הוכחה לקיום אלוקים

the YOOK

New member
הוכחה לקיום אלוקים

סתם. משעמם לי

the YOOK

New member
אפשר לנסח את זה ככה.

גם את האקזיסטנציאליזם האתאיסטי (ניטשה, קאמי וכו') המציאו משעמום, באותה מידה...

רפפם

New member
במקרה הזה לא המציאו כלום

אלא זה פשוט ריאקציה לרעיון של אלהים.
זה כמו האנטי ציונים, אם לא הייתה ציונות ומדינת ישראל, אז אין משמעות לנטורי חרט'א וכל מיני ארגונים הזויים שמחרימים את ישראל

the YOOK

New member
לא המציאו כלום זה בערך נכון,

כי קהלת, איוב, חז"ל - הם קדמו להם. אבל לטעון שאלבר קאמי הוא ריאקציה לרעיון של אלוהים?! אלבר קאמי עומד בפני עצמו.

RonspotNL

New member
את האמת?

הייתי רוצה שכבר יביאו הוכחה וראיה לקיומו של החבר הדמיוני הזה הרי אם הוא קיים צריכים להיות הוכחות וראיות לקיומו לא?

the YOOK

New member
מממממ... לא

הרצון לעבוד את ה' לא תלוי ב"קיומו" (ולא צריך להיות, במונותאיזם בו האל הוא טרנסצדנטי ממילא וקיומו אינו נתפס).

the YOOK

New member
ז"א שהרצון שלי להעניק משמעות רק למה

שהוא טרנסצדנטי בפועל לא באמת תלוי ביכולת שלי להוכיח שהוא קיים (או להבין מה משמעות האמירה שהוא קיים).

אני יודע שהאדם חייב לתת משמעות למשהו (כי האדם מחוייב לבחור), ואני מעוניין לדחוף את אותו "משהו" מחוץ לעולם, מחוץ לכל מה שאני יכול לתפוס או לחוות - לעבוד אל טרנסצדנטי. (שים לב שזה גם לא תלוי בשאלה האם ניתן באמת לעשות את זה - האם ניתן לעבוד את ה'. הרצון לעשות את זה הוא מה שמשנה - זו האמונה הדתית).

deathcaster

New member
תגובה

זו הדרך שלו להצדיק את אורח חייו (שמירת מצוות)- בכך שאין הצדקה.

יש לו גם איזו מגילה קטנה שהוא כתב שהוא משוכנע שהיא ההוכחה שלו לקיום האל... הבעיה היא שההוכחה הזו קיימת במוחו בלבד.

Gidi Shemer

New member
זוהר, לא יודע איזה חתול רע עבר בינך לבין YOOK

אבל כשהתאיסטים שנכנסים פה פעם בשבוע (כותב מסתורי, PRX וכו') נותנים מושג חדש להגדרה רדידות מהי, YOOK מבטא פה את האמונה שלו באופן רהוט ומעניין.

אני לא שותף לאמונה הזו, ואמנם קשה לי להבין כיצד בסופו של יום מתורגמת אמונה שכזו לאמירת קדיש או לפיאור מעשי אותו אל טרנסצדנטי בוקר צהריים וערב. עם זאת, הכתיבה של YOOK היא בדיוק הכתיבה התאיסטית הנחוצה בפורום הזה- חשיפה לעמדות אחרות שמובעות באופן אינטליגנטי.

חבל שאתה מנסה להנמיך ולגמד אותו, במיוחד לנוכח ההזויים והאמנון יצחקיים למיניהם שמבקרים פה כל שני וחמישי ומסבירים לנו מהי הוכחה ולמה אבולוציה שה שטויות ועוד ועוד.

גידי יש לך אובססיה אליי? חחח כנראה שכן כי...

אין כמעט הודעה שבה אתה לא מזכיר אותי. ואני במקומך לא הייתי מדבר על רדידות, בן אדם בן 46 שכותב בפורומים על חדי קרן ודרקוני אש ואחרי דבר כזה נראה לך שאתה יכול להעביר ביקורת על מישהו? חחח. תמשיך להצחיק אותי עם התגובות שלך :). והסברתי לך שאתה ממש לא בעמדה לצחוק על אמנון יצחק, הוא החזיר בתשובה רבבות של אנשים והשפיע על רבבות של אנשים, והמון אנשים באים להרצאות שלו ורוצים להקשיב לו... על מי אתה השפעת? את מי אתה שיכנעת?(את דרקון האש? :)), מי רוצה להקשיב לך??, אם תעשה כנס הרצאה שבה אתה שוטח את דעותייך האישיות לא יבואו יותר מ 10 אנשים(רק המשפחה הקרובה שלך+כמה חברים שלך שיבואו לא מתוך רצון, אלא כדי שתרגיש טוב :)), אז תמשיך לחיות בסרט שכולם הזויים ורק אתה חכם(עד שגם הבועה הזאת תתפוצץ לך בפרצוף). כנראה שגם לך שטפו את המוח ש 90 אחוז מהמאמינים הם שטופי מוח או מאמינים רק כי זה עושה להם טוב, נכון שאתה חושב ככה? :) (הכוח של שטיפות המוח שעשו לך גורם לך לחשוב ככה, אבל זאת לא המציאות).

Buki Sruki

New member
אמונה בחדי קרן ודרקוני אש באמת נשמעת מטופשת..

כמו אמונות של ילדים קטנים:
מאמינים בהמצאות שהגו מדימיונם הפורה (או שמבוגרים בדו עבורם והם קנו את הסיפור בלי היסוס) -
ושאי אפשר להוכיח את קיומן
לפעמים הם אפילו לא קוראים ל"מפלצת" בשמה המפורש - רק כדי לא לעצבן אותה.
כמה מגוחך....

מזל שכשהם גדלים הם חדלים להאמין בחברים דמיוניים...
הם עוד היו עלולים למצוא את עצמם במצב מביך בו כל חייהם סובבים סביב האמונות הילדותיות שלהם....
(או שמא....)

למעלה