הוצאה וניקוי מדף תחתון במקרר שארפ 2266

• פותח הנושא 1030
  • פורסם בתאריך

1030

Member
אנא, עזרתכם
האם ניתן להוציא את המדף התחתון שמעל למגרות כדי שאוכל לנקות. לא הצלחתי ולא רוצה לשבור. מדובר במקרר שארפ 2266. תודה.

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
אנא, עזרתכם
האם ניתן להוציא את המדף התחתון שמעל למגרות כדי שאוכל לנקות. לא הצלחתי ולא רוצה לשבור. מדובר במקרר שארפ 2266. תודה.
גש לחנות שמוכרים בה מקררי שארפ ותבדוק, אני מניח שצורת הוצאת המדף בדגם זה לא שונה מאשר בדגמים דומים, או שתרים טלפון ליבואן ושאל.

מצרף קובץ הוראות הפעלה של המקרר הנדון.לפי השירטוט נראה כי בדומה לכל מקרר כלשהו ,צריך להוציא את שתי מגירות הירקות ואז לדחוף ממתחת למדף כלפי מעלה את המדף התחתון.
כמובן יתכן והוא "דבוק" משאריות מזון-נוזל כלשהו.אם הוא לא יוצא הייתי מנתק המקרר מהחשמל,מרתיח מים ממתין שיתקררו קצת ואז שופך מעט על המדף בכל הקצוות שלו.אם המדף "נדבק" לתושבת שלו המים החמים יעזרו וימיסו את "הדבק" ויאפשרו הוצאה קלה יותר של המדף הסורר.
בהצלחה

yuad69

New member
אנא, עזרתכם
כן אפשר להוציא בקלות את המדף התחתון. מוציאים את המגרות, מכניסים יד אל מתחת למדף עד לחלקו הפנימי ביותר ולוחצים את המדף כלפי מעלה. המדף מתרומם מהתושבת ואז פשוט מושכים אותו החוצה בקלות רבה. לי יש מקרר שארפ וכך זה עובד שם. אני לא סגור איזה דגם מקרר זה, אבל בטח הפטנט זהה בכל המקררים האלו.

raya

Well-known member
כן אפשר להוציא בקלות את המדף התחתון. מוציאים את המגרות, מכניסים יד אל מתחת למדף עד לחלקו הפנימי ביותר ולוחצים את המדף כלפי מעלה. המדף מתרומם מהתושבת ואז פשוט מושכים אותו החוצה בקלות רבה. לי יש מקרר שארפ וכך זה עובד שם. אני לא סגור איזה דגם מקרר זה, אבל בטח הפטנט זהה בכל המקררים האלו.
איזה מזל שהחזרת אותי לשרשור מלפני שנה. ניקיתי את מקרר השארפ החדש שלי, וכמובן שלא הצלחתי להוציא את מגירת הירקות. לא זכרתי איך הומלץ בזמנו לעשות זאת, ולא היה לי זמן לחפש את התשובה. היות ואני אמורה לנקות גם את המקרר הישן, מקווה שהפעם אצליח. ודרך אגב - את מגירת דברי החלב ניתן להוציא?
במקרר החדש יש מגירת ירקות אחת גדולה, מה שממש לא מוצלח. בישן יש 2 מגירות, כך שלפחות מגירה אחת ניתן להוציא בלי צורך להזיז את המקרר כדי לפתוח את הדלת גם לכיוון הצדדי.
שבת שלום! ותודה
רעיה

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
איזה מזל שהחזרת אותי לשרשור מלפני שנה. ניקיתי את מקרר השארפ החדש שלי, וכמובן שלא הצלחתי להוציא את מגירת הירקות. לא זכרתי איך הומלץ בזמנו לעשות זאת, ולא היה לי זמן לחפש את התשובה. היות ואני אמורה לנקות גם את המקרר הישן, מקווה שהפעם אצליח. ודרך אגב - את מגירת דברי החלב ניתן להוציא?
במקרר החדש יש מגירת ירקות אחת גדולה, מה שממש לא מוצלח. בישן יש 2 מגירות, כך שלפחות מגירה אחת ניתן להוציא בלי צורך להזיז את המקרר כדי לפתוח את הדלת גם לכיוון הצדדי.
שבת שלום! ותודה
רעיה
וואלה. שנה עברה כבר מאז... חחחחחחחחחחחח.
אז זהו, שבינתיים דווקא יצא לי לפגוש מקרר כזה, ובשביל הפרינציפ ניסיתי לפרק את המדף התחתון כדי להבין את הקטע (ולא כי התבקשתי).
הרעיון (ככל שזכור לי) הוא פשוט.
המדף מוכנס ככה, שבקדימה שלו הוא תפוס בין 2 זיזים (אחד מעליו ואחד מתחתיו) בכל צד, כאשר ממש מקדימה ה"מסילה" מסתיימת, כשהיא חוסמת את האפשרות למשוך קדימה, ולכן היא לא מאפשרת את הוצאת המדף כלפי חוץ. מכאן ברור, שאין מצב למשוך את המדף "החוצה".
אז מה כן?
1. מוציאים את המגירות.
2. מכניסים את 2 הידיים פנימה עד הקצה, ודוחפים מאחור כלפי מעלה.
3. כשהמדף מורם מאחור, הוא נמשך פנימה ויוצא מהזיזים שתופסים אותו, ואז, אפשר להרים את כל המדף ולהוציאו.
4. כשחשים שהמדף משוחרר מקדימה, מרימים אותו בזהירות בשתי הידיים והוא "שלכם".
ברור שבמקרים מסוימים, הג'יפה מדביקה את המדף למקומו, והרעיון לשפוך עליו מים פושרים לאורך 2 קצותיו יכול להועיל.
ולגבי מגירת מוצרי החלב? צלמי מכמה זוויות ושלחי לי את הצילומים. אין מצב שמשהו לא יתפרק. צריך רק לדעת ולהבין את ה"מערכת".
אני די משוכנע שיש לך את הדוא"ל שלי, ואם לא, תפני אלי בפרטי וארשום לך.

raya

Well-known member
וואלה. שנה עברה כבר מאז... חחחחחחחחחחחח.
אז זהו, שבינתיים דווקא יצא לי לפגוש מקרר כזה, ובשביל הפרינציפ ניסיתי לפרק את המדף התחתון כדי להבין את הקטע (ולא כי התבקשתי).
הרעיון (ככל שזכור לי) הוא פשוט.
המדף מוכנס ככה, שבקדימה שלו הוא תפוס בין 2 זיזים (אחד מעליו ואחד מתחתיו) בכל צד, כאשר ממש מקדימה ה"מסילה" מסתיימת, כשהיא חוסמת את האפשרות למשוך קדימה, ולכן היא לא מאפשרת את הוצאת המדף כלפי חוץ. מכאן ברור, שאין מצב למשוך את המדף "החוצה".
אז מה כן?
1. מוציאים את המגירות.
2. מכניסים את 2 הידיים פנימה עד הקצה, ודוחפים מאחור כלפי מעלה.
3. כשהמדף מורם מאחור, הוא נמשך פנימה ויוצא מהזיזים שתופסים אותו, ואז, אפשר להרים את כל המדף ולהוציאו.
4. כשחשים שהמדף משוחרר מקדימה, מרימים אותו בזהירות בשתי הידיים והוא "שלכם".
ברור שבמקרים מסוימים, הג'יפה מדביקה את המדף למקומו, והרעיון לשפוך עליו מים פושרים לאורך 2 קצותיו יכול להועיל.
ולגבי מגירת מוצרי החלב? צלמי מכמה זוויות ושלחי לי את הצילומים. אין מצב שמשהו לא יתפרק. צריך רק לדעת ולהבין את ה"מערכת".
אני די משוכנע שיש לך את הדוא"ל שלי, ואם לא, תפני אלי בפרטי וארשום לך.
תודה! איך להוציא את מדף הירקות הבנתי, עוד לא הגעתי לבצע את זה במקרר השני.
לגבי מגירת מוצרי החלב - אצלם בכיף בשבוע הבא.

סתם מבקרת

Active member
לא מכירה את הדגם הספציפי אבל יש לי מקרר שארפ דגם אחר והמדף התחתון בהחלט יוצא. לא להפעיל כוח מיותר לשם כך. למעשה לא נתקלתי במקרר שהמדף התחתון לא יוצא.

1030

Member
תודה לסתם מבקרת. מישהו משהו עם פתרון. ללחוץ, להרים, לסובב למשוך. הפעלת כוח לא הגיוני יביאו לשבר וזה מה שחסר לי.

סתם מבקרת

Active member
מזמן לא הוצאתי את המדפים בשארפ כי אצלי הוא משמש כמקרר משני בשנים האחרונות. למיטב זכרוני לנענע בעדינות את המדף ולנסות להגביה מעט את הצד האחורי שלו. תבחן טוב את המדף, איך ועל מה הוא נשען במקרר, אולי צריך לשחרר בעדינות גם את הצד האחורי שלו וקח בחשבון שיכול להיות שהוא קצת נדבק כתוצאה מטיפטופי שאריות מזון/נוזלים במקרר.

1030

Member
תודה. אשמח לקרוא הצעות יותר מפורטות. ניסיתי את מה שכתבת ולשווא.

1030

Member
ברזילי שלום
היבואן לא טורח לענות.
הדגם הזה לא כבר קיים . אולי אמצא דגם דומה.
תודה!

1030

Member
תודה. נעבור את יום הכיפורים בשלום ואחר כך אנסה לשלוף את המדף הסורר. אגב, בהוראות ניקוי אין התייחסות למדף הנ"ל. עידכונים לפורום בהמשך.

1030

Member
דו"ח ביניים לגבי הוצאת המדף התחתון במקרר שארפ 2266.
ניקיתי , שפכתי מים(בזהירות) להמסת הלכלוך. לא יוצא. בחוברת של המקרר לא מוזכר המדף התחתון. ניסיתי לנער קלות אך מכיוון שלא רוצה לשבור לא המשכתי בנסיונות. אנסה להתקשר לשירות בתקווה שמישהו יענה בימים טרופים אלו. אם למי מכם יש פתרון אשמח לקרוא. תודה על הסבלנות.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
מהיכן אתה בארץ? הייתי מנסה להגיע אם אתה "קרוב". רק סביר להניח שכל מדף ניתן לפירוק. ונכון, צריך להוציא מגירות ולבדוק אם יש לכלוך שהדביק אותו למקומו. זה בתור שלב א.

1030

Member
היי משה 53 . אני מאזור הקריות. לפני שאטריח אותך בהנחה שאתה "קרוב" אנסה להיעזר בשכנים. אם היה דגם כזה או דומה בחנויות הייתי מגיע ורואה.
אצל היבואון אין מי שיעזור (עקב הקורונה) גם לא בטלפון .שאלתי במקום שנותן שירות למקרר זה והסכימו לשלוח טכנאי עבור 250 ש"ח. אין להם אפשרות וכנראה גם לא רצון לייעץ בטלפון. תודה על רצונך לסייע. אדווח בהמשך. נ.ב זו כנראה לא בעייה של הידבקות אלא לדעת לשחרר את תפס הפלסטיק שתופס את המדף.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
בוא נתחיל בזה שגם אני אוכל "רק" לנסות. ואני דווקא גר די קרוב ויתכן שב-19,10 אהיה בק. חיים ככה שהמרחק קטן. אם תרצה ואם אוכל, ניתן יהיה לתאם.

למעלה