הוכחות

yofiel

New member
הוכחות

המח זקוק להוכחות , בלעדיהן הוא לא מבין , הוא לא יודע מה זה מעבר , הוא יכול להבין רק מה שנקלט ב 5 החושים. חמשת החושים שלנו מאוד מוגבלים ותופסים רק 1% מהמציאות האמיתית. (המח גם מנצל רק 5% מיכולתו) לכן אין טעם לחפש הוכחות. ברגע שאנחנו מתחילים לפעול מעבר למח שלנו , ועובדים עם האינטואיציה , אנחנו מתקדמים שלב באבולוציה , ומתחילים רק להבין כמה אנחנו עוד לא יודעים כלום. המדענים זו דוגמא טובה לכך - אגו , חושבים שיש להם את כל התשובות. (כמובן לא כולם ככה , אך לא חסר) ברגע שמטפסים על ההר (שחושבים שאין שום דבר מעבר אליו) רואים שזה רק ההר הראשון , והוא גם הכי קטן , ויש עוד הרבה הרים , וכל הר שעוברים , רואים עוד שלושה באופק. אנחנו רק בתחילת דרכנו , עוד לא הגענו לכלום. בהתחלה חשבנו שאנחנו מרכז היקום , ככל שאנחנו מתקדמים אנחנו מגלים כמה שאנחנו קטנים. ככל שאתה גדל אתה מבין כמה שאתה בעצם קטן למרות שחשבת שאתה משהו ענקי. האגו תמיד מגזים :) באור ואהבה יופיאל המלאך

יאיר א.

New member
לדעתי אתה עושה סלט ממושגים שכא כולם מבינים את משמעותם ובתוכם גם אתה.

אינטואיציה זהוא תיפקוד כל כך גבוה ביחס לכל אדם ממוצע שאין טעם לדבר עליו כמו על עוד חוש.

yofiel

New member
אפשר לפתח את זה

ובשבילי , זה החוש מספר אחד. שאר החושים לא מראים תמונה שלמה ולכן בעצם משקרים לנו.

יאיר א.

New member
ומי הסמיך אותך לבטל את הכלים שהבריאה יצרה עבורך?!

תול קורה מעל עינך...ודאג לכך שלא תשים אחת בעיני חביריך.

yofiel

New member
אל תכניס מילים לפי

אני לא מבטל את המח , אני מודע לכך שלמח יש תפקיד מאוד חשוב , אך אני גם מודע שיש מעבר למח , והמח הוא לא השולט , הוא כלי בידינו.

יאיר א.

New member
הבעיה נעוצה בדיוק במה שאמרת

אין לנו שום שליטה על השכל הרגש או הגוף . אנחנו עבדים מוחלטים שלהם.

יאיר א.

New member
אבל השלב הראשון הוא לא לימוד שליטה עליהם אלא ניפוי התיפקודים הלא תקינים בהם.

ואם אתה כועס,גם אם לעיתים רחוקות,אז אין סיכוי אחד למיליון שיש לך אינטואיציה

yofiel

New member
זה בכלל לא קשור

כל אחד כועס לפעמים , זה בכלל לא קשור לאינטואיציה. אינטואיציה זה לא משהו מוחלט , זה לא שחור ולבן. לכל אחד יש את זה קצת , בדרך כלל לנשים יש את זה יותר , אך זה ניתן לפיתוח. מדיטציה מאוד עוזרת בנושא הזה

יאיר א.

New member
פה אתה טועה מדיטציה היא עבור השכל,לא הרגש

האינטואיציה שייכת לרגש גבוה שלא אפשרי כשיש ברגש ביזבוז נוראי של אנרגיה רגשית בצורת רגש שלילי

yofiel

New member
יש שליטה

ויש תפיסה של מה שקיים מעבר , שנותן את השליטה הזאת. זה החיבור האמיתי , וככה אתה יכול לגלות את האני האמיתי שלך

יאיר א.

New member
אם יש לך שליטה תראה לעצמך שאתה יכול לא לחשוב אפילו מחשבה יחידה למשך שעה עגולה יחידה אחת.

yofiel

New member
קיצוניות

אתה עוד פעם חושב בצורה קיצונית. יש שליטה , אך היא לא מוחלטת. אם היתה לי שליטה מוחלטת כבר לא הייתי צריך להשאר בגוף פיזי. לא כל דבר הוא שחור או לבן , יש הרבה שלבים באמצע. למשל - כשמקללים אותך , המח אומר להיות בתגובה - לקלל בחזרה , או לפחות לכעוס בלב. כשאתה מתנגד למח שלך , אתה יכול לסלוח לאותו אדם ולא להיות בתגובה , אלא ליצור משהו חדש.

יאיר א.

New member
אמת,אך השליטה היא מזערית.

וכאן באה השאלה: איך מגדילים את השליטה?

לא מסכימה!

אולי קשה לנו לשלוט בהם, אבל אנחנו בהחלט יכולים להשפיע עליהם !!! לטוב ולרע... יש אפשרות לטפח או להזניח כל אחד מהשלשה. לגבי הגוף והשכל, אני מקווה שזה דיי ברור, לגבי הרגשות - זה גם נכון: אתן לך דוגמא: אם למשל, מישהו עוקף אותך במהירות ובצורה מסוכנת - אתה חש כעס או מתעצבן. וחולפים לך רגשות שליליים לגביו, שאולי לא כדאי לפרטן... אבל.. אם תחשוב שיכול להיות שנודע לו בזה הרגע על תאונה בבית, נניח שחס וחלילה קרה משהו לילד שלו ושהוא נדרש להגיע מהר, אז פתאום תחוש רחמים, לא?! כך, שאם אתה נותן לזולת מקום להנות מהספק - אתה יכול בהחלט לשנות את איך שאתה מרגיש...

יאיר א.

New member
למעשה זו לא שליטה ברגש אלא רתימת איזשהאו תיפקד ידוע של השכל ובעקיפין משנה את הרגש.

יש לנו מידה מזערית של שליטה על הגוף והשכל אבל לא על הרגש

אבל.. עובדה, זה משנה!

מה זה חשוב איך ואם מזערית או יותר, עובדה, זה משנה! ואם ניתן לשנות משהו - אז אנחנו כבר לא עבדים גמורים! ואם אדם יכול להשתלט - ולו במעט - על תכונת ``ההתרתחות`` שלו זה כבר הרבה !!! אדם יכול לטפח את גופו ולא להזניח אותו אבל אף פעם לא להיות 1.90 אם הוא 1.60, נכון? זה לא אומר שהוא ינטוש את הרעיון של לטפח את גופו... זה לא אומר שאם כך - שיוזנח לו הגוף, כי ממילא אין מה לעשות! קל וחומר... :) לגבי השכל ובמיוחד.. לגבי הרגש... :)

יאיר א.

New member
ואם אסיר ממך את המוח,לא תהיה בכלל.

בנוסף לזה,מעבר להיות המוח האנושי הדבר שמבדיל בינינו לבין שאר החיות, יש לו תיפקדודים ידועים הניתנים

יאיר א.

New member
לפיתוח עם ידע רלוונטי.

ועוד...הרגש הוא גם איבר חישה שאמור לעבוד בשיתוף עם האינטלקט ולא נגדו.

על מה אתה מדבר? 8-p

ידידי! על מה אתה מדבר? אתה הוא זה שמבלבל מושגים. ממתי רגש הוא איבר חישה? לנו יש חושים לחוד ורגשות נפרדים. באהבה מיכל.

למעלה