחים הבוטים ולהפוך לגורמים יצירתיים אשר יסייעו להתמרה של הישוב, כי אני משוכנע שגם הם כמו כל אחד אחר, רוצים לעצמם ולמשפחתם רק אושר, שגשוג וצמיחה. אריק אטיאס mainman13

d a n i 1 0 0 0

New member
אין קשר בין עילום שם / לבין רמת הכתיבה

כבר הוכח בשירשור הקודם כי אתה יכול להופיע בשמך המלא ועדין להיות בוטה.וכנ"ל להיפך אותי למשל לא מענין אותי שקוראים לך אריק אטיס ואני גם לא מכיר אותך באופן אישי כך שמבחינתי אתה כמו ניק, אני גם לא חלק גדול מהכותבים פה וצורת ההתבטאות שלי כלפיך וכלפיהם לא תשתנה לטוב או לרע,אם אתה בשמך המלא או לא. עילום שם למי שחפץ בכך הוא כלי חשוב לכל פורום אם אנחנו רוצים להתרכז בתכנים ולא באנשים שמאחורי התוכנים מי שחפץ להישאר בעילום שם יש לו את אותה לגיטימציה כמו אותו אחד שבחר לחשוף את שמו מסיבותיו שלו. זה החן והיופי בעולם השיח הוירטואלי החדש לוקח זמן ללמוד להתנהל בדו שיח הזה ואני מאחל לך הצלחה בדרכך החדשה

אני בכל זאת חושב שעדיף לכתוב בשם מלא

ולא להתחבא מאחורי שם של מתחזה כי זה לא מכובד וזה מוריד את רמת הכתיבה הפנומינלית שלי. בברכה עמית חזה

mainman13

New member
dani1000 היקר/ה

להלן מספר הבהרות, כדי לוודא שהמסר שלי הובן כהלכה. 1. אינני מדבר על רמת הכתיבה בפורום- כפי שציינת- ולו ברמז, אלא על התכנים. רמת הכתיבה היא שולית לחלוטין ואולי אף בלתי רלוונטית, בשעה שהתוכן הוא ענייני ונועד לקדם נושאים. 2. .בשונה מעמדתך, שאנשים אשר מעוניינים להתמקד ולהתייחס לגופם של דברים ולא של אנשים, לא אמורה להיות בעיה להזדהות ולהיוותר עלומי שם, נהפוך הוא, הם יצטיירו בעיני הקוראים כאנשים "חיוביים", אשר ככל הנראה רוצים לתרום מתובנותיהם ואולי אף מזמנם ומרצם. אני סבור שבשעה שמשתתף בפורום מזוהה, ניתן יהיה לפנות אליו גם ישירות מאוחר יותר, אפילו לטלפון בביתו, בשעה שיש רצון לקדם נושא כלשהו או לפתור בעיה קונקרטית. 3. אותי דווקא כן מעניין איך קוראים לך ואני בהחלט מעוניין להכיר כל תושב בישוב שחושב ורוצה לתרום ולקדם נושאים הנוגעים לכל הקהילה בישוב ובעיקר לילדים. בברכת יום נעים, אריק

mainman13

New member
תיקון קל להודעתי הקודמת- נשמטו לי מס' מילים

להלן מספר הבהרות, כדי לוודא שהמסר שלי הובן כהלכה. 1. אינני מדבר על רמת הכתיבה בפורום- כפי שציינת- ולו ברמז, אלא על התכנים. רמת הכתיבה היא שולית לחלוטין ואולי אף בלתי רלוונטית, בשעה שהתוכן הוא ענייני ונועד לקדם נושאים. 2. .בשונה מעמדתך, אני סבור שלאנשים אשר מעוניינים להתמקד ולהתייחס לגופם של דברים ולא של אנשים, לא אמורה להיות בעיה להזדהות ולהיוותר עלומי שם, נהפוך הוא, הם יצטיירו בעיני הקוראים כאנשים "חיוביים", אשר ככל הנראה רוצים לתרום מתובנותיהם ואולי אף מזמנם ומרצם. אני סבור שבשעה שמשתתף בפורום מזוהה, ניתן יהיה לפנות אליו גם ישירות מאוחר יותר, אפילו לטלפון בביתו, בשעה שיש רצון לקדם נושא כלשהו או לפתור בעיה קונקרטית. 3. אותי דווקא כן מעניין איך קוראים לך ואני בהחלט מעוניין להכיר כל תושב בישוב שחושב ורוצה לתרום ולקדם נושאים הנוגעים לכל הקהילה בישוב ובעיקר לילדים. בברכת יום נעים, אריק

ניר ש2

New member
לmainman 13

אריק אהלן שלום הכינוי שלי הוא גם שמי האמיתי רק ללא כל שם משפחה. אין לי שום בעיה להזדהות מכיוון שאין לי כלום נגד אף אחד. אני מבין את עמדתך וכמובן בהיגיון הבריא והיבש אתה צודק, כאשר כולם למען כולם ורוצים לתרום האחד לשני וליישוב, אין שום בעיה לדעת את שמות האנשים ליצור קשרים ולחזק האחד את השני, אמן וזה יקרה במהרה, אך מה קורה כאשר אדם מסויים שלא ממש מתאימה לו הדעה שלך, אפילו והיא לא אישית נגדו מחליט לקחת זאת למקום לא נכון אשר מביא למתח? מה יקרה אם חס ושלום שמך הפרטי יופיע ואדם לצערנו שקצת "מסובב" יחליט להשתמש במספר הטלפון שלך ומשפחתך לצרכים בעייתים כגון הטרדה או שלא לדבר על מעבר לכך, לקחת את הכתובת שלך ופשוט להראות לך "מאיפה משתין הדג" ,או סתם רק קצת להפעיל לחץ נגד הדעה והעמדה שלך? קרו מקרים מעולם ומקרים שאני מכיר באופן אישי שלא קשור דווקא לפורום אלא סתם אנשים שלא מצא חן בעינייהם משהו והם החליטו לנקוט יוזמה שאני בטוח שעלייך ועליי ועל 99% מהאנשים בפורום הזה לא רק שהיא לא מקובלת אלא היא פשוט פלילית פשוטו כמשמעו, לכן עם כל הרצון הטוב לדעתי חשוב קודם להתמקד בנקודה היותר חשובה שהעלתה שאני מגדיר " תרבות דיון" בפורום שוואלה בקטע הזה אני כן יכול לתת פידבק לאירילה שאפילו העמיד אותי במקומי מתי שהיה צריך כאשר לקחתי אישית דברים של מגיבים אחרים ומכיוון שנפגעתי הגבתי בחריפות מתוך רגש והרי היתרון הגדול ביותר של תקשורת האינטרנט היא האפשרות לחשוב ולעכל את מה שהועלה גם וזה לא לרוחך ונוגד את עמדתך ולכן צריך למצוא את הדרך הנכונה ביותר לעלות את דעתך מבלי לפגוע באחרים ומכאן אני מאמין שכבר תופיע דרך המלך לרצון טוב יותר לעזור ולתמוך ולהביע דעה מבלי לחשוש מ"ריב" ותחושה לא נעימה וההמשך יהיה של אחדות ואפקטיביות בע"ה. בכל מקרה לא חשוב השם או הכינוי חשוב התוכן שיהיה הגון ומתחשב והעיקר לא פוגע ונמהר, זאת כמובן רק דעתי האישית

d a n i 1 0 0 0

New member
אריק -שמחתי לדבר איתך על נושאי האתיקה בפורום

מכיוון שניר תימצת פחות או יותר את הדינמיקה בפורומים מקומיים, לא הוסיף דבר. ואני מקווה שתמשיך ותיזום שיחות גם על נושאים אחרים שחשובים ללפיד ולנו כקהילה. מחכה בקוצר..

TakeOne

New member
קהילה חיה או קהילה וירטואלית ../images/Emo35.gif

אני חושב שהויכוח על כתיבה בעילום שם אל מול כתיבה בשם גלוי, משליך קודם כל על אופיה של הקהילה שלנו. באיזו קהילה אנחנו רוצים לחיות - וירטואלית/חסויה, או חיה/פתוחה? יש צדק רב במי שמצדדים בזכות לאנונימיות בנבכי הרשת הגלובאלית. כשאתה משתתף בפורומים/ בלוגים/ ואתרים שונים, ונחשף בפני העולם הרחב שאינך מכיר, יש הגיון ברצון להסתתר תחת שם כינוי ולשמור על זהות בדויה, על מנת שלא יכירו גם אותך. כך יכול קשיש חביב להפוך ברגע לעלם חמודות, ובעלת תפקיד בארגון יכולה לצאת באופן חופשי נגד הארגון בו היא מועסקת, בלי לקחת את הסיכון שחלילה יבולע לה. לכל אחד האינטרסים והשאיפות שלו, וזה לגיטמי כמובן. אבלכשנוצר פורום קהילתי במסגרת ישוב קהילתי קטן ואינטימי כמו שלנו, שכל תכליתו צריכה להיות אמצעי להעברת מסרים קהילתיים-חברתיים-חינוכיים-בטחוניים-תרבותיים, באופן פתוח ונגיש לכל, וכשהפורום הזה יכול להיות במה לחיזוק הקהילה החברותא, האחריות ההדדית, התמיכה בין שכנים, העזרה לזולת והחיבור בין תושבי הישוב לנבחריהם (שגם הם הרי שכנים וחברים בקהילה), כל הרעיון של זהות בדוייה, שמהווה כלי ביטוי לגיטימי בעולם הוירטואלי הרגיל, הופך את הדברים על פיהם ובמקום כלי לחיזוק הקהילה אנו מקבלים כלי מפריע והרסני. אחת ההוכחות הכי טובות לכך היא הפורום שלנו, שריבוי הגולשים האנונימיים חיסל אותו למעשה וסגר אותו בפני רובם המכריע של התושבים, שמתייחסים אליו בבחינת "שומר נפשו ירחק". בפורום קהילתי כמו שלנו, כתיבה בעילום שם לא נועדה להוות "הגנה" כלפי הכותבים, כפי שמנסים לצייר כאן אחדים. אף אחד לא צריך להתגונן מאף אחד, ועדיין לא ראיתי שהתנכלו כאן למישהו בגלל שהמסכן "נחשף" בפורום. האנונימיות הזו פשוט נותנת אפשרות למי שמעוניינים בכך, ליצור מניפולציות, ליזום מחלוקות מתוך אינטרסים צרים ועיקר העיקרים - להרחיק מכאן את רובם המכריע של התושבים. יש מי שזה אפילו מתאים להם. אני משוכנע שאם הפורום ישנה את פניו, יאפשר כתיבה חופשית, בזהות מלאה ומתוך רצון אמיתי לקדם את הקהילה, התושבים יחזרו אליו ויהנו מהפוטנציאל הטמון בו. במצב כזה לא צריך להיות אינטרס לאיש לכתוב בעילום שם. אלדד אדר

למעלה